Az alaphangot egyébként egy jó hír adta, melyet csak „Bahnboom”-ként emlegettek: idén az ÖBB vasúti- és buszjáratain 480 millió utast várnak, ami a 2022-es 447 millióhoz képes komoly növekedés, egyúttal a 2019-es, járvány előtti szintet (477 millió) is enyhén meghaladhatja, szép születésnapi ajándékként az éppen 100 éves ÖBB-nek. Az elővárosi forgalom is visszaért a 2018-as szintre, ami érezhető is a vonatokon - sok helyen, elérték a kapacitások határát, főleg a hétvégi távolsági forgalomban és a bécsi elővárosban. Ugyanakkor van egy kellemetlen tendencia is, ami a klímaváltozáshoz köthető: a tíz évvel korábbi, azaz 2013-as számokhoz képest 2023-ban tízszeresére növekedett az időjárási okok miatti vonatelmaradások száma. Ennek oka, hogy a klímaváltozás résztüneteként az extrém időjárási események gyakorisága nőtt - egyre több a villámárvíz, földcsuszamlás és hasonló, a vasúti infrastruktúrát komolyabban érintő és többnyire nehezen előrejelezhető időjárási anomália.
Forrás: Regionalbahn.hu