Ahogy azt korábban megírtuk, a légitársaság 2024. októberében bejelentette, hogy megszüntetné a papír alapú reptéri utasfelvételt. Az eredeti tervek szerint ez idén májusban valósult volna meg, de végül 2025. november 12-től térnek át a digitális beszállókártyákra.
Fotó: DepositPhotos.com
Mint írják, a november 12-i dátumot követően már csak a légitársaság weboldán vagy a mobilalkalmazásban lehet elvégezni az utasfelvételt, ahol a digitális beszállókártya automatikusan megjelenik. Az utazás napján elegendő ezt a kártyát bemutatni a biztonsági ellenőrzésnél és a beszállókapunál, így az utazás gyorsabbá, egyszerűbbé és papírmentessé válik.
A társaság weboldalán található tájékoztatás szerint 48 és 24 órával az indulás előtt minden utas továbbra is kapni fog az online utasfelvétel elvégzésére emlékeztető e-mailt. Ha bármely utas úgy érkezik meg a repülőtérre, hogy nem végezte el az online utasfelvételt (mert ezeket az emlékeztetőket figyelmen kívül hagyta), akkor továbbra is meg kell fizetnie repülőtéri utasfelvételi díjat.
A légitársaság kiemelte:
ha az utas elveszíti vagy nem tudja használni az okostelefonját vagy táblagépét, a repülőtéren ingyenes beszállókártyát biztosítanak számára, feltéve, hogy az online utasfelvételt már elvégezte.
Az online utasfelvétel elvégzését követően a digitális beszállókártya offline is elérhető lesz a mobilalkalmazásban.
Az intézkedést a költséghatékonyabb és fenntarthatóbb működés felé tett lépések egyikeként jelölték meg, amellyel évente 300 tonna papírt takarítanak meg, de felhívják arra is a figyelmet, hogy a digitális beszállókártya az utasok számára is egyszerűsíti az utazási folyamatot.