Spanyolország az abszolút favorit, de utazunk északra is

Körülbelül fele-fele arányban repülünk melegebb vagy a miénkhez hasonló, esetleg hidegebb éghajlatra a következő hónapokban a foglalási adatok alapján. Majdnem minden 5. magyar Spanyolországba vesz repülőjegyet, ez lehet a legnépszerűbb repülős célpont. Európán kívül Egyiptomba utazhatnak a legtöbben, és a foglalási adatok alapján a skandináv országok is népszerűek

Az őszi-téli hónapokban az eddigi adatok alapján kb. 5 napot töltenek el honfitársaink választott desztinációjukon és 140 euró lehet a repülőjegyek átlagára.

Spanyolországba, Olaszországba és az Egyesült Királyságba repülhet a legtöbb magyar Budapestről és Bécsből 2023. november eleje és 2024. február vége között a Kiwi.com-on keresztül a 2023. november 3-ig leadott foglalások alapján. Spanyolország népszerűsége vitathatatlan, közel minden 5. foglalás ide szól ebben az időszakban. Olaszországba és az Egyesült-Királyságba pedig kb. a foglalások 13,5, illetve 10,3%-a. A rövid, 1500 km-nél rövidebb utak átlagára kevesebb, mint 85 euró ebben az időszakban. A közepes, azaz az 1500 és 3999 km közti járatokért átlagosan 134 eurót, míg a tengerentúliakért (4000 km-nél messzebbi célpont) átlagosan 622 eurót kell fizetnünk. A Kiwi.com-on keresztül repülőjegyet foglaló honfitársaink közül minden negyedik 4-6 napot tölt választott desztinációján; az átlag pedig 5 nap.

Dánia a top10-ben

Ugyan az év minden szakában, így ősszel és télen is legszívesebben a mediterrán országokba utazunk, ilyenkor a skandináv országokat is jobban kedveljük. Ezek közül a legkisebb, azaz Dánia az első a magyarok listáján a vizsgált időszakban, ami egyébként az összesített lista 10. fokán szerepel. Dánia után Svédországba, majd Norvégiába repülnek leginkább honfitársaink, Finnország pedig a legkevésbé vonzó skandináv desztináció.

Európán kívül Egyiptom a legnépszerűbb

A top10-es listán csak európai országok szerepelnek, de az őszi-téli hónapokban ugyanúgy utazunk akár a tengerentúlra is. Azért a legnépszerűbb Európán kívüli desztinációért nem kell annyira messzire menni. Egyiptom szerepel az élen, amit Thaiföld, az Egyesült Arab Emírségek, az Amerikai Egyesült Államok, majd Marokkó követnek.

Forrás: kiwi.com


Budapest Airport: itt a nyári csúcsforgalom

Budapest Airport: itt a nyári csúcsforgalom 

Rekord utasforgalom várható az idei nyáron a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, amelyre a Budapest Airport már tavaly ősszel megkezdte a felkészülést.
Új VIP terminál a máltai repülőtéren

Új VIP terminál a máltai repülőtéren 

4,5 millió eurós beruházással újult meg a máltai repülőtér VIP vendégterminálja.
Az Emirates és az Uber stratégiai együttműködést írt alá

Az Emirates és az Uber stratégiai együttműködést írt alá 

A felek egy gördülékeny foglalási rendszer kialakításán dolgoznak együtt.
Íme, Nyugat-Európa legjobb légitársasága

Íme, Nyugat-Európa legjobb légitársasága 

A francia légitársaság egymást követő ötödik évben lett a legjobb nyugat-európai légitársaság az utasok visszajelzése alapján készülő listán.
Ryanair: Évek óta figyelmeztettünk a Boeing problémáira

Ryanair: Évek óta figyelmeztettünk a Boeing problémáira 

A Ryanair vezérigazgatója, Michael O’Leary élesen bírálta a Boeing gyártási gyakorlatát, miután lezuhant az Air India Dreamliner repülőgépe.
A Wizz Air felfüggeszti a Dubaj és Abu-Dzabi felé induló járatait

A Wizz Air felfüggeszti a Dubaj és Abu-Dzabi felé induló járatait 

A légitársaság a kialakult helyzet miatt július 3-tól szeptember 15-ig felfüggeszti ezeket a járatpárokat.
Új szinten az autómegosztás: egyre többen választják külföldi utakhoz is

Új szinten az autómegosztás: egyre többen választják külföldi utakhoz is 

MOL Limo: a hosszútávú belföldi bérlések legnépszerűbb célpontja a magyarok körében a Balaton.
Tarolt a Turkish Airlines a légitársaságok Oscar-díjátadóján

Tarolt a Turkish Airlines a légitársaságok Oscar-díjátadóján 

Immár tizedik alkalommal nyerték el az „Európa legjobb légitársasága” címet.
Emirates: új játékok, jobb repülési élmény

Emirates: új játékok, jobb repülési élmény 

A légitársaság a nyári iskolai szünetre időzítve új fedélzeti játék- és táskakollekciót vezet be a gyerekek számára minden járatán.
Hosszas előkészítő munka után az idei főszezonra tervezett start is elmaradhat

Hosszas előkészítő munka után az idei főszezonra tervezett start is elmaradhat 

A turistákat egyik görög szigetről a másikra szállító hidroplánokról van szó.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.