airBaltic: stabil bevétel, csökkenő veszteség

A frissen közzétett 2025-ös pénzügyi és működési eredményei szerint az airBaltic 779 millió eurós bevételt könyvelt el 2025-ben, ami 4 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest, míg a nettó veszteség csökkent 2024-hez képest.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Az airBaltic útvonalhálózatán 5,2 millió utast szállítottak az év során, ami tükrözi a légitársaság kulcsszerepét a balti régió elérésének biztosításában.

Bár a vállalat 2025-ben 44,3 millió eurós nettó veszteséget jelentett, ez 73,8 millió eurós javulást jelent 2024-hez képest. A pénzügyi helyzetet számos külső és működési tényező befolyásolta, beleértve a megnövekedett környezetvédelmi és üzemeltetési költségeket, a vártnál alacsonyabb ACMI kapacitáskihasználást a téli szezonban, valamint a hajtómű-karbantartást.

A 2025-ös gyengébb évkezdet után a jegybevételek és az üzemi teljesítmény az év második felében javultak, amit a hatékony kapacitáskihasználás, a célzott árképzési intézkedések és a főbb piacokon erősödő kereslet támogatott.

Ez pozitívan járult hozzá az általános bevételi teljesítményhez, és segített enyhíteni a magasabb külső költségek, többek között a repülőtéri, navigációs, személyzeti és szén-dioxid-kibocsátási díjak hatását, stabilabb alapot teremtve a 2026-os év kezdetére..


Fotó: airBaltic

Erno Hildén, a légitársaság elnök-vezérigazgatója elmondta: „2025 kihívásokkal teli év volt a működés szempontjából, mivel az iparág továbbra is karbantartási problémákkal szembesült, amelyek befolyásolták a repülőgépek rendelkezésre állását, és a menetrend módosítását tették szükségessé. Ezen zavarok és a folyamatos költségnyomás ellenére folyamatos keresletet tapasztaltunk szolgáltatásaink iránt, és további fejlesztéseket vezettünk be mind a hálózat, mind az ACMI megállapodások terén. Míg a külső tényezők továbbra is befolyásolták a pénzügyi teljesítményt, az összeredmény javult az előző évhez képest.”

Hozzátette, hogy továbbra is a hatékonyság javítására és a légitársaság hosszú távú pénzügyi teljesítményének támogatására összpontosítanak.

„Ahogy a flotta rendelkezésre állása javul, folytatni fogjuk hálózatunk fejlesztését, és megbízható csatlakozást biztosítunk az utasok számára a balti régióban.”

Működési szempontból 2025-ben 48.300 menetrend szerinti járatot üzemeltettek, míg az ACMI tevékenysége 15 százalékkal nőtt éves szinten, elérve a 30.100 járatot. Az összes járat száma elérte a 78.400-at, ami a flotta kihasználtságának javulását és a légitársaság iránti tartós keresletet tükrözi. Az ACMI és a charterszolgáltatások továbbra is szerves részét képezték a légitársaság üzleti modelljének, hozzájárulva a működési rugalmassághoz és a bevételek diverzifikálásához, a charterjáratok száma az év során meghaladta a 650-et.

2026 februárjában a lett vállalat 312 200 utast szállított, ami 8 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest, és a légitársaság által valaha szállított utasok száma februárban a legmagasabb. A hónap során 3114 járatot üzemeltettek, ami 6,8 százalékos növekedést jelent 2025 februárjához képest.

2026 első két hónapjában 644 300 utast szállítottak, ami 4,5 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest. Ez a légitársaság által az év első két hónapjában valaha feljegyzett legmagasabb utasszám.


Szintetikus üzemanyag-keverékkel repült a KLM

Szintetikus üzemanyag-keverékkel repült a KLM 

Újabb lépés a fenntartható légiközlekedés felé.
Újraindult a nemzetközi charterforgalom a Hévíz–Balaton repülőtérről

Újraindult a nemzetközi charterforgalom a Hévíz–Balaton repülőtérről 

Az ITAKA szombaton elindította első közvetlen antalyai járatát a Balatonhoz közeli reptérről.
Forgalmas nyárra számít a Budapest Airport

Forgalmas nyárra számít a Budapest Airport 

A tavalyi rekordév után idén is erős nyári forgalomra számít a Budapest Airport.
Sztrájkok az olasz reptereken, vasútvonalakon

Sztrájkok az olasz reptereken, vasútvonalakon 

Az egyik legjelentősebb akció az Easyjet pilótáinak és légiutas-kísérőinek egész napos sztrájkja lesz.
Felhők feletti elismerést kapott a lett légitársaság

Felhők feletti elismerést kapott a lett légitársaság 

Az airBaltic járatain érhető el a legjobb fedélzeti Wi-Fi szolgáltatás Európában.
Új földalatti alagút Párizsban

Új földalatti alagút Párizsban  

A beruházás jelentősen megkönnyíti majd az átszállást Európa két legforgalmasabb pályaudvara között.  
Nosztalgiajáratok a fővárosban

Nosztalgiajáratok a fővárosban 

Klasszikus fa- és acélvázas villamosok mellett ikonikus Ikarus autóbuszok, nosztalgia-trolibuszok, valamint a fogaskerekű egykori kocsija is szolgálatba áll júniusban.
Horvátországba FlixBus-szal

Horvátországba FlixBus-szal 

Már 272 horvátországi célállomás érhető el az idei nyári szezonban.
Új hosszú távú parkoló Ferihegyen

Új hosszú távú parkoló Ferihegyen 

Bővülő közlekedési és parkolási lehetőségekkel készül a nyári szezonra a Budapest Airport.
Európai Bizottság: újabb légitársaságok kerültek tiltólistára

Európai Bizottság: újabb légitársaságok kerültek tiltólistára  

A listára felkerült az Air Express Algeria, viszont az összes kirgizisztáni légitársaságot törölték.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.