A kezelési utasítás, amely tavasszal jelent meg egy szövetségi beszerzési honlapon, röntgengépek, robbanóanyag-érzékelők és egyéb csomagvizsgáló berendezések műszaki adatait tartalmazza. A hivatalnak a lap által megkérdezett tisztségviselői megerősítették, hogy történt ilyen gondatlanság a TSA-nál. A hivatal egyes volt tisztségviselői és kongresszusi tagok elmondták, hogy a dokumentum egy olyan rendszert ír le, amelyet az Egyesült Államok ellen 2001. szeptember 11-én elkövetett terrortámadások és néhány későbbi biztonsági incidens hatására vezettek be. A dokumentum nyilvánossá válása miatt "megnőtt annak a veszélye, hogy terroristák ki tudják játszani a biztonsági rendszert" - mondta a lapnak nyilatkozva Stewart A. Baker, a belbiztonsági minisztérium volt államtitkár-helyettese. A 93 oldalas dokumentumban képek láthatók azokról az úti okmányokról, amelyeket kongresszusi képviselők, CIA-alkalmazottak, légi marsallok használnak, és leírás található benne arról is, milyen körülmények között, milyen lőfegyverek birtoklása engedélyezett az ellenőrzőpontok után. A The Washington Post idézett egy másik volt belbiztonsági tisztségviselőt is, aki szerint a kézikönyv kikerülése az internetre inkább egy PR-baklövés, mintsem biztonságkockázati tényező, mert a TSA kézikönyveit általában széles körben használja a légiforgalmi személyzet. A TSA közölte, hogy az ügyben belső vizsgálat folyik. "A TSA többszintű biztonsági rendszert tart fenn, és a felmerülő új kockázatok ismeretében folyamatosan felülvizsgálja azt" - olvasható a hivatal közleményében. (MTI)
Titkos közlekedésbiztonsági adatok kerültek tévedésből a netre
Az amerikai közlekedésbiztonsági hatóság (TSA) tévedésből nyilvánosan hozzáférhetővé tett az interneten egy olyan dokumentumot, amely titkos adatokat tartalmaz az amerikai repülőtéri utasellenőrzési rendszerről - jelentette szerdán a The Washington Post című napilap.
Új prémium márkájú folyami hajók járják hamarosan Európa vizeit
2027-től indít Európában új folyami hajózási szolgáltatást indít a Royal Caribbean Group.
Közvetlen légihíd Debrecenből a török és az albán tengerparthoz
Nyáron már indulnak a közvetlen járatok.
Most akkor van vagy nincs otthoni munkavégzés a MÁV-nál?
Kisebb vita robbant ki ez ügyben a z érdekelt felek közt.
Évértékelő jelentés a lett légitársaság tavalyi eredményeiről
Az airBaltic tavalyi évét jelentős növekedés, rekorderedmények, innovatív fejlesztések és megerősített globális jelenlét jellemezte.
Rekordévet zárt a dubaji nemzetközi repülőtér
A nemzetközi utazások legforgalmasabb repülőtere, a dubaji nemzetközi repülőtér (DXB) 2024-ben rekordot döntött: 92,3 millió utas haladt át a termináljain – jelentették be a hatóságok csütörtökön.
Utasszállító repülőgép ütközött helikopterrel Washingtonnál – FRISSÍTVE
Egy utasszállító repülőgép és egy katonai helikopter ütközött össze az amerikai főváros légterében. Nincs túlélője a tragédiának.
Hasított tavaly a BAHART
Több mint 2,3 millióan utaztak 2024-ben a Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART) járatain, 178 ezerrel többen, mint a megelőző évben.
Megaveszteséggel zárta a tavalyi évet a Boeing
Nem valószínű, hogy ennek ismeretében rekordösszegű prémiumokat osztanak szét a cég vezetői között. És az már most bizonyos, hogy idén jelentős átalakításokra is sor kerül.
Félretették a rossz viszonyt – újraindul a légiközlekedés India és Kína között
Öt évnyi mosolyszünetet követően most kedvező fordulatot vett a két ország közti kapcsolat.
Fenntartható repülőgép-üzemanyag Ferihegyen
Januártól már elérhető a fenntartható repülőgép-üzemanyag a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Interjú
Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.