Több helyen kell fizetni a parkolásért Bécsben

Október 1-jétől további városrészekre terjesztik ki a fizetős parkolást az osztrák fővárosban.

Több szabad parkolóhelyet és jobb levegőt várnak az intézkedéstől. Jövő hónap elejétől a Gürteltől nyugatra eső városrészekre is kiterjesztik a fizetős parkolást az osztrák fővárosban. Vagyis már Rudolfsheim-Fünfhausban valamint Meidling, Penzing, Ottakring és Hernals egyes részein sem lehet parkolójegy nélkül letenni az autót Bécsben.

Az új fizetős parkolóövezetekben (Kurzparkzone) munkanapokon 9 és 19 óra között maximum három órán át lehet otthagyni az autót, míg a régebb óta fizetős 1-9. és 20. kerületben ez az időszak valamivel hosszabb – 9-től 22 óráig tart –, és maximum két órán át lehet parkolni.

Továbbra is külön szabályozás vonatkozik a Stadthalle környékére, ahol a Kurzparkzone (rövid idejű parkolási zóna) munkanapokon 9-től 22 óráig, hétvégén és ünnepnapokon pedig 18-tól 22 óráig tart.

A régi és új zónákban egyaránt érvényes parkolójegyet trafikokban, benzinkutakon, cigarettaautomatáknál, autós szervezeteknél (ARBÖ, ÖAMTC) valamint a bécsi közlekedési vállalat, a Wiener Linien jegyautomatáinál vehetnek a városba érkező autósok.

Az előre váltható, különböző időintervallumra szóló – félórás, órás, másfél órás stb. – jegyeket az autósoknak maguknak kell érvényesíteniük azzal, hogy jól láthatóan beikszelik rajta a hónapot, napot, órát és percet, amikor megkezdik a parkolást. Fontos, hogy ne felejtsék el ráírni az évszámot sem!

Továbbra is érvényes, hogy tíz percig ingyen lehet megállni, ehhez azonban egy tízperces – lila színű – parkolójegyet kell kitölteni. Mielőtt bárki megörülne: egy félórás parkolást természetesen nem lehet elintézni három ilyen jeggyel!

A parkolási díjat – akár külföldi – mobiltelefon segítségével is rendezni lehet, ehhez előzetes on-line vagy sms-regisztráció szükséges. A fizetős parkolás kiterjesztésére azért volt szükség, mert Bécs törvényben előírt kötelezettséget vállalt a finom szálló por és az ózonkoncentráció csökkentésére, valamint a városba érkező napi 350 ezer gépjármű erősen leterheli a parkolókat.

Egy tanulmány szerint a fizetőparkolós területeken 30 százalékkal több a szabad parkolóhely, mint a nem fizetős részeken, ráadásul sokan inkább a tömegközlekedésre váltanak. A régebb óta fizetős belső kerületekben a parkolási díj bevezetésével 120-ról valamivel több mint 80 százalékra sikerült csökkenteni a parkolóhelyek kihasználtságát.

Részletes információk a bécsi parkolásról: www.parkeninwien.at


Az izraeli miniszterelnök látogatása miatt gyakorlatilag lezárják fél Budapestet

Az izraeli miniszterelnök látogatása miatt gyakorlatilag lezárják fél Budapestet 

Az izraeli miniszterelnök, Benjamin Netanjahu látogatása miatt április 6-ig megváltozik a főváros forgalmi rendje.
Megérkezett az első járat Máltáról Debrecenbe

Megérkezett az első járat Máltáról Debrecenbe 

Sikeresen landolt a Universal Air légitársaság Máltáról érkező első menetrendszerű járata vasárnap délután.
Csoportok figyelmébe: vonaton, buszos utazáshoz előzetes regisztráció kell

Csoportok figyelmébe: vonaton, buszos utazáshoz előzetes regisztráció kell 

Előzetesen regisztrálni kell a csoportos utazás tervét a MÁV-csoport honlapján.
Budapest Airport nyári kínálata: 200 járat, 136 úti célra

Budapest Airport nyári kínálata: 200 járat, 136 úti célra 

A kínálatban új célállomások és légitársaságok is szerepelnek.
Indul a nyári menetrend: heti 55 budapesti járatpár az Air France-KLM-mel

Indul a nyári menetrend: heti 55 budapesti járatpár az Air France-KLM-mel 

A hétvégi nyári időszámításra átállással életbe lép az Air France-KLM nyári menetrendi időszaka.
Indul a Balatonnál a hajózási szezon

Indul a Balatonnál a hajózási szezon 

Elindult a személyhajózási szezon a Balatonon.
Szezonális repülőjárat Tel-Aviv és a Balaton között

Szezonális repülőjárat Tel-Aviv és a Balaton között  

Június 2. és szeptember 29. között heti két alkalommal közlekedik az Arkia Israeli Airlines Sármellékre.
Ezt nyújtják a légiutas-kísérőknek Dubajban

Ezt nyújtják a légiutas-kísérőknek Dubajban 

Már több mint 200 magyar légiutas-kísérő dolgozik a világ legnagyobb nemzetközi légitársaságánál.
Március 29-én különleges élményben lesz része a budapesti reptéren

Március 29-én különleges élményben lesz része a budapesti reptéren 

Aznap rangos zongoraművészek és fiatal tehetségek játszanak a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren kihelyezett zongorákon.
Scotland Yard-jelentés a Heathrow forgalmát megbénító áramkimaradásról

Scotland Yard-jelentés a Heathrow forgalmát megbénító áramkimaradásról 

Nincs arra utaló jel, hogy bűncselekmény okozta volna a Heathrow repülőteret megbénító tüzet.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.