Új járatot indít Prágába a China Airlines

A bécsi és római járatok újra indítását követően, közvetlen járat indul Tajpejból Prágába, a legmodernebb Airbus 350-sel, július 18-tól, heti két alkalommal.  Prága lesz a hatodik új európai célállomás, Frankfurt, Amszterdam, London, Róma és Bécs után – hallottuk a China Airlines szerdai tájékoztatóján.

A magyar utazók számára fontos kiemelni Bécset. Akik személygépkocsival érkeznek a császárvárosba, kedvezményes áron parkolhatnak a Vienna International Airport által üzemeltett parkolókban – tudtuk meg Joachim Traunertől, a China Airlines bécsi sales és marketing vezetőjétől. De persze sokan Flixbusszal érkeznek majd.

Egyre fontosabb piac Kelet- és Közép-Európa

Régiónk jelentős potenciállal rendelkező piacot jelent a légitársaság számára, amint azt többmódon is hangsúlyozták. A verseny élén akarnak maradni az átszállási piacon, távolabbi célállomások felé is.

A China Airlines a világ egyik legnagyobb légitársasága, több mint napi 16700 járatot indítanak, 179 ország 1057 célállomására. Negyven járatuk repül naponta Japánba, e célállomást illetően különösen kiemelkedők. A legjobbak között vannak a légiközlekedési ágazatban a környezetvédelem, az öko-hatékonyság, az éghajlatvédelmi stratégia, valamint a hulladékgazdálkodás terén.

Joachim Trauner ezután bemutatta a megújult légiflottát, kiemelve a legmodernebb fejlesztéseket és szolgáltatásokat. Nemcsak a business class utasainak nyújtanak extra előnyöket, hanem a turistaosztályon is, például azzal, hogy két, egyenként 23 kilós bőröndöt lehet feladni felár nélkül, a kis kézi poggyász mellett.

Kedvezményes ott tartózkodás a fiataloknak

A két ország között megkötött megállapodás lehetővé teszi, hogy évenként száz, 18 és 35 év közötti magyar fiatal utazhat egyéves ott tartózkodói vízummal Tajvanra. Ehhez a China Airlines magyarországi képviselete kedvezményes árú repülőjegyeket kínál. További tájékoztatást e lehetőségről Tajvan magyarországi nagykövetségén lehet kapni. A fiatal korosztálynak és a diákoknak más kedvezményeket is kínálnak.

Több évi szünetet követően a Tajvani Turisztikai Hivatal ismét félnapos ingyenes városnézést kínál a tranzitutasoknak Tajpejben, hogy ezzel is kedvet csináljanak a helyi nevezetességek későbbi megtekintésre, illetve a hosszabb idejű ott tartózkodásra. Az ingyenes félnapos túrákon azok a tranzitutasok vehetnek részt, akiknek 7-24 órát kell várakozniuk csatlakozásuk előtt, és érvényes vízummal rendelkeznek, vagy olyan államokból érkeznek, ahonnan nem kell vízum, ilyen Magyarország is.

Kultúra, természet, gasztronómia

A Tajvani Turisztikai Hivatal reméli, hogy ez a kampány lehetőséget ad arra, hogy az útra kelők belekóstoljanak a távoli ország világába és fő úti célként válasszák azt. A túrák főbb tematikái: a kultúra, a természet és a gasztronómia.

A légitársaság nagy jelentőséget tulajdonít az utazási irodákkal való együttműködésnek, ezért is hívott meg a Szamos Kossuth Lajos téri üzletében rendezett, az Avitation GSA által szervezett eseményre utazási irodás turisztikai szakembereket, azzal a céllal, hogy új programokat kínálhassanak a magyar utasoknak.

Elek Lenke


Külföldre indul? Ne megszokásból vezessen!

Külföldre indul? Ne megszokásból vezessen! 

Tudnivalók, ha autóval indul útnak, és szeretné elkerülni a kellemetlen meglepetéseket.
Sűrítik a reptéri buszjáratokat a nyári csúcsidőszakban

Sűrítik a reptéri buszjáratokat a nyári csúcsidőszakban 

Sűrűbben járnak a repülőtéri BKK-járatok júliusban és augusztusban.
Emirates: nyári-téli újdonságok

Emirates: nyári-téli újdonságok 

A légitársaság újabb útvonalakon vezeti be a Prémium Turistaosztályt, és tovább bővíti menetrendjét a téli időszakra.
airBaltic: gyorsjelentés és egy új partnerség

airBaltic: gyorsjelentés és egy új partnerség 

A lett nemzeti légitársaság előzetes adatokat tett közzé a 2025 első féléves időszaki eredményeiről.
Ománi fapados járat úti céljai között szerepel Budapest

Ománi fapados járat úti céljai között szerepel Budapest 

A diszkont légitársaság vezére ezt a minap jelentette be.
Egyszerűbb a 14 év alatti gyermekek utaztatása

Egyszerűbb a 14 év alatti gyermekek utaztatása 

Mostantól elegendő a gyermek diákigazolványának másolatát bemutatni – akár nyomtatott, akár digitális formában – a díjmentes jegyváltáshoz és az életkor igazolásához.
Villámcsapás kényszerítette földre a Wizz Air Budapest és Stockholm közötti gépét

Villámcsapás kényszerítette földre a Wizz Air Budapest és Stockholm közötti gépét 

A péntek hajnali járat kényszerleszállást hajtott végre Varsóban.
Így tervezik meg a magyar fiatalok a repüléseiket

Így tervezik meg a magyar fiatalok a repüléseiket 

A magyar fiatalok nemcsak álmodoznak, hanem tudatosan készülnek arra is, ha valami nem a tervek szerint alakul.
Útipoggyásszal kapcsolatos tudnivalók a NAV-tól

Útipoggyásszal kapcsolatos tudnivalók a NAV-tól 

A NAV felhívja a figyelmet a készpénzre is.
Újabb hiányosságokat tártak fel az Air India gépein

Újabb hiányosságokat tártak fel az Air India gépein  

Még vizsgálják a katasztrófa okait.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.