Azt írták, hogy a készülékeket azokba a megállókba telepítik, amelyekben eddig még nem volt lehetőség ilyen módon jegyeket és bérleteket vásárolni, illetve azokra a helyszínekre, ahol szükség van a jelenlegi kapacitás további bővítésére. Az automaták pontos helyéről a www.bkk.hu/pontkereso térképes keresőn lehet tájékozódni, használatukról pedig kisfilm és interaktív felület érhető el a www.bkk.hu/automata címen - tették hozzá.
Úgy fogalmaztak, hogy a BKK az új értékesítési hálózat és stratégia kialakításához igazodva az elektronikus jegyrendszer egyik elemeként kezdte meg az automaták telepítését 2014 márciusában, aminek köszönhetően hatszorosára nőtt a készpénzes és a kártyás fizetésre alkalmas értékesítőhelyek száma.
Az ügyfelek pozitív visszajelzéseket adnak a készülékekről, és egyre többször veszik azokat igénybe. Az üzembe helyezés óta összesen 23 millió jegyet és bérletet vásároltak a berendezésekből, 37,6 milliárd forint értékben - fűzték hozzá.
Így kell jegyet és bérletet venni az automatákból:
{youtube|id=u_z9jzow734}
A jegytípusok közül a vonaljegy a legnépszerűbb, ebből mintegy 14 milliót adtak el, a bérletek közül pedig a felnőtt havi bérletből vásárolták a legtöbbet, hozzávetőleg 1,5 milliót.
Az eddigi forgalom 54 százaléka készpénzes, 46 százaléka pedig kártyás vásárlás, ami jól mutatja, mekkora igény volt a korábban nehezen elérhető bankkártyás fizetésre a tömegközlekedésben - fogalmaztak.
A BKK azt is kiemelte, hogy az ügyfelek a nagy csomópontokon kívül egyre inkább a lakó- és a munkahelyük közelében veszik meg a termékeket az automatákból, ennek eredményeként csökkent a pénztárak előtti várakozással töltött idő.
Felhívták a figyelmet arra, hogy a bérletkiadó automatáknál a vásárlás során visszajáró készpénzt időben el kell venni, mert a BKK egy olyan szoftvermódosítást alkalmazott a berendezéseken, amelynek köszönhetően a bankjegyek kiadása után a készülékből csak hatvan másodpercig vehető ki a visszajáró - ha ez nem történik meg, a készülék visszahúzza a pénzt, hogy ne kerüljön illetéktelenek kezébe.
Az automaták használata során arra is lehetőség van, hogy az ügyfelek egy gomb megnyomásával segítséget kérjenek a BKK ügyfélszolgálatától. Ezenkívül a készülékek menürendszere már több nyelven érhető el, mint korábban.
A berendezések termékkínálata folyamatosan bővül: a vonaljegy és napijegy típusú jegyeken, a Budapest-bérleteken, a környéki és a HÉV-bérleteken kívül már kutya- és kerékpárbérletek is vásárolhatóak az automatákból. A termékekről egyszerűsített számlát lehet igényelni, ehhez azonban előzetesen regisztrálni kell a BKK honlapján - olvasható a közleményben.
Forrás: MTI