Folytatódik a Déli Körvasút építése – változik a menetrend

Leginkább a győri és a pécsi fővonalakon lesznek változások, amelyekről az érintettek például a MÁVPlusz mobilalkalmazás segítségével tájékozódhatnak – közölte a MÁV Csoport kedden.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A menetrendi változások leginkább a győri és a pécsi fővonalakon utazókat érintik: a győri fővonalon a belföldi InterCityk, a G10-es és a sebesvonatok a Keleti helyett csak Kelenföldig közlekednek és onnan is indulnak. A Keletiből Bécs felé korábban indulnak a nemzetközi vonatok, de Budapest-Kelenföldtől jellemzően már megszokott menetrendjük szerint közlekednek.

Hozzátették, hogy a Tisza-Szamos EuroCityk nem érintik a Keleti pályaudvart. A Rába InterRégiók pedig jellemzően a Déli pályaudvarra érkeznek. A pécsi Mecsek InterCityk, a kaposvári IC-k és a dunaújvárosi Z42-es járatok menetrendje is változik.

A módosítások kihatnak a Déli pályaudvart érintő székesfehérvári vonalra is: a hétvégi Déli-Parti InterRégiók, a munkanapi S36-os vonatok, továbbá néhány hajnali, esti S30-as és S36-os járat menetrendje módosul.


Fotó: Rákospalota, MÁV-telep

Mindezek miatt a MÁV azt javasolja mindenkinek, hogy utazás előtt tájékozódjanak például a MÁVPlusz mobilalkalmazás, a MÁVPlusz weboldal vagy a jegy.mav.hu utazási tervezők segítségével.

Az Építési és Közlekedési Minisztérium beruházásában zajló fejlesztés célja, hogy a növekvő elővárosi forgalom mellett tehermentesítse a túlterhelt vasútvonalakat és a fővárosi közutakat, akár napi 60 ezer autóval csökkentve a forgalmat – olvasható a MÁV Csoport közleményében.


Szolgálatba álltak a MÁV utastájékoztatási készenléti járművei

Szolgálatba álltak a MÁV utastájékoztatási készenléti járművei 

Hogy zavar esetén minél előbb felkészült segítséget kapjanak az utasok.
Extrém hőségre készül a Eurostar

Extrém hőségre készül a Eurostar 

Érkeznek az 55 fokot is kibíró új vonatok.
EU Tanács: véglegesek a légi utasok jogait erősítő szabályok

EU Tanács: véglegesek a légi utasok jogait erősítő szabályok 

Az új rendelkezések több új jogosultságot is bevezetnek.
Újabb csavar az EasyJet felvásárlásában

Újabb csavar az EasyJet felvásárlásában 

Bejelentkezett egy újabb ajánlattevő.
Wizz Air: bázisnyitások Spanyolországban

Wizz Air: bázisnyitások Spanyolországban 

Az ultrafapados légitársaság novemberben nyitja meg első operatív bázisait Spanyolországban.
Kikapott Norvégia – a norvég légitársaság egy napra British Airways lett

Kikapott Norvégia – a norvég légitársaság egy napra British Airways lett 

A közösségi média egyik legszórakoztatóbb légitársasági akcióját eredményezte a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntője.
Jövőre Belgiumba készül? Akkor van egy rossz hírünk

Jövőre Belgiumba készül? Akkor van egy rossz hírünk 

Fizetőssé válnak a belga autópályák 2027-től kezdődően.
Egyre több Airbus a fellegekben

Egyre több Airbus a fellegekben 

Az Airbus kiszállításai mintegy 15 százalékkal nőttek az első fél évben.
Vasútfejlesztés Székesfehérvár és a Balaton között

Vasútfejlesztés Székesfehérvár és a Balaton között 

Új vasúti beruházás előkészítése a balatoni vasútvonal Szabadbattyán–Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni.
Új arcfelismerő rendszer a katari légikötőben

Új arcfelismerő rendszer a katari légikötőben 

Új biometrikus szolgáltatást vezetett be a dohai Hamad Nemzetközi Repülőtér és a Qatar Airways.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.