Vége a rohanásnak: elsőbbségi átszállás a párizsi reptéren az Air France utasainak

Elsőbbségi kiszolgálást biztosít az Air France és a Charles de Gaulle (CDG) Nemzetközi Repülőteret üzemeltető Group ADP azoknak az utasoknak, akiknek az átlagosnál rövidebb átszállási idővel kell elérni a csatlakozó járatukat.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Az új rendszer

a Párizsban átszálló utasokat az átszállásra rendelkezésre álló idő alapján rangsorolja.

A francia légitársaság naponta akár 140 ezer utast szállít, akiknek közel fele a párizsi Charles de Gaulle repülőtéren száll át.

Ennek megkönnyítése érdekében a Groupe ADP egy speciális útvonalat hozott létre, amelyen mostantól teljesen átalakított, többnyelvű jelzőtáblák találhatók.

Rohanás a repülőtéren
Rohanás a repülőtéren
Fotó: Depositphotos

Bár az Air France menetrendje úgy van optimalizálva, hogy az utasok átszállása és poggyászuk átszállítása biztonságos és kényelmes legyen, előfordulhatnak olyan előre nem látható körülmények, amelyek miatt a csatlakozási idő lecsökken.

Az új rendszerben, ha a csatlakozási idő egy bizonyos küszöbérték alá csökken (például 45 perc Toulouse és New York JFK között, érkezés a 2F terminálon és indulás a 2E terminál K csarnokából), automatikusan elindul egy priorizálási folyamat az érintett utasok számára – anélkül, hogy nekik bármit is tenniük kellene.

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy

legkésőbb a  CDG-re érkezéskor az utasok SMS-t és e-mailt kapnak, amelyben tájékoztatják őket, hogy a következő járatukhoz rendelkezésre álló rövid idő miatt elsőbbségi hozzáférésre jogosultak az utasbiztonsági és határellenőrzésnél. Majd ez az üzenet az Air France mobilalkalmazásában és a WhatsAppon keresztül is megjelenik.

Amikor az utasok megérkeznek az ellenőrző pontokra, beszállókártyájukat beolvassák, és a Groupe ADP szolgáltatója automatikusan értesítést kap a rövid átszállási időről. Ezután elsőbbségi hozzáférést biztosítanak számukra. A cél az, hogy minimalizálják az ellenőrző pontokon töltött időt, és biztosítsák, hogy az utasok a megadott időn belül elérjék a beszállókaput.

Ez a rendszer az Air France, a Groupe ADP és szolgáltatója közötti valós idejű információcserén alapul. A megosztott adatok között szerepel a repülőtéren való becsült gyaloglási idő, az ellenőrző pontokon becsült várakozási idő, valamint a csatlakozó járat várható indulási ideje.

Ezen kívül a francia légitársaság a Whatsappon keresztül is segíti az átszálló utasokat. Február óta tesztüzemben érhető el a szolgáltatás, amelynek lényege, hogy landolás után üzenetet küldenek, amelyben a következő járatuk kapuszáma, az eléréséhez becsült gyaloglási idő, a becsült átszállási idő, valamint a repülőtéri teendők szerepelnek.

További újítás, hogy az online utasfelvétel során az utasoknak már nem kell manuálisan beírniuk az útlevél adatait, hanem egyszerűen beolvashatják útlevelüket vagy személyi igazolványukat okostelefonjuk kamerájával. Az adatokat az alkalmazás automatikusan beolvassa és hozzárendeli a foglaláshoz. Ezeket az adatokat az ügyfelek a profiljukba is elmenthetik, így nem kell azokat a jövőbeli utazásokhoz újra beírniuk.

Mindezek mellett az iOS rendszert futtató eszközök tulajdonosai valós idejű járatinformációkat kaphatnak az okoseszköz zárolási képernyőjén a beszállókapu számáról, az aktuális indulási időről. A szolgáltatás négy órával a járat indulása előtt válik elérhetővé.


Lassítanak a vonatok és a HÉV-szerelvények

Lassítanak a vonatok és a HÉV-szerelvények 

A sebességkorlátozásra azért van szükség, mert a sínek hőmérséklete 50 fok fölé emelkedik a hőségben.
Járatnyitás Budapestre

Járatnyitás Budapestre 

Bristolból, Liverpoolból és Belfastból is indulnak új járatok.
Friss pénzügyi éves jelentés a Wizz Airtől

Friss pénzügyi éves jelentés a Wizz Airtől 

Rekordalacsony kibocsátással zárta a 2026-os pénzügyi évét a légitársaság.
Fellélegezhetnek, akik az M1-esen közlekednek

Fellélegezhetnek, akik az M1-esen közlekednek 

Rövidebb terelések jöhetnek az autópályákon.
Pénteken országszerte zárva a kis benzinkutak

Pénteken országszerte zárva a kis benzinkutak 

A Független Benzinkutak Szövetsége (FBSZ) bejelentette: pénteken több független benzinkút országszerte zárva tart.
Zavarok a német vasúti forgalomban

Zavarok a német vasúti forgalomban 

A digitális vasúti rádiórendszer meghibásodása miatt kedden este Németországban szinte teljesen leállt a vonatforgalom.
Búcsú az extra poggyászdíjaktól – fordulat jön a kézipoggyász-szabályozásban

Búcsú az extra poggyászdíjaktól – fordulat jön a kézipoggyász-szabályozásban 

Jó hír a repülővel utazóknak, a légitársaságok pedig kénytelenek „lenyelni a békát”.
Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál

Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál 

Az érintett gépek többségét az Emirates üzemelteti, több gépet azonnal a földre parancsoltak a kötelező vizsgálatok idejére.
Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján

Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján 

Szombat reggel 7 órától vasárnap hajnali 3 óráig lezárják a Hősök terét, a Kós Károly sétányt, valamint az Állatkerti körutat a Hősök tere és a Gundel Károly út között.
SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal

SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal 

A két légitársaság közös díjszabás alkalmazásával mélyíti tovább stratégiai üzleti partnerségét.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.