A top 100 legkedveltebb úti cél Németországban

Kereken 25 ezer felhasználó több mint 20 országból használta ki 2022. szeptembere és 2023. júniusa között azt a lehetőséget, hogy a www.germany.travel weboldalon megnevezze a számára legkedveltebb és leginkább ajánlható turisztikai úticélt.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A legtöbb nevezést ebben az évben az Europa-Park Rust szabadidőpark kapta. Az előző év győztese, a Miniatur Wunderland Hamburg idén a második helyre csúszott, míg a dobogó harmadik helyére most a Brühlben található Phantasialand került.

A további helyezettek: Rothenburg ob der Tauber, a Nürburgring, a Neuschwanstein-kastély, a főváros Berlin, a Schwarzwald Nemzeti Park, Hamburg és az Erding-termálfürdő.

Petra Hedorfer, a DZT igazgatótanácsi elnöke szerint: „A Top 100-as lista 10 éve mutatja meg a németországi turizmus desztinációinak és látványosságainak nemzetközi ismertségük és közkedveltségük pillanatfelvételét a neten. Ugyanakkor turisztikai partnereinknek megerősítést is jelent, hogy sikeres a nemzetközi értékesítésük. A szavazás iránt tanúsított nagy érdeklődés ugyanakkor jól mutatja az úticél Németország márka vonzerejét a nemzetközi versenyben.”

A www.germany.travel weboldal látogatói immár 2012 óta nevezhetik meg ezen akció keretein belül dupla opt-in folyamattal egy szabadszavas mezőben a szerintük különösen kiemelkedő turisztikai desztinációkat.

A DZT csak a külföldi piacok résztvevőinek válaszaiból számolja ki a Top 100-as lista helyezéseit.

Az aktuális top 100-as lista online már elérhető a www.germany.travel/top100 linken.

Forrás: Német Turisztikai Hivatal (DZT)


Nyaralás alatt is hódít a mesterséges intelligencia

Nyaralás alatt is hódít a mesterséges intelligencia 

A milleniálok a legaktívabbak, és főleg egy konkrét esemény vonzza az utazókat.
Görög öröm a turizmus alakulása miatt

Görög öröm a turizmus alakulása miatt 

Erőteljes növekedéssel indította 2026-ot Görögország turizmusa.
Megváltozik Tirana városképe

Megváltozik Tirana városképe 

Gyökeresen megváltozik az albán főváros látképe.
Átírja a  hőség a Louvre és az Eiffel-torony nyitva tartását

Átírja a hőség a Louvre és az Eiffel-torony nyitva tartását 

A múzeum szerdától szombatig kivételesen korábban, délután 4 órakor zárja kapuit a megszokott 6 óra helyett.
Árkorrekció a horvát turizmusban?

Árkorrekció a horvát turizmusban? 

A horvát turisztikai miniszter szerint a vendégek kevesebbet költenek, ezért csökkenteni kell az árakat a turizmusban.
RateHawk: a jövő utazásértékesítési trendjei

RateHawk: a jövő utazásértékesítési trendjei 

Trendek, amelyeket az utazási szakembereknek szem előtt kell tartaniuk ahhoz, hogy 2036-ban is versenyképesek és sikeresek legyenek.
Eurostat: Európa fürdőhelyeinek minőségéről

Eurostat: Európa fürdőhelyeinek minőségéről 

Belgiumban, Magyarországon, Lengyelországban, Észtországban és Albániában kevesebb mint 70 százalék tartozott a kiváló kategóriába.
Velence emelné a belépési díj összegét

Velence emelné a belépési díj összegét 

Velence új polgármestere fokozni szeretné a tömegturizmus megfékezésére irányuló intézkedéseket.
Este is látogatható lesz a firenzei Vasari-folyosó

Este is látogatható lesz a firenzei Vasari-folyosó 

Előzetes foglalással, csoportonként huszonöt fő járhatja végig a fedett gyalogos „hidat”.
Botrány a trieszti strandon, ahol fal választja el a nőket a férfiaktól

Botrány a trieszti strandon, ahol fal választja el a nőket a férfiaktól 

Ez az egyetlen hely Európában, ahol fal választja el a férfiaknak és a nőknek fenntartott szektort.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.