Adventi vásárok Ausztria-szerte

A magyarok által is nagyon kedvelt ausztriai adventi és karácsonyi vásárok teljes listáját közreadjuk. Bőséges a választék, nehéz lesz a választás idén, hogy melyikre induljon nézelődni, vásárolgatni, forralt borozni barátokkal, családdal, ismerősökkel.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Adventi vásárok Ausztria városaiban

Bécs, Rathausplatz, Christkindlmarkt – ez a karácsonyi fantázia ünnepe. A kézműves termékeket és kulináris finomságokat kínáló számtalan stand, a hangulatosan kivilágított városháza előtt álló szívekkel teli fa és a széleskörű gyermekprogramok minden évben sok látogatót vonzanak. Aki éppen nem sétálgat vagy nem a bécsi társasági életet élvezi a puncsos standoknál, az a korcsolyapályán róhatja a köröket vagy ámulva követheti a kézzel készített karácsonyi bölcsők ösvényét.

Salzburg, Domplatz és Residenzplatz – mindkét salzburgi karácsonyi vásár ugyanilyen stílusos. A barokk óváros közepén álló hagyományos kunyhók egyedi hangulatot kölcsönöznek az ünnepi jelenetnek.

Innsbruck óvárosa, Christkindlmarkt – nem kevésbé romantikus ez sem. A Goldenes Dachl toronyfúvóinak hangjaival, valamint a forralt bor és a gesztenye fűszeres illatával, amely a középkori sikátorokban terjeng, különösen karácsonyi hangulatot teremt.

Aligha van szebb dolog, mint Ausztria vidéki régióinak mélyen behavazott tájain ráhangolódni a karácsonyra. Sokak szerint a Salzkammergut régióban található St. Wolfgangban tartott adventi vásár a legbájosabb az országban. Az Advent, mint egykor mottó jegyében a szokások és a valódi kézműves mesterségek itt a régió lakóinak közvetlen közelében tapasztalhatók meg. Mindig szem előtt: az úszó piros adventi gyertya a Wolfgangsee vizén. 

Johannesbachklamm – Würflach, Alsó-Ausztria: itt minden évben egy különösen természetközeli adventi vásárra kerül sor. A vadregényes szurdok előtt Ausztria legnagyobb feldíszített karácsonyfája több, mint 20 méter magasra emelkedik. A több, mint 40 standnál felmelegedhet a nyílt tűz mellett, és megcsodálhatja az üvegfúvók, fafaragók és kovácsok kézműves munkáját. Ezen kívül a régióból származó finomságok, és természetesen mézeskalács és puncs is várja a vendégeket. 

Großarltal – Salzburgi hegyi advent: ez még autentikusabb. Itt fáklyafénynél és gyertyafénynél láthatjuk a különböző karácsonyi bölcsőket, amelyeket a helyi bölcsőépítő egyesület hónapokig kézzel készített. A szeretettel megtervezett egyedi darabok a hagyományostól a modernig, az aprótól az életnagyságúig terjednek.

Adventi piacok kastélyoknál

Ahol egykor császárok és hercegek laktak, ott karácsonykor sok csodás teremtményt láthatunk. Mint például a Hellbrunni kastély karácsonyi angyala, amely nyolc méter magasan a kastély tava fölé magasodik. A Hellbrunn adventi varázslat Salzburgban mágikus – egy 700 tűlevelű fenyőfából álló, 10 000 piros gömbökkel és tündérfénnyel díszített meseerdővel. 

Kultúr- és adventi piac a Schönbrunni kastélyban, Bécsben a maga nemében a legjobb császári hangulatot árasztja. A császári palota ünnepi kivilágítása előtt a hagyományos kézműves termékek, például a fafaragásoktól kezdve a nosztalgikus játékokig és a szeretettel díszített tárgyakig minden megtalálható, amire karácsonykor szívünk vágyik. 

A Belvedere előtt – szintén Bécsben – pedig egy egész karácsonyi falu várja a vendégeket barokk környezetben, kreatív ajándékötletekkel és kulináris különlegesékkel. Sok bécsi számára ez a legromantikusabb adventi vásár.

Az ausztriai – igencsak bőséges – adventi és karácsonyi vásárok teljes listája: ITT megtalálható.

 

Forrás: Österreich Werbung


Kiwi.com: ilyenek az idei nyár utazási trendjei

Kiwi.com: ilyenek az idei nyár utazási trendjei 

A tavalyi foglalási mintát alapul véve három magyarból egy még csak most foglalja le utazását a Budapestről induló szezonális mediterrán járatok valamelyikére.
Töretlen a magyarok külföldi utazási kedve

Töretlen a magyarok külföldi utazási kedve  

Közel 8 százalékos növekedés 2025 első negyedévéhez képest, és az elmúlt öt év legerősebb első negyedéves eredménye.
Megtorpant a horvát turistaforgalom

Megtorpant a horvát turistaforgalom 

Az Adriai-tenger partvidékén 27,1 millió vendégéjszakát töltöttek el a turisták, ugyanannyit, mint tavaly.
Fotós kalandtúrával csábítja az utazókat Málta és Gozo

Fotós kalandtúrával csábítja az utazókat Málta és Gozo 

Új élményalapú turisztikai kezdeményezéssel népszerűsíti Máltát a VisitMalta.
Szárnyal az olasz konferenciaturizmus

Szárnyal az olasz konferenciaturizmus  

Egyre erősödő növekedést és átalakuló trendeket mutat az olasz konferencia- és üzleti rendezvényipar.
Újabb hőhullám Franciaországban

Újabb hőhullám Franciaországban 

A turizmusnak és a fesztiváloknak is próbatételt jelent a több napon át tartó kánikula. Utcabálok, sportesemények maradnak el, múzeumok rövidített nyitva tartással várják a látogatókat.
Halálos erdőtüzek Spanyolországban

Halálos erdőtüzek Spanyolországban 

Turisták ezreit érinti a katasztrófa.
Újabb bizonyíték, hogy Frida Kahlo halhatatlan világsztár

Újabb bizonyíték, hogy Frida Kahlo halhatatlan világsztár 

A londoni kiállítás rekordokat döntöget, miközben több oldalról is komoly kritikák érik.
Bemutatkozott Lengyelország legmisztikusabb városa

Bemutatkozott Lengyelország legmisztikusabb városa 

Fotókiállítás, ízek és kulturális élmények.
A Comói-tónál nem kérnek a tiszteletlen turistákból

A Comói-tónál nem kérnek a tiszteletlen turistákból 

Pénzbírság járhat a félmeztelen turistáknak a Comói-tó egyik legnépszerűbb falujában.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.