A játék során a helymeghatározásra képes okostelefon térbeli pozíciója alapján jeleníti meg a játékost, annak valóságos környezetében, az okostelefonokba épített különféle szenzorok segítségével pedig az érzékelhető való világ a játék pályájává válik. A felhasználók sokszor elképesztő dolgokra képesek, hogy megszerezzenek egy-egy Pokémont, a játék valós helyszínei között azonban akadnak olyan területek, amelyek veszélyeket rejthetnek magukban. A Külügyminisztérium konzuli szolgálata most például a Bosznia-Hercegovinába utazókat figyelmezteti:
"Felhívjuk a Bosznia-Hercegovinába látogató magyar állampolgárok figyelmét, hogy a Pokémon GO játék nem veszi figyelembe az aknamezőket, ezért kérjük, hogy kitüntetett figyelemmel legyenek az aknamezőket jelző táblákra! Emellett sajnálatos módon a gyakori esőzések és földcsuszamlások miatt a jelzőtáblák/szalagok mozoghatnak, így egyáltalán nem javasoljuk, hogy lakatlan területre kövessék a játékot" - olvasható közleményükben.
Az aknamezőkről az alábbi térképen találnak információkat (2014-es állapot)
Az árvíz következtében módosított, tájékoztatást szolgáló aknatérképek ide kattintva érhetők el.
#Pokemon No-Go: Gamers venture into #Bosnia's deadly minefields https://t.co/aGubX4gwgM @PokemonGoApp pic.twitter.com/D6OS230CI5
— Sputnik (@SputnikInt) 2016. július 20.
Forrás: Turizmus Online