ASEAN Idegenforgalmi Fórum: elnapolva

A  2021. januárjára tervezett ASEAN Tourism Forum (ATF) 2022. januárjára történő elnapolásáról döntöttek a résztvevő országok idegenforgalmi hatóságai.

A pandémia miatti utazási, repülési-  és egészségügyi korlátozások miatt Phnom Penhn-ben a tervezett fórumot nem tartották meg. Az eseményre ugyanazon a helyszínen, Kambodzsa fővárosában, Phnom Penhben  2022. január 16 - 22 között kerül sor. 

Mottója:  „ ASEAN A COMMUNITY OF PEACE AND SHARED FUTURE”  - azt  kívánja érzékeltetni, hogy a régió országai etnikai és politikai különbözőségük ellenére  egységen, közös desztinációként jelennek meg az idegenforgalmi palettán". mondta Sárdi Rudolf, a Kambodzsai Királyság  Idegenforgalmi Minisztériumának magyarországi képviselője.

A  turizmus az egyik húzó ágazat, ezért a siker érdekében az együtt gondolkodás, az összehangolt propaganda tevékenység, a szoros kooperáció és közös érdekegyeztetés a fő célkitűzés. A pandémia következtében az idegenforgalomban számos új kihívással kell szembenézni, többek között ez lesz a jövő évi fórum egyik fő témája.

Az ATF résztvevői  az ASEAN országok idegenforgalomért felelős miniszterei, nemzeti idegenforgalmi hivatalainak vezetői,  az idegenforgalmi szövetségek elnökei, valamint az  ASEAN országok légitársaságainak vezető képviselői lesznek.  Egyúttal sor kerül január 18 - 20. között a dél- kelet ázsiai országok legnagyobb idegenforgalmi eseményére, az évente megrendezésre kerülő TRAVEX-re, amelyen várhatóan 450 értékesítő, 450 vevő és a sajtó képviselői lesznek jelen.   

A több, mint 50 éves  ATF-en  10 ország (Szingapúr, Brunei, Kambodzsa, Indonézia, Laosz, Malaysia, Mianmar, a Fülöp-szigetek, Thaiföld és Vietnam) wokshop keretében mutatkozik be országa idegenforgalmi kínálatával.  

Kiemelt jelentőségű a 2010 óta érvényben lévő vízum mentes utazási lehetőség az ASEAN országok között, ez minden évben rekordforgalmat generál. Az egymás közötti repülési jogok teljes liberalizálása - felülírva az unilaterális, bilaterális és multilaterális egyezményeket - szintén erősíti a turizmust.

 

 

Forrás: Sárdi Rezső


Együttműködés a MUISZ és a német-magyar kamara között

Együttműködés a MUISZ és a német-magyar kamara között 

A Német Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) és a Magyar Utazási Irodák Szövetsége (MUISZ) stratégiai együttműködésről állapodott meg.
Nyár, szünidő és Dubaj

Nyár, szünidő és Dubaj 

A városban számos lehetőség van kulturális, aktív, sőt akár extrém programok kipróbálására.
Listán Prága leglátogatottabb turisztikai célpontjai

Listán Prága leglátogatottabb turisztikai célpontjai 

Az első tíz legnépszerűbb csehországi idegenforgalmi célpont az utóbbi években nem nagyon módosul.
Megújította Travelife Partner minősítését az OTP Travel

Megújította Travelife Partner minősítését az OTP Travel 

Az utazásszervező először 2023-ban, első magyarországi székhelyű utazási irodaként kapta meg a minősítést, amelyet idén, 2025-ben sikeresen megújított.
Ausztria újra felfedezve – Sport, ízek és élmények karnyújtásnyira

Ausztria újra felfedezve – Sport, ízek és élmények karnyújtásnyira 

Ausztria 2025-ben is izgalmas célpont a magyar utazók számára.
Hőségriadó Olaszországban

Hőségriadó Olaszországban 

A szerdai napra tizenhárom városban közepes szintű, úgynevezett narancssárga riasztást rendeltek el.
Utasbiztosítások és a közel-keleti konfliktus

Utasbiztosítások és a közel-keleti konfliktus 

Utasbiztosítási feltételek a közel-keleti konfliktus árnyékában.
Magyar vályogkemence Chicagóban

Magyar vályogkemence Chicagóban 

A Paradigma Ariadné is ott van a 2025-ös Chicagói Építészeti Biennálé (CAB) kiállítói között.
Midsommer, avagy egy varázslatos svédországi éjszaka

Midsommer, avagy egy varázslatos svédországi éjszaka 

A nyári napforduló a svédek második legnagyobb ünnepe, az éj ilyenkor a hagyományok szerint tele van varázslattal.
Tűzvész Splitnél – videóval

Tűzvész Splitnél – videóval 

A tűzoltók egyelőre nem tudják megfékezni a lángokat.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.