Disneyland nyílik jövőre Sanghajban

A Sanghaj Putong városrészében épülő legújabb Disneyland nemcsak zöldebb, nagyobb, és élménydúsabb lesz, mint a többi, hanem rengeteg új és korábban még nem látott attrakcióval fogja elvarázsolni vendégeit.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A 2011 óta épülő élménypark várhatóan 2016 tavaszán, a kínai újév idején fog megnyílni, bár ezt sem a Disney vezérigazgatója, Robert Iger, sem Sanghaj polgármestere nem erősítette meg.

A sanghaji létesítmény Ázsiában a harmadik lesz, a tokiói és hongkongi után, a világon pedig ez lesz a hatodik Disney park. Központi témája a Magic Kingdom, köré egy több mint 1,500 hektáros turistaövezet épül. Az élményparkot egy közel 10 kilométer hosszú metróvonal révén lehet majd elérni a városközpontból.

„Valami igazán különleges dolgot építünk itt, olyasmit, ami a tradicionális Disney élményt ötvözi Kína gazdag örökségével, egy olyan hellyé, amit az összes korosztály generációkon keresztül élvezni fog –” hangsúlyozta Iger.

Egy kis ízelítő, hogy mire számíthat az, aki meglátogatja Disney legújabb helyét:

• Sanghaj Disneyland: élménypark hat részleggel, Kaland Sziget, Képzelet Kertjei, Mickey Sugárút, Holnapolisz, Kincses Barlang és Fantáziaföld és az Elvarázsolt Kastély

• Sanghaj Disneyland Hotel és Toy Story Hotel

• Disney város: bevásárló-, éttermi és szórakoztatóközpont az élménypark mellett, a Disney Land Nagyszínházzal, ahol a Broadway csodálatos előadását, az Oroszlánkirályt először adják elő mandarin nyelven

• Hullócsillag Park, meseszép kertekkel, sétányokkal, tóval

 

Belépve a parkba, a látogatók a Mickey sugárúton találják magukat, ahol kedvenc szereplőikkel találkozhatnak, és benyithatnak a Sugárút M Árkádba, a park legnagyobb ajándékboltjába. A Képzelet Kertjeiben a szürke, unalmas világ eltűnik. Hét különféle kertben sétálhatnak, felülhetnek a Fantázia Körhintára, vagy magára Dumbóra, vagy a Kastély színpadán tekinthetik meg sok előadások egyikét.

Ha szerencséjük van, még a Mickey Mesekönyv Expresszet átélhetik. Disney első animált filmjei inspirálták Fantáziaföldet, ahol Alice-t követve Csodaországot meglátogatják, vagy Pán Péterrel Londonba repülnek, vagy esetleg belépnek az Elvarázsolt Kastélyba Mickey-vel. Az Üvöltő Hegyet után elérkeznek a Kaland Szigetre, ahol kincseket és titkokat fedezhetnek fel. Veszélyes vizeken evezve, saját útjukat vágva, eljuthatnak egy óriási lény odújába.

E kalandok után beülhetnek Jack Sparrow Kapitánnyal vacsorázni, ha eljutnak a Kincses Barlangba, Disney legelső kalóz témájú részlegéhez. Utána, ha bátrak, tengeri csatákban vehetnek rész, és aki nyer, az ellenség kincseiben úszkálhat. Holnapolisz békés határait átlépve, a jövőbe lépnek Disneyland vendégei. Legyőzhetik a gravitációt, vagy Buzz Lightyearrel védhetik meg a bolygót. Holnapolisz szomszédságában található a Csillagok Háborúja Hangár, ahol jedikkel és szitekkel találkozhatnak, illetve kedvenc szuperhőseikkel a Marvel Univerzumban.

A park közepén található Elvarázsolt kastély lesz a legnagyobb, legmagasabb, leginteraktívabb kastély eddig. Ez lesz az első olyan kastély, ahol az összes hercegnő fellelhető lesz.

Amikor leszáll az éj, egy gyönyörű előadást nézhetnek meg a látogatók, ami beszínezi az égboltot zenével, tűzijátékokkal.

A látogatók éjszakára visszavonulhatnak az elegáns Art Nouveau stílusban épült, Disney-varázslattal meghintett Sanghaj Disneyland Hotelbe, vagy a Toy Story szereplői ihlette Toy Story Hotelbe.


Napernyő-szigor a portugál tengerpartokon

Napernyő-szigor a portugál tengerpartokon 

Portugália rendet tesz a strandokon: térképek mutatják majd, hová kerülhet napernyő.
Alaposan felbolygatja a horvátok életét a foci-vb

Alaposan felbolygatja a horvátok életét a foci-vb 

A labdarúgó-világbajnokság késő esti és hajnali mérkőzései felborították a horvát munkavállalók jórészének napirendjét, derül ki egy friss felmérés alapján.
Kiwi.com: ilyenek az idei nyár utazási trendjei

Kiwi.com: ilyenek az idei nyár utazási trendjei 

A tavalyi foglalási mintát alapul véve három magyarból egy még csak most foglalja le utazását a Budapestről induló szezonális mediterrán járatok valamelyikére.
Töretlen a magyarok külföldi utazási kedve

Töretlen a magyarok külföldi utazási kedve  

Közel 8 százalékos növekedés 2025 első negyedévéhez képest, és az elmúlt öt év legerősebb első negyedéves eredménye.
Megtorpant a horvát turistaforgalom

Megtorpant a horvát turistaforgalom 

Az Adriai-tenger partvidékén 27,1 millió vendégéjszakát töltöttek el a turisták, ugyanannyit, mint tavaly.
Fotós kalandtúrával csábítja az utazókat Málta és Gozo

Fotós kalandtúrával csábítja az utazókat Málta és Gozo 

Új élményalapú turisztikai kezdeményezéssel népszerűsíti Máltát a VisitMalta.
Szárnyal az olasz konferenciaturizmus

Szárnyal az olasz konferenciaturizmus  

Egyre erősödő növekedést és átalakuló trendeket mutat az olasz konferencia- és üzleti rendezvényipar.
Újabb hőhullám Franciaországban

Újabb hőhullám Franciaországban 

A turizmusnak és a fesztiváloknak is próbatételt jelent a több napon át tartó kánikula. Utcabálok, sportesemények maradnak el, múzeumok rövidített nyitva tartással várják a látogatókat.
Halálos erdőtüzek Spanyolországban

Halálos erdőtüzek Spanyolországban 

Turisták ezreit érinti a katasztrófa.
Újabb bizonyíték, hogy Frida Kahlo halhatatlan világsztár

Újabb bizonyíték, hogy Frida Kahlo halhatatlan világsztár 

A londoni kiállítás rekordokat döntöget, miközben több oldalról is komoly kritikák érik.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.