Einstandolják a világban az orosz oligarchák luxusjachtjait

Elkobozzák az orosz oligarchák jachtjait a nyugati hatóságok az ukrajnai orosz agresszió elleni szankciós politika jegyében.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A Rosznyefty orosz energetikai vállalat vezetőjének, Igor Szecsinnek a hajóját szerdán a franciaországi Marseille kikötőjében, Aliser Uszmanov tengeri szuperjárművét csütörtökön a németországi Hamburgban foglalták le, adja hírül az euronews.com portál.

Szecsin 88 méter hosszú, Amore Vero nevű luxushajója éppen akarta hagyni a francia kikötőt, amikor a helyi vámhatóság parti őrsége lekapcsolta. Uszmanov 156 méteres jachtja, a Dilbar pedig a világ legnagyobb tömegű motormeghajtású magánhajója.

 
 
Uszmanov egyike a két orosz üzletembernek, akikre a brit hatóságok csütörtökön kiterjesztették a gazdasági büntetőintézkedések személyi hatályát.

Híradások szerint öt másik orosz oligarcha jachtjai jelenleg a Maldív-szigetek felé hajóznak, a szigetországnak ugyanis nincs kiadatási egyezménye az Egyesült Államokkal, így biztonságos helynek tűnhet az oroszok számára.

Több orosz oligarcha nyugati bankszámláit zárolták - az Egyesült Királyságban 15 emberét -, így ezek az üzletemberek innentől kezdve csak készpénz-vagyonukra támaszkodhatnak. A londoni tőzsdén 28 orosz tulajdonú, illetve orosz érdekeltségű cég részvényeinek a jegyzését függesztették fel. A szankciós listára még nem került Kreml-közeli orosz üzletemberek brit források szerint pánikszerűen veszik ki pénzeiket a brit bankokból.

Forrás: Euronews


 RateHawk-konferencia: az utazási ágazat átalakulásáról

RateHawk-konferencia: az utazási ágazat átalakulásáról 

A RateHawk online eseményt szervez, amelynek témája az utazási ágazat következő évtizedben történő átalakulása.
Kína legmagasabb hídja igazi turistamágnesként működik

Kína legmagasabb hídja igazi turistamágnesként működik 

A Huajiang Grand Canyon hídat, amely 625 méterrel emelkedik a Beipan folyó fölé, jelenleg a világ legmagasabb hídjaként tartják számon.
Utazási körkép: a magyarok fele már tudja mit tesz idén nyáron

Utazási körkép: a magyarok fele már tudja mit tesz idén nyáron 

Kiderült, mennyit költenek a magyarok idén a nyári pihenésre.
Európai Bizottság: az ideiglenes határellenőrzésekről

Európai Bizottság: az ideiglenes határellenőrzésekről 

Az ideiglenes határellenőrzés visszaállításának negatív következményei elkerülésére figyelmeztettek.
Nyári foglalási trendek: Albánia és Horvátország az élen

Nyári foglalási trendek: Albánia és Horvátország az élen 

A repjegy.hu adatai szerint a magyarok egyre gyakrabban repülnek autós nyaralóhelyekre is.
Nemzeti színbe öltöztették a Colosseumot

Nemzeti színbe öltöztették a Colosseumot 

Kétezer négyzetméteres zöld, fehér, piros zászlóval fedték be kedden a Colosseumot a június 2-i nemzeti ünnep alkalmával a tűzoltók.
Kiwi.com: Ha nyár, akkor mediterrán ország

Kiwi.com: Ha nyár, akkor mediterrán ország 

Mediterrán dominancia új kedvencekkel: ide repülnek a magyarok nyáron.
Éjszakai szesztilalom Varsóban

Éjszakai szesztilalom Varsóban  

Az intézkedés nem vonatkozik az éttermekre és a varsói Chopin repülőtér vámmentes zónájában működő üzletekre sem.
Tüntetés Ausztria legforgalmasabb útvonalán

Tüntetés Ausztria legforgalmasabb útvonalán 

A Brenner-hágónál hétvégén a tranzitforgalom és a kamionforgalom ellen tüntettek.
Még mindig van, aki szerint Budapest és Bukarest egy és ugyanaz

Még mindig van, aki szerint Budapest és Bukarest egy és ugyanaz 

Egy PSG-szurkoló emlékezetes bakit követett el a labdarúgó Bajnokok Ligája döntője előtt.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.