Ezek a legjobb európai turisztikai kisfilmek

Egy aranyos svájci videó lett a befutó az Európai Turisztikai Bizottság első filmes pályázatán.

Idén először rendezte meg az Európai Turisztikai Bizottság (European Travel Commission, ETC) a turisztikai kisfilmek díjátadóját, melyet a Drakula-kastélyként is elhíresült törcsvári (Bran) kastélyban tartottak október 7-8-án. A versenybe azok a szervezetek jelentkezhettek turisztikai filmjeikkel, amelyek tagjai az Európai Turisztikai Bizottságnak, és a filmet az elmúlt két éven belül készítették vagy hozták nyilvánosságra.

A bizottság sajtóközleménye szerint kiemelt figyelmet kell szentelni a turistákat célzó videóknak, hiszen ezek ma már fő inspiráció- és információforrásnak számítanak az utazók körében.

Az ETC filmes versenyére 25 jelentkezés érkezett különböző nemzeti idegenforgalmi szervezetektől (többek között a magyar Think Hungary című imázsfilm is pályázott), a nyertest pedig a romániai kastélyban megrendezett közgyűlés keretein belül jelentették be.

A zsűri a svájci Time (Idő) című kisfilmet tartotta a legjobb európai turisztikai filmnek, amely a Svájci Turisztikai Hivatal téli kampányának része. A videóban két öregember, Sebi és Paul igyekszik összegyűjteni és eltávolítani az összes órát a kis hegyi faluból, ahol élnek, sugallva, hogy az ott töltött pihenés alatt megszűnik az idő körülöttünk. A kisfilm természetesen gyönyörű havas, vidéki tájakon kalauzol végig minket.

{youtube|id=9HrHJ12vhJU}


A svájci mellett esélyes volt még az olaszországi Piazze d’Italia (Olaszország terei) és az írországi The Sound of the Wild Atlantic Way (A vad atlanti út hangja) című kisfilm is. A vad atlanti út egy turistaútvonal, amely Írország nyugati partján húzódik 2500 kilométer hosszan. Az összes pályázó kisfilm ide kattintva megtalálható.

Piazze d’Italia

{youtube|id=_kMIBJToajU}

The Sound of the Wild Atlantic Way

{youtube|id=f-pOj_xRl_k}


Hatalmas a káosz: áramszünet három dél-európiai országban

Hatalmas a káosz: áramszünet három dél-európiai országban 

A döbbenetes méretű áramkimaradás Spanyolországot, Portugáliát és Franciaország egyes részeit sújtja. Repülőterek is leálltak az egész régióban az áramkimaradás miatt.
Picasso-tálra bukkantak egy antwerpeni adományboltban

Picasso-tálra bukkantak egy antwerpeni adományboltban 

A Pablo Picasso által készített kerámia tálra az antwerpeni Kringwinkel Antwerpen használtcikk-üzletében találtak rá.
Tizenhét tonna kőolaj a tengerben a horvát partoknál

Tizenhét tonna kőolaj a tengerben a horvát partoknál 

A rendőrség tájékoztatása szerint a kőolajszennyezésről péntek délelőtt 9:30 körül érkezett a bejelentés. 
Róma városára kitehetnék a táblát: Megtelt!

Róma városára kitehetnék a táblát: Megtelt! 

A pápa búcsúztatója és a temetés miatt, valamint az egyidejűleg zajló Ifjúsági Jubileum okán Rómában április 25-26-án körülbelül 154 ezer új érkezést és összesen 320 ezer látogatót regisztráltak. 
MNB: nyaraláskor kiemelten figyeljen a bankkártyaforgalomra!

MNB: nyaraláskor kiemelten figyeljen a bankkártyaforgalomra! 

Az MNB-hez érkezett ügyfélpanaszok szerint nyáron folyamatosan nőnek a szállásadói, autókölcsönzői és egyéb partnerekre hivatkozó kibercsalási kísérletek.
Nyári ajánlatok a Visit Maldives bemutatóján

Nyári ajánlatok a Visit Maldives bemutatóján 

Beszámoló a Visit Maldives közép- és kelet-európai képviseletének online bemutatójáról.
Új korszak a gízai piramisoknál

Új korszak a gízai piramisoknál 

Egyiptom határozott lépéseket tesz a világ egyik legismertebb történelmi helyszíne, a gízai piramisok rendbetétele érdekében.
A világ legjobb helyeinek egyike, történelmi múltja páratlan

A világ legjobb helyeinek egyike, történelmi múltja páratlan 

Rász el-Haima (Ras Al Khaimah) 7 ezer éves történelme, 64 kilométer hosszú tengerpartja, a területén áthúzódó vörösen izzó sivatag és a Hadzsar-hegység sziklás vonulatai egyre több látogatót vonz a világ minden tájáról.
Újra pandás övezet a bécsi állatkert

Újra pandás övezet a bécsi állatkert 

A pandák 2020-ban születtek a kínai óriáspanda kutató központban.
Erős földrengés Isztambulban

Erős földrengés Isztambulban 

Tucatnyian megsérültek, miközben épületekből ugrottak ki.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.