Gépkarabélyokat kapnak a párizsi rendőrök

Gépkarabélyokkal, golyóálló mellényekkel és sisakokkal szerelik fel most először a párizsi rendőrség bűnügyi csoportjait, hogy a Kalasnyikov típusú fegyverekből érkező lövésekre reagálni tudjanak és "tömegmészárlások" esetén minél gyorsabban be tudjanak avatkozni - jelentette be hétfőn Bernard Cazeneuve francia belügyminiszter, több mint három hónappal a november 13-ai 130 halálos áldozatot követelő párizsi merényletek után.

"A bűnözők egy része, akikkel szembesülnek, nem haboznak (...) valóságos háborús fegyvereket használni önök ellen, amelyekkel szemben muszáj, hogy legyen önöknél válaszcsapásra alkalmas eszköz, és megfelelő védelem" - fogalmazott a tárcavezető a párizsi 20. kerületi rendőrőrsön.

A párizsi rendőrség bűnügyi csoportjainak valamennyi egysége Heckler és Koch G36-as (Gewehr 36) típusú gépkarabélyt kap, összesen 204 darabot. Ilyen típusú fegyverrel eddig csak az elitalakulatok rendelkeztek. Ezenkívül 1835 golyóálló-mellényt és 241 pajzsot is kapnak a párizsi rendőrök, mindkét eszköz ellenáll a kalasnyikov lövedékeinek.

Az új eszközök között Taser elektromos sokkolók és teleszkópos botok is szerepelnek, mintegy 17 millió eurós költségvetésben. Az eszközöket júniusig kapják meg a rendőrök.

"A bűnügyi csoportoknak a lehető leggyorsabban kell tudniuk beavatkozni az elsőként fellépő járőrök megerősítésére, mégpedig akkor, amikor tömegmészárlás történik" - hangsúlyozta a belügyminiszter.

A november 13-án nyolc helyszínen, kalasnyikovokkal elkövetett merényletekben 130-an haltak meg és több százan sérültek meg. Az aznap életbe lépett rendkívüli állapot keretében, amely május végig van érvényben, a rendőrök szolgálaton kívül is viselhetik a fegyvereiket.

Forrás: MTI


Nyár, szünidő és Dubaj

Nyár, szünidő és Dubaj 

A városban számos lehetőség van kulturális, aktív, sőt akár extrém programok kipróbálására.
Listán Prága leglátogatottabb turisztikai célpontjai

Listán Prága leglátogatottabb turisztikai célpontjai 

Az első tíz legnépszerűbb csehországi idegenforgalmi célpont az utóbbi években nem nagyon módosul.
Megújította Travelife Partner minősítését az OTP Travel

Megújította Travelife Partner minősítését az OTP Travel 

Az utazásszervező először 2023-ban, első magyarországi székhelyű utazási irodaként kapta meg a minősítést, amelyet idén, 2025-ben sikeresen megújított.
Ausztria újra felfedezve – Sport, ízek és élmények karnyújtásnyira

Ausztria újra felfedezve – Sport, ízek és élmények karnyújtásnyira 

Ausztria 2025-ben is izgalmas célpont a magyar utazók számára.
Hőségriadó Olaszországban

Hőségriadó Olaszországban 

A szerdai napra tizenhárom városban közepes szintű, úgynevezett narancssárga riasztást rendeltek el.
Utasbiztosítások és a közel-keleti konfliktus

Utasbiztosítások és a közel-keleti konfliktus 

Utasbiztosítási feltételek a közel-keleti konfliktus árnyékában.
Magyar vályogkemence Chicagóban

Magyar vályogkemence Chicagóban 

A Paradigma Ariadné is ott van a 2025-ös Chicagói Építészeti Biennálé (CAB) kiállítói között.
Midsommer, avagy egy varázslatos svédországi éjszaka

Midsommer, avagy egy varázslatos svédországi éjszaka 

A nyári napforduló a svédek második legnagyobb ünnepe, az éj ilyenkor a hagyományok szerint tele van varázslattal.
Tűzvész Splitnél – videóval

Tűzvész Splitnél – videóval 

A tűzoltók egyelőre nem tudják megfékezni a lángokat.
Zseniális ötlet Bécs turizmusáért felelőseitől: új sétaútvonal egy ikonikus film nyomán

Zseniális ötlet Bécs turizmusáért felelőseitől: új sétaútvonal egy ikonikus film nyomán 

Különleges új sétaprogram az osztrák fővárosban.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.