Ha Srí Lankára készül, erről mindenképp tudnia kell

Az elmúlt hét évtized legsúlyosabb gazdasági válsága sújtja Srí Lankát, ahol napokon belül elfogyhatnak az üzemanyagtartalékok. A szigetországban mindennapivá váltak a tüntetések, számol be az eseményekről a Reuters híre nyomán a 444.hu portál.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A benzinkutakon katonák osztogatják a sorszámokat, hogy az emberek ne vághassanak be egymás elé. „Négy napja várok a sorban, nem aludtam, nem ettem rendesen az elmúlt időkben” - nyilatkozta egy autós a Reutersnek.

A fővárosban és környékén egy hétre bezárnak az iskolák, az alkalmazottakat pedig felszólították, hogy dolgozzanak otthonról.

 

A kormány üzemanyagkészlete nagyjából kilencezer tonna gázolaj és hatezer tonna benzin. Cégek is rendelkeznek tartalékokkal, de a napi ötezer tonna gázolaj és háromezer tonna benzin átlagfogyasztás mellett, ha nem érkezik segítség, ez nem sokáig tarthat ki. A májusban frissen kinevezett miniszter már akkor egy napig tartó készletekről beszélt, június 15-én az energiaügyi miniszter pedig azt mondta, öt napig bírják a készletek.

A tömegközlekedést, az energiatermelést és az egészségügyet előnyben részesítik az üzemanyagelosztásban

Az ország energetikai szabályozó hatósága szerint az utolsó olajtartalékokat élik fel több hőerőmű működtetésére és az áramkimaradások csökkentésére. Hétfőtől a tervezettnél hosszabbak, háromórásak lesznek az áramkimaradások. „Reméljük, hogy a következő két hónapban három-négy órás marad az áramkimaradás, de ez jelen helyzetben még változhat” - mondta Janaka Ratnayake, a Srí Lanka-i Közművek Bizottságának elnöke.

A teljes cikk ITT és ITT található.

 

Forrás: Reuters / 444.hu


MUISZ-állásfoglalás a Travel Teachers Kft. tevékenysége és hatósági eltiltása kapcsán

MUISZ-állásfoglalás a Travel Teachers Kft. tevékenysége és hatósági eltiltása kapcsán 

A hozzánk eljuttatott állásfoglalásból többek közt kiderül, hogy a megszűnt utaztató cégvezetése Szlovákiában, Travel Teachers s. r. o. néven új vállalkozást alapított.
Event Touch: a fenntarthatóság nemzetközi oldala

Event Touch: a fenntarthatóság nemzetközi oldala 

A fenntarthatóság ma már nem csupán környezetvédelmi kérdés.
Ősi síremlékekre bukkantak a Szaharában

Ősi síremlékekre bukkantak a Szaharában 

Nemzetközi régészcsapat 260 eddig ismeretlen ősi építményt azonosított a Szahara keleti részén fekvő Keleti-sivatagban, Szudán területén.
Megelégelték a motorkerékpárok brummogását a Magas-Tátrában

Megelégelték a motorkerékpárok brummogását a Magas-Tátrában 

A nyári szezonban rendkívüli ellenőrzéseket vezetnek be a hangszennyezést okozó járművek kiszűrésére.
Friss kutatás az idei nyaralásokról

Friss kutatás az idei nyaralásokról 

Közel másfélszeresére nőtt a horvátországi nyaralást tervezők aránya.
 RateHawk-konferencia: az utazási ágazat átalakulásáról

RateHawk-konferencia: az utazási ágazat átalakulásáról 

A RateHawk online eseményt szervez, amelynek témája az utazási ágazat következő évtizedben történő átalakulása.
Kína legmagasabb hídja igazi turistamágnesként működik

Kína legmagasabb hídja igazi turistamágnesként működik 

A Huajiang Grand Canyon hídat, amely 625 méterrel emelkedik a Beipan folyó fölé, jelenleg a világ legmagasabb hídjaként tartják számon.
Utazási körkép: a magyarok fele már tudja mit tesz idén nyáron

Utazási körkép: a magyarok fele már tudja mit tesz idén nyáron 

Kiderült, mennyit költenek a magyarok idén a nyári pihenésre.
Európai Bizottság: az ideiglenes határellenőrzésekről

Európai Bizottság: az ideiglenes határellenőrzésekről 

Az ideiglenes határellenőrzés visszaállításának negatív következményei elkerülésére figyelmeztettek.
Nyári foglalási trendek: Albánia és Horvátország az élen

Nyári foglalási trendek: Albánia és Horvátország az élen 

A repjegy.hu adatai szerint a magyarok egyre gyakrabban repülnek autós nyaralóhelyekre is.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.