Hamarosan bárki átmehet a Kreml fő bástyájának kapuján

A Kreml fő bástyájának, a híres Szpasszkaja-toronynak a kapuját a közeljövőben megnyitják a turisták előtt, így a látogatók közvetlenül kijuthatnak a Vörös térre.

A turisták jelenleg kizárólag a Kutafja-torony kapuján keresztül közlekedhetnek, ami állandó torlódásokhoz vezet.

A turistaforgalmat megkönnyítő határozat része annak a nagyszabású rekonstrukciós programnak, amelynek keretében lebontják a szovjet érában emelt közigazgatási épületet, hogy a helyén újjáépíthessék az 1930-ban lerombolt templomot és két kolostort - olvasható az RT.com angol nyelvű orosz tévécsatorna honlapján.

{video|id=3620|height=350}

A torony 1491-ben Pietro Antonio Solario olasz építész tervei alapján épült, órájáról a levéltári dokumentumok a 16. században tesznek először említést, a jelenleg is látható órát pedig 1851-52-ben szerelték fel. A bástya 67,3 méter magas csúcsára 1935-ben a cári bronz sas helyébe aranyozott vázú ötágú, 1937-ben világító vörös csillagot szereltek.
A Szpasszkaja-torony Vörös térre vezető kapuja mindig is a Kreml főkapuja volt: rajta keresztül vonultak ki a főpapok a vallási ünnepek, körmenetek alkalmával, és itt hajtottak be a cárok és külföldi követek díszes hintói.

Lóháton tilos volt áthaladni rajta, és fedett fővel sem engedtek keresztül senkit, még az uralkodónak is le kellett vennie a süvegét.

Jelenleg a legmagasabb rangú kormányhivatalnokok, valamint a Kremlben tárgyaló külföldi delegációk autói hajthatnak át a Szpasszkaja-torony kapuján.

Forrás: MTI


Ketten Comóról – exkluzív hoteldizájn a felhők felett

Ketten Comóról – exkluzív hoteldizájn a felhők felett 

Olasz elegancia, festő ecsetjére kívánkozó háttér, magyar kreativitás és időtlen luxus a hegyek ölelésében – ez a Nuvole Garden hotelprojekt a Comói-tónál.
Ez történt Linzben egy rendhagyó eseményen

Ez történt Linzben egy rendhagyó eseményen 

A jövő nem fenyegetés, hanem lehetőség: felhívás az aktív alakításra.
Spanyolországot brutális hőség éri el

Spanyolországot brutális hőség éri el 

A nyár közepét idéző időjárás várhatóan e hét csütörtöktől vasárnapig tart majd.
Az idei nyár titkos favoritja: Bulgária

Az idei nyár titkos favoritja: Bulgária 

Feljebb ugrott a Kiwi.com foglalási listáján Portugália és Málta is.
Válságstáb alakult a parajdi sóbánya turizmusának megmentésére

Válságstáb alakult a parajdi sóbánya turizmusának megmentésére 

Jelenleg a bánya egyik legújabb részét, a Telegdy-szárnyat próbálják megmenteni két szigetelőgát kialakításával.
Ömlik a víz a parajdi sóbányába, drámai a helyzet

Ömlik a víz a parajdi sóbányába, drámai a helyzet 

A hétfő éjszakai és keddi esőzések nyomán a Korond-patak vízhozama másodpercenként 50 köbméterre nőtt.
Turisztikai fejlesztés Afrikában

Turisztikai fejlesztés Afrikában 

A győri székhelyű, nemzetközi médiavállalat, a Flying Media Hungary tovább erősítette pozícióját a globális turizmus- és légiközlekedési szakmában.
Hová indulnak idén a magyarok Horvátországban?  – itt a toplista

Hová indulnak idén a magyarok Horvátországban? – itt a toplista 

A nyaralók többsége saját autóval kel útra, és a klasszikus, 7 éjszakás vakáció a legjellemzőbb, csaknem minden harmadik foglalás esetén.
Kevesebben utazunk külföldre, de hosszabb ideig maradunk

Kevesebben utazunk külföldre, de hosszabb ideig maradunk  

Idén is leginkább Horvátországba utaznak a magyarok.
Magyar Nemzeti Nap az Oszakai Világkiállításon

Magyar Nemzeti Nap az Oszakai Világkiállításon 

Közel 250 ezer érdeklődő ismerhette már meg hazánkat a pavilon nyújtotta egyedi látogatói élményen, valamint a gazdag kulturális programkínálaton keresztül.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.