HOTCO 2025: a szállodai befektetések legújabb trendjei

A rendezvény célja, hogy a legújabb trendeket, innovációkat és befektetési lehetőségeket mutassa be a régió iparági szakembereinek. Az idei program egyik fénypontja az hat inspiráló előadó, akikiknek névvsorát frissen hozták nyilvánosságra, és akik  forradalmi ötletekkel és értékes tapasztalatokkal érkeznek, hogy megosszák tudásukat a résztvevőkkel.

2025. január 21-én Bécsben kerül megrendezésre a szállodaipar egyik legjelentősebb eseménye, a HOTCO konferencia, amely idén a desztinációk szerepére helyezi a hangsúlyt a szállodai befektetések világában. A „Destination Panel” kiemelt szekciójában az iparág szakértői osztják meg meglátásaikat arról, hogyan befolyásolják a desztinációk a befektetési döntéseket és a siker kulcstényezőit.

A program kulcstémái:

  • A kereslet fő hajtóerői: Melyek a piaci trendek, és hogyan előzhetjük meg az ügyféligények változásait?
  • Szállodai termékek differenciálása: Luxus, butik, költségvetési vagy középkategóriás szállodák – van-e hely mindenki számára? Stratégiai tippek új célcsoportok elérésére és a piac telítettségének felmérésére.
  • Fontos statisztikák: Hogyan segíthet az adatvezérelt gondolkodás okosabb befektetési döntések meghozatalában?
  • Egyensúlyozás a turizmusban: Hol van a határ? A túlturizmus és a desztinációk fenntarthatóságának kérdése.


Fotó: HOTCO

Az iparág vezetői az előadói székben:

A panelbeszélgetést Brigitte Gruber (Horwath HTL Austria) moderálja, és olyan elismert szakértők osztják meg tapasztalataikat, mint:

  • Anita Paic, a Bécsi Konferenciairoda B2B menedzsment igazgatója
  • Piervittorio Farabbi, a Tirana Nemzetközi Repülőtér operatív igazgatója
  • Frank Reul, az Accor közép- és kelet-európai fejlesztési igazgatója
  • Mag. Dr. Oliver Fritz, vezető közgazdász, Wifo (Osztrák Gazdaságfejlesztési Intézet)

Korábbi cikkünket a témában itt találja:

 


A DHL korlátozza az amerikai kiszállításait

A DHL korlátozza az amerikai kiszállításait 

A DHL Express április 21-től ideiglenesen felfüggeszti a 800 dollárt meghaladó értékű, magánszemélyeknek szóló csomagok kiszállítását az Egyesült Államokba.
WTTC: 2035-re 4,5 millió új turisztikai munkahely jöhet létre az Európai Unióban

WTTC: 2035-re 4,5 millió új turisztikai munkahely jöhet létre az Európai Unióban 

Az Európai Unió utazási és turisztikai szektora erőteljes növekedési pályára állt, és a következő évtized során várhatóan további 4,5 millió munkahelyet teremt 2035-re.
Új irodában a Kartago Tours központja

Új irodában a Kartago Tours központja 

A költözés a vállalat ügyfelei által eddig is használt elérhetőségeket nem érinti.
Élj Dubajban, miközben tanulj tartalomkészítést!

Élj Dubajban, miközben tanulj tartalomkészítést! 

A Beautiful Destinations Academy,  a Visit Dubai-val együttműködve most egyedülálló lehetőséget kínál .
World Tourism Film Awards: idén is díjazzák a világ legjobb turisztikai kisfilmjeit

World Tourism Film Awards: idén is díjazzák a világ legjobb turisztikai kisfilmjeit  

Főszerkesztőnk is a nemzetközi zsűri tagja.
Varsó, a meglepetések városa

Varsó, a meglepetések városa  

Lengyelország fővárosa igazi modern metropolisz.
Mit rejt a mély Görögország egyik legszebb szigete alatt?

Mit rejt a mély Görögország egyik legszebb szigete alatt? 

Szantoriniről van, szó, ahol meredek sziklák százai sorakoznak, helyről, amelyet turisták százezrei látogatnak évente.
Ingyenes és pénztárcabarát dubaji programok

Ingyenes és pénztárcabarát dubaji programok 

Sokan azt gondolják, hogy Dubajban csak költséges szórakozás várja a látogatókat. Szerencsére ez nem így van, hiszen számos ingyenes látnivalót is találunk, ha Dubajba látogatunk.
Már a horvátok is nehezítettek a határátkelésnél

Már a horvátok is nehezítettek a határátkelésnél 

Szlovákia és Ausztria után április 15-től Horvátország is ideiglenes határellenőrzést rendelt el.
Lezuhant egy drótkötélpálya kabinja – többen meghaltak

Lezuhant egy drótkötélpálya kabinja – többen meghaltak 

Az olaszországi Nápoly közelében történt a tragédia, a Faito-hegyre vezető drótkötélpályán.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.