Az új digitális vagyontágy, az NFT, vagyis nem helyettesíthető token legegyszerűbben úgy írható körül, hogy az NFT-k a blokklánc-technológia révén igazolják egy egyébként könnyedén sokszorosítható digitális alkotás tulajdonjogát, adja hírül az euronews.com portál.
"Azt kell elképzelni, hogy ez a kép 1,80 m x 1,80 m-es, és mindez úgymond rácsra van osztva. Ez azt jelenti, hogy mind a tízezer darab 1,8 x 1,8 centis. Vagyis, aki megvásárol egy NFT-t a digitális Csókból, akkor voltaképpen kap egy ilyen darabot. Hogy az a darab a jobb felső sarokból van-e, vagy a közepéről, az arcról, vagy épp a hátérről, a véletlenszerűen dől el, vagyis nem lehet válogatni. De mivel mindegyik darab a kép más-más részét mutatja, így minden darabról elomndhatjuk, hogy egyedi", magyarázta Katharina Steinbrecher, a bécsi Belvedere kommunikációs igazgatója.
A bécsi kiállítóhely most először kereskedik NFT-kkel.
A festmény egy-egy virtuális darabja romantikus alternatívája lehet a virágnak vagy a csokoládénak, igaz, a több mint 1800 eurós darabonkénti ár tagadhatatlanul borsos.
Forrás: Euronews