Indul a turistaszezon a füleki várban

A fésűs mesterség és a fémművesség történetét bemutató kiállításokkal veszi kezdetét a turistaidény a felvidéki füleki várban március 12-én – közölte a Füleki Vármúzeum, amely idén többek között a mohácsi csata 500. évfordulójáról is megemlékezik majd.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A besztercebányai Közép-Szlovákiai Múzeumból származó tárlatok bemutatják az egykori fésűkészítés, valamint a Besztercebánya környéki hagyományos fémműves mesterségek – a réz-, ón-, aranyművesség és kovácsmesterség – történetét, a 16. századtól a 20. század közepéig.


Fotó: Füleki Vármúzeum Facebook oldala

A kiállított műtárgyak figyelemre méltó gyűjteménye és a tartalmas kísérőszövegek révén a látogatók bőséges ismereteket szerezhetnek az egyes munkafolyamatokról, a felhasznált alapanyagokról, a késztermékek értékesítésének módjáról, valamint a tárgyalt mesterségekhez kötődő céhek megalakulásáról és megszűnéséről.

Emellett számos érdekességet tudhatnak meg a látogatók az adott korszak legnevesebb mestereinek életéről és munkásságáról is. A közlemény szerint a fémfeldolgozás általában a bányavárosok, illetve a nagyobb kereskedelmi gócpontok köré tömörült, míg a fésűkészítés központja hazai viszonylatban Radvány volt.

Az itt készült fésűk és egyéb szarutermékek a helyi boltokon túl eljutottak egészen Oroszországig és Ukrajnáig, de rendre megjelentek a nagyobb vásárokon is.

A céhek a 19. század második felében megszűntek, aminek következményeként fokozatosan eltűntek a régebbi céhes mesterségek is.

A kiállítások május 10-ig lesznek látogathatók.

A Füleki Vármúzeum erre az évre is érdekes – főként a mohácsi csata 500. évfordulója alkalmából megrendezendő – kiállításokat, valamint ismeretterjesztő kulturális rendezvényeket tervez.


 RateHawk-konferencia: az utazási ágazat átalakulásáról

RateHawk-konferencia: az utazási ágazat átalakulásáról 

A RateHawk online eseményt szervez, amelynek témája az utazási ágazat következő évtizedben történő átalakulása.
Kína legmagasabb hídja igazi turistamágnesként működik

Kína legmagasabb hídja igazi turistamágnesként működik 

A Huajiang Grand Canyon hídat, amely 625 méterrel emelkedik a Beipan folyó fölé, jelenleg a világ legmagasabb hídjaként tartják számon.
Utazási körkép: a magyarok fele már tudja mit tesz idén nyáron

Utazási körkép: a magyarok fele már tudja mit tesz idén nyáron 

Kiderült, mennyit költenek a magyarok idén a nyári pihenésre.
Európai Bizottság: az ideiglenes határellenőrzésekről

Európai Bizottság: az ideiglenes határellenőrzésekről 

Az ideiglenes határellenőrzés visszaállításának negatív következményei elkerülésére figyelmeztettek.
Nyári foglalási trendek: Albánia és Horvátország az élen

Nyári foglalási trendek: Albánia és Horvátország az élen 

A repjegy.hu adatai szerint a magyarok egyre gyakrabban repülnek autós nyaralóhelyekre is.
Nemzeti színbe öltöztették a Colosseumot

Nemzeti színbe öltöztették a Colosseumot 

Kétezer négyzetméteres zöld, fehér, piros zászlóval fedték be kedden a Colosseumot a június 2-i nemzeti ünnep alkalmával a tűzoltók.
Kiwi.com: Ha nyár, akkor mediterrán ország

Kiwi.com: Ha nyár, akkor mediterrán ország 

Mediterrán dominancia új kedvencekkel: ide repülnek a magyarok nyáron.
Éjszakai szesztilalom Varsóban

Éjszakai szesztilalom Varsóban  

Az intézkedés nem vonatkozik az éttermekre és a varsói Chopin repülőtér vámmentes zónájában működő üzletekre sem.
Tüntetés Ausztria legforgalmasabb útvonalán

Tüntetés Ausztria legforgalmasabb útvonalán 

A Brenner-hágónál hétvégén a tranzitforgalom és a kamionforgalom ellen tüntettek.
Még mindig van, aki szerint Budapest és Bukarest egy és ugyanaz

Még mindig van, aki szerint Budapest és Bukarest egy és ugyanaz 

Egy PSG-szurkoló emlékezetes bakit követett el a labdarúgó Bajnokok Ligája döntője előtt.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.