Klímaaktivisták festékkel fújták le a Stonehenge-et

A Just Stop Oil nevű szervezet akciójával azt szeretné elérni, hogy a júliusi brit választások után hivatalba lépő brit kormány kötelezze el magát, hogy 2030-ig megszünteti a fosszilis tüzelőanyagok kitermelését és felhasználását.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Ahogy a Just Stop Oil szervezet sajtóközleményében olvasható, akciójukkal azt szeretnék elérni, hogy a júliusi brit választások után hivatalba lépő brit kormány kötelezze el magát a többi kormánnyal együtt, hogy 2030-ig megszünteti a fosszilis tüzelőanyagok kitermelését és felhasználását.

Ennek érdekében két aktivista szerdán dél körül festékszóróval narancssárgára festette az ikonikus köveket. Azért éppen ezt a napot válaszották, mert másnap, vagyis június 20-án várhatóan ezrek érkeznek a helyszínre, hogy megünnepeljék a nyári napfordulót.

A mai akció egyébként napokkal azután történt, hogy a Munkáspárt azt ígérte, hogy leállítják az új olaj- és gázipari engedélyek kiadását, amennyiben megalakítják a következő kormányt.

Narancssárga porfestékkel fújták le a Stonehenge-et egy klímavédelmi szervezet aktivistái
Narancssárga porfestékkel fújták le a Stonehenge-et egy klímavédelmi szervezet aktivistái
Fotó: Just Stop Oil

Az általunk használt narancssárga porfesték a figyelemfelkeltést szolgálja, és néhány esős nap után eltűnik majd, szemben a klíma- és ökológiai válság katasztrofális következményeit mérséklő hatékony kormányzati beavatkozás szükségességével

– nyilatkozta az akcióban részt vevő egyik aktivista, a 73 éves Rajan Naidu. Őt és társát, a 21 éves Niamh Lynchet a helyszínen őrizetbe vették a rendőrök, amiről szintén videót tett közzé a klímavédő szervezet, derül ki a hvg.hu cikkéből.

Mint írják, a Just Stop Oil tagjai korábban már számos alkalommal próbálták festékszórással és hasonló akciókkal felhívni a figyelmet a közelgő klímakatasztrófára, célpontjaik között volt Van Gogh-festmény és wimbledoni teniszmeccs is. 

 

 


Korábban zár a Louvre és az Eiffel-torony is a hőség miatt

Korábban zár a Louvre és az Eiffel-torony is a hőség miatt 

A múzeum szerdától szombatig kivételesen korábban, délután 4 órakor zárja kapuit a megszokott 6 óra helyett.
Árkorrekció jöhet a horvát turizmusban?

Árkorrekció jöhet a horvát turizmusban? 

Horvát turisztikai miniszter szerint a vendégek kevesebbet költenek, ezért csökkenteni kell az árakat a turizmusban.
RateHawk: a jövő utazásértékesítési trendjei

RateHawk: a jövő utazásértékesítési trendjei 

Trendek, amelyeket az utazási szakembereknek szem előtt kell tartaniuk ahhoz, hogy 2036-ban is versenyképesek és sikeresek legyenek.
Eurostat: Európa fürdőhelyeinek minőségéről

Eurostat: Európa fürdőhelyeinek minőségéről 

Belgiumban, Magyarországon, Lengyelországban, Észtországban és Albániában kevesebb mint 70 százalék tartozott a kiváló kategóriába.
Velence emelné a belépési díj összegét

Velence emelné a belépési díj összegét 

Velence új polgármestere fokozni szeretné a tömegturizmus megfékezésére irányuló intézkedéseket.
Este is látogatható lesz a firenzei Vasari-folyosó

Este is látogatható lesz a firenzei Vasari-folyosó 

Előzetes foglalással, csoportonként huszonöt fő járhatja végig a fedett gyalogos „hidat”.
Botrány a trieszti strandon, ahol fal választja el a nőket a férfiaktól

Botrány a trieszti strandon, ahol fal választja el a nőket a férfiaktól 

Ez az egyetlen hely Európában, ahol fal választja el a férfiaknak és a nőknek fenntartott szektort.
Egész nyáron zárva az egyik legszebb görög partszakasz

Egész nyáron zárva az egyik legszebb görög partszakasz 

Nem látogatható a kalózhajóroncsról ismert partszakasz.
Medvét észleltek a Tátrában

Medvét észleltek a Tátrában 

A medvét az Ótátrafüreden (Starý Smokovec) található ismert hotel közelében látták.
Szigorítás a Cinque Terrén: tilos papucsban túrázni

Szigorítás a Cinque Terrén: tilos papucsban túrázni 

A park munkatársai időnként ellenőrzik is a túrázókat, hogy valóban megfelelő lábbelit viselnek-e, így a szabály betartását komolyan veszik.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.