A nyakkendők, melyek mindennapi divatcikkek, tulajdonképpen magával ragadó történetet rejtenek. Az elmúlt négy évszázadban jelentős szimbolikus szerepet töltöttek be különböző kultúrákban és korszakokban és a múzeum célja, hogy bemutassa e divatkiegészítő fejlődését és jelentőségét a modern kortól egészen a 17. századig visszamenően.
A kiállítás nemcsak történelmi tárgyakat mutat be, hanem a legmodernebb technológiai megoldásokkal is lenyűgözi a látogatókat. Itt látható például az egyetlen golyóálló anyagból készült nyakkendőt, illetve az idelátogatók mikroszkóp alatt figyelhetik meg a selyemlepke gubókat és cérnákat, valamint ezen kívül egy korhű, lovakat bemutató 3D-s kiállítást felfedezhetnek fel. Ezen túlmenően visszautazhatnak a 17. századba, és elmerülhetnek az évezred egyenruháiban, miközben rácsodálkoznak Juraj Zigman, a híres horvát divattervező innovatív terveire. Zigman együtt dolgozott többek között Beyoncéval, Nicki Minajjal, Rita Orával, Christina Aguilerával és Cardi B-vel, így munkássága világszintű elismerést vívott ki magának.
"A tanulásnak szórakoztatónak kell lennie, különösen a fiatalabbak számára, ezért ezt a múzeumot úgy terveztük, hogy játékos és interaktív módon osszon meg számos tényt és történetet a nyakkendőkről. Célunk, hogy a látogatók 40 perc alatt végignézhessék a kiállítást úgy, hogy közben annyira elmerültek az élményekben, hogy csak úgy elrepül az idő." – mondta Igor Mladinović, a múzeum egyik társtulajdonosa.
A történet szerint egyébként az első nyakkendőket a lányok és asszonyok készítették a Horvátországból a Harmincéves háborúba (1618-1648) induló férfiaknak, szerencsét és biztonságos hazatérést jósolva nekik. A horvátok nyakában lévő kendőket látva a franciák, akiknek a zászlaja alatt harcoltak, La Cravat (horvátul: La Cravat) névvel illették őket. Röviddel a Harmincéves háború után, 1667-ben Franciaországban megalakult egy különleges ezred, a Royal Cravates, amelyet a benne szolgáló, nyakkendőt viselő horvátokról neveztek el. A nyakkendőnek a katonaságból a divatba való egyik első átmenetét XIII. Lajosnak tulajdonítják, míg Horvátországban abban az időben a híres költő, Ivan Gundulić viselte.