A 77 méter magas épületet szokatlanul íves, kerek formájú, speciális tervezéssel és 3D-s technológiával hozták létre. Egyedülálló, hogy a homlokzatnak egyetlen éles sarka sincs. Ez állítólag közrejátszott abban, hogy a National Geographic a világ 14 legszebb múzeuma közé sorolta a meghökkentő külsejű létesítményt. Az Egyesült Arab Emirátusok miniszterelnöke, Mohammed bin Rashid Al Maktoum még ennél is tovább ment, és Twitter-üzenetben „a Föld legszebb épületének" nevezte.
A múzeumban a látogatók elutazhatnak a jövőbe, és megtapasztalhatják, milyen lehet az élet 2071-ben – persze a mai elképzeléseink szerint. A világűr, az ökoszisztémák és a biotechnológia, a spiritualitás fogalma addigra biztos megváltozik, hogy miképpen, az kérdés persze.
Az egyik kiállításon, amely az Újhold nevet viseli, a látogatók tanulmányozhatják az életet a Föld felszíne felett lebegő űrállomáson, és felfedezhetik, hogyan válhat a Hold a jövőben megújuló energiaforrássá.
Egy másik kiállítás középpontjában az amazóniai esőerdő áll, itt olyan fajokat és részleteket tanulmányozhatunk, amelyek egyébként szabad szemmel láthatatlanok. A jóllétről szóló kiállításon a látogatók a digitális élet egy szentélyébe kerülnek, ahol a test és a lélek közötti kapcsolat helyreállítása várja őket.
A múzeum hét szintes, ebből ötben a fent említett kiállítások találhatók. A teljes első emelet a „jövő hőseinek”, a gyerekeknek van szentelve, akik interaktív módon, kreatívan tervezhetnek, a helyi idegenvezetők és moderátorok irányításával.
A homlokzat 1024 rozsdamentes acél panelből áll, amelyeket robotok készítettek, ezek együttesen 17 600 négyzetmétert fednek le. A homlokzati munkák másfél évig tartottak. Az áramellátást az épülethez kapcsolódó, 4000 megawatt teljesítményű napelemes erőmű biztosítja.
A múzeum minden emelete interaktív filmjelenetekből áll, a sztorikat tapasztalt történetmesélők, technológusok és művészek elevenítik fel. A legfontosabb témák közé tartozik, a már említetteken kívül, a klímaváltozás, az ökológia, a wellness és a lelki élet. A Jövő Múzeuma különleges workshopoknak és előadásoknak is otthont ad – írja a Breaking Travel News.
A múzeum kertjét 100 növényfajta alkotja, amelyek tükrözik az Egyesült Arab Emirátusok örökségét és biológiai sokféleségét. Sőt, a múzeum homlokzata “arabul beszél”. Valójában egy képernyőt látunk, amely Mohammed Bin Rashid Al Maktoum sejk költészetét eleveníti meg, amelyet Mattar bin Lahej kalligráfiája egészít ki.
Elek Lenke
Forrás: mfor.hu