A tavalyi rekordév után ismét kiemelkedően jó eredményeket könyvelhet el Bécs város turizmusa, ahol a legfrisebb statisztikai adatok alapján az idei év első 9 hónapjában négy százalékot meghaladóan nőtt a vendégéjszakák száma a város kereskedelmi szálláshelyein. A meghatározó és jól költő turistákat kibocsájtó piacokról, mint a német, francia, orosz és kínai rendre kétszámjegyű a növekedés, az utóbbi kettő esetében például 35 százalkos forgalomgyarapodásról beszélhetünk.
A kitűnő adatok visszaigazolják a város új turisztikai márkastratégiájának működőképességét, amelyet éppen egy éve mutattak be Bécsben. A város turisztikai brandépítését és az erre épülő értékesítési tevékenységet meghatározó dokumentum a prémium célcsoport körében erősíti a nemzetközi kommunikációs aktivitást. Ahogy arról egy évvel korábban a hazai turisztikai szaklapok is beszámoltak, a bécsi turizmusstratégiát az agykutatás területén elért eredményeket a korszerű marketingeljárásokkal ötvöző neuromarketing alapvetései mentén dolgozták ki.
Döntéseink 90 százaléka (!) nem tudatos, hanem emocionális jellegű, amely az agy limbikus részében képződik le. A marketing eddig a racionális 10 százalékkal foglalkozott, a neuromarketing pedig az eddig ismeretlen 90 százalékra irányítja a fókuszt, s egy teljesen új világot nyit meg a marketingesek előtt.
Mivel a bécsi turisztikai szekemberek neuromarketingre alapozott eljárásái egyre-másra hozzák a sikereket, a szakmában egyre többen forgatják Prof. Hans-Georg Häusel írásait, aki a márkaészlelés helyét és hatásmechanizmusát tanulmányozza az agyban, s számos ezzel kapcsolatos marketingszakkönyv (Top Sellers, Brain View) szerzője.
"A turisztikai ágazat értekesítési részét a jövőben egyre inkább a digitalizációs eljárások és neuromarketing kombinációja fogja meghatározni. A kettő közötti kapcsolatot, pedig a mesterséges inteligencia fejlődése teremti meg és hozzá magával" - vallja Kovács Balázs, Ausztrián élő turisztikai szakértő, a GD Consulting ügyvezetője.
Forrás: Turizmus Online