Százezer motoros lepi el az amerikai kisvárost

Az idén 75. alkalommal rendezik meg a Sturgis Motoros Rallyt egy 7000 lelkes amerikai kisvárosban, amely ilyenkor százezer vendéget fogad. 

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Bármilyen hihetetlen, a dél-dakotai Sturgisben és környékén sikerül elhelyezni minden évben erre a néhány napra ilyen mennyiségű embert. A szállodák, motelek és panziók mellett kempingekben, iskolai kollégiumban és lakókocsi-parkokban lakik ilyenkor a turisták nagy része, de sok helybeli és környékbeli lakos inkább elutazik, hogy házát több ezer dollárért kiadja a motorosoknak. A prémium árazás itt is működik, aki az utolsó pillanatra hagyja a szálláshely lefoglalását, az már csak a legdrágább lehetőségek között választhat. Van olyan helybeli, aki 10000 dollárért adta ki a házát a rallyra érkezőknek

A South Dakota School of Mines & Technology kampuszain, illetve a Black Hills Állami Egyetemen, Spearfish-ben megfizethető árú szállást kapnak a turisták. Egy éjszakáért azért itt is elkérnek minimum 100 dollár, és az ár akár az 500 dollárt is elérheti, foglalni pedig minimum négyéjszakás tartózkodást lehet. A szobastílusok skálája elég széles, kezdve a közös fürdőszobával rendelkező standard kollégiumi szobáktól, egészen a privát fürdőszobával és konyhával rendelkező négyszobás apartmanokig. Mindegyik légkondicionált, ágyneműt is biztosítanak és a csomag tartalmaz egy teljes reggelit és egy pólót.

A rally ideje alatt kiadott szobák bevételeit a kollégiumok fenntartására és karbantartására költjük, hogy a diákjaink költségeit alacsonyan tarthassuk – mondta az egyik kollégium igazgatója.

{youtube|id=SrzNmiUX1Rk}

Forrás: Skift


Alaposan felbolygatja a horvátok életét a foci-vb

Alaposan felbolygatja a horvátok életét a foci-vb 

A labdarúgó-világbajnokság késő esti és hajnali mérkőzései felborították a horvát munkavállalók jórészének napirendjét, derül ki egy friss felmérés alapján.
Kiwi.com: ilyenek az idei nyár utazási trendjei

Kiwi.com: ilyenek az idei nyár utazási trendjei 

A tavalyi foglalási mintát alapul véve három magyarból egy még csak most foglalja le utazását a Budapestről induló szezonális mediterrán járatok valamelyikére.
Töretlen a magyarok külföldi utazási kedve

Töretlen a magyarok külföldi utazási kedve  

Közel 8 százalékos növekedés 2025 első negyedévéhez képest, és az elmúlt öt év legerősebb első negyedéves eredménye.
Megtorpant a horvát turistaforgalom

Megtorpant a horvát turistaforgalom 

Az Adriai-tenger partvidékén 27,1 millió vendégéjszakát töltöttek el a turisták, ugyanannyit, mint tavaly.
Fotós kalandtúrával csábítja az utazókat Málta és Gozo

Fotós kalandtúrával csábítja az utazókat Málta és Gozo 

Új élményalapú turisztikai kezdeményezéssel népszerűsíti Máltát a VisitMalta.
Szárnyal az olasz konferenciaturizmus

Szárnyal az olasz konferenciaturizmus  

Egyre erősödő növekedést és átalakuló trendeket mutat az olasz konferencia- és üzleti rendezvényipar.
Újabb hőhullám Franciaországban

Újabb hőhullám Franciaországban 

A turizmusnak és a fesztiváloknak is próbatételt jelent a több napon át tartó kánikula. Utcabálok, sportesemények maradnak el, múzeumok rövidített nyitva tartással várják a látogatókat.
Halálos erdőtüzek Spanyolországban

Halálos erdőtüzek Spanyolországban 

Turisták ezreit érinti a katasztrófa.
Újabb bizonyíték, hogy Frida Kahlo halhatatlan világsztár

Újabb bizonyíték, hogy Frida Kahlo halhatatlan világsztár 

A londoni kiállítás rekordokat döntöget, miközben több oldalról is komoly kritikák érik.
Bemutatkozott Lengyelország legmisztikusabb városa

Bemutatkozott Lengyelország legmisztikusabb városa 

Fotókiállítás, ízek és kulturális élmények.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.