Szöul, a közvetlen város

Szöul egy igazi pezsgő, kozmopolita város, ahol a hagyományok és a 21. századi high-tech megoldások kiválóan megférnek egymás mellett – derült ki a LOT közvetlen járatának indítása kapcsán szervezett tanulmányúton.

Szeptember 22-én startolt el a lengyel légitársaság július végén bejelentett szöuli járata, amely a két ország közötti turisztikai kapcsolatok erősítése mellett az üzleti forgalomra is épít. A LOT Dreamlinerei egyelőre hetente háromszor közlekednek a két főváros között, de amint az igények ezt lehetővé teszik, sűríteni szeretnék az összeköttetést, akár napi frekvenciára is – mondta el Rafał Milczarski, a LOT vezérigazgatója a Szöulban rendezett gálavacsorán, amelyre koreai tour operatorok és a média képviselői is meghívást kaptak. A fogadáson ráadásul kétszemélyes budapesti utat is kisorsoltak, amelyet Csoma Mózes nagykövet adott át.

A gépeken magyarul és koreaiul beszélő személyzet teljesít szolgálatot, a fedélzeti menüben mindkét ország gasztronómiája megjelenik és persze a szórakoztató rendszer is mindkét ország turistái számára kínál izgalmas tartalmat. És a LOT fejlesztései nem állnak meg: a jövő nyári menetrendben már 12 célállomás válik elérhetővé, de a légitársaság további járatnyitásra is készül.

 

Határon innen és túl

Szöul turisztikai szempontból is rengeteg lehetőséget rejt, nem véletlen, hogy évi 12,1 milliós beutazó forgalmával a Global Data szerint a világ 9. leglátogatottabb városa. Kiváló szállodák, helyi és nemzetközi ízek, felkészült vendéglátók várják itt az utazókat, akik elmerülhetnek a város történelmében a királyi palota vagy a főbb templomok – például a Jogyesa – meglátogatásával. A helyi termékeket és ízeket számos piacon és bevásárlóutcán ismerhetjük meg, az éttermekben pedig kötelező a kimchi, vagyis a chilivel erjesztett káposzta megkóstolása. (De azért próbáljuk ki az asztalunkon elhelyezett gázon sülő koreiai barbecue-t, amely sertésből és marhából egyaránt készülhet, valamint a zöldséges-húsos egytálételt, a bibimbapot.) Az ország történelmével a War Memorial of Korea-ban ismerkedhetünk meg egy átfogó és interaktív tárlat segítségével, amely méltó emléket állít a koreai háborúban elesett helyi és ENSZ-katonák emlékének is.

Szöultól egy órás buszútra találjuk a DMZ-t, avagy demilitarizált övezetet, amely immár turistákat is fogad, és épp a napokban javasolta átnevezését Nemzetközi Béke Zónára Mun Dzsein dél-koreai elnök, aki a későbbiek során a világörökségi cím megszerzését sem tartja kizártnak. Az Észak- és Dél-Koreát elválasztó határ mentén húzódó négy kilométer széles sávba csak szervezett túrák indulnak, félnapos kirándulás keretében. Itt megtekinthető az egyetlen vasútállomás a két ország között (ám ide jelenleg csak Szöulból érkeznek járatok), és a boltokban észak-koreai termékek is kaphatóak. A föld alatt 70 méterrel sétálhatunk a Third Infiltration Tunnel-ben, amelyet a hetvenes években az északiak fúrtak titokban, ám egy dezertált mérnöknek köszönhetően ezt és további három hasonló alagutat a déliek időben észrevettek és lezártak. A kilátópontból pedig valóban látható Észak-Korea (a távcsöveken keresztül zászlójuk és egy határ menti város is jól kivehető), és a sávban az emberi beavatkozás hiányának köszönhetően több mint hat évtizede érintetlen természetet találni – bár ez utóbbit turisták érthető okok miatt nem látogathatják.


Észak-Korea egyik városába már mehetnek turisták

Észak-Korea egyik városába már mehetnek turisták 

Észak-Korea bejelentette, hogy Raszon, az orosz és kínai határ közelében fekvő város, újra megnyílik a külföldi turisták előtt.
Ennyien utaztak Rász el-Haimába 2024-ben

Ennyien utaztak Rász el-Haimába 2024-ben 

A Rász el-Haima Turisztikai Hivatal (RAKTDA) friss adatai szerint a vendégéjszakák száma rekordszintet ért a tavalyi évben.
Fő utazási trendek az elmúlt és az idei évben

Fő utazási trendek az elmúlt és az idei évben  

Nagyobb sportesemények, menő zenei programok, inspiráló lassú utak, alternatív úti célok.
Idén Casanova bűvöletében születik újjá a Velencei Karnevál

Idén Casanova bűvöletében születik újjá a Velencei Karnevál  

Velence idén még a szokásosnál is különlegesebb karnevált rendez: 18 napos ünnep február 14-től március 4 -ig tart a város csatornáin, hídjain és terein.
Merre indulnak idén az amerikai turisták?

Merre indulnak idén az amerikai turisták? 

Ha ma Amerika szóba kerül, a Los Angeles-i szörnyű tűzvész vagy Trump beiktatása a fő téma.
Újra népszerűek az utazási irodák?

Újra népszerűek az utazási irodák?  

A Z generáció tagjainak 38 százaléka nem online foglal.
Indul a bécsi báli szezon –  fokozott rendőri biztonsági intézkedések

Indul a bécsi báli szezon – fokozott rendőri biztonsági intézkedések 

Az osztrák rendőrség tagjai több mint egy hónapon át fokozottan védik a parketten keringőzőket. A báli szezon csúcseseményét, a bécsi operabált idén február 27-én tartják.
Megnyílt Közép-Európa legnagyobb turisztikai szakvására, az ATB

Megnyílt Közép-Európa legnagyobb turisztikai szakvására, az ATB 

Az esemény idén is különleges élményt kínál a „világ körüli utazás négy nap alatt” mottó jegyében.
Horvátországi adatok  magyar vendégérkezésekről

Horvátországi adatok magyar vendégérkezésekről 

 Az adatokból az is kiderült, hogy nemcsak a nyári hónapokban választják úti célul az országot.
Megvan a földkerülő verseny győztese

Megvan a földkerülő verseny győztese 

A francia Charlie Dalin nyerte meg a tizedik Vendée Globe földkerülő vitorlásversenyt.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.