Az Utazási és Turisztikai Világtanács (WTTC) szerint ennek oka a nehézségekkel küzdő turizmus-vendéglátás szektor hozzájárulásának csökkenése. A testület szerint a tavaly év végi járványügyi intézkedéseket a „turizmus elleni támadásként” értékeli, amelyek hatástalannak bizonyultak a koronavírus omikron variánsa terjedésének megállításában, viszont „pusztítóan hatottak az ágazatra” - írja a Breakingtravelnews.com.
(Az omikron elleni intézkedések egyébként korántsem voltak olyan szigorúak, mint a delta variáns terjedése ellen bevezetett szabályok. Némileg szigorírották a beutazási szabályokat az indulás előtti tesztkötelezettség decemberi bevezetésével, Skóciában pedig a rendezvények, pubok, vendéglátóhelyek látogatását kötötték szigorúbb feltételekhez - A szerk.)
Julia Simpson a WTTC vezérigazgatója azt hangsúlyozta, hogy a szükségtelen utazási korlátozások bevezetését a tudomány sem támasztotta alá, és mindez az Egyesült Királyság gazdaságának 7 milliárd font bevételkiesésbe került. A szakember szerint világszerte megnyílik a lehetőség az utazásra, és ha Nagy-Britannia javítani szeretne gazdasági mutatóin, ahhoz az is kell, hogy nyitva tartsa határait."
A WTTC azt is feltárta, hogy a globális turisztikai szektor a becslések szerint 26 milliárd fonttal kevesebbel járult hozzá a globális gazdasághoz az új változat terjedésének leküzdésére bevezetett világméretű utazási korlátozások hatása miatt.