Technikai okok miatt zárva – ez a kiírás fogadja az érdeklődőket, akik közelgő nyaralásuk, valamint szállásfoglalásuk miatt mennének a tatabányai utazási irodába – olvasható a Kemma.hu oldalán.
A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője, Gányai Balázs a Turizmus Online kérdésére elmondta: vannak, akik az utazási iroda, mások egy konkrét, ott dolgozó személy ellen tettek feljelentést, a rendőrség ezért sikkasztás gyanúja miatt indított nyomozást. A szóvivő hozzátette, egyelőre nincs gyanúsított az ügyben, vizsgálat tárgyát képezi ugyanis az, hogy az utazási iroda, mint gazdasági társaság vagy egy adott személy ellen kell-e nyomozni. Erről akkor dönt majd a rendőrség, miután egyesítették a beérkezett feljelentéseket. A kihallgatások folyamatban vannak, a sértetteket tanúként hallgatják ki.
A közvetítő számos utazásszervezővel áll szerződésben, amelyeknek a csomagjait értékesítette. Egy utazásszervezőtől úgy értesültünk, hogy a közvetítő foglalt is le náluk utat, azonban a pénzt nem utalta át a szervező számlájára. Van olyan tour-operátor, amelynek több mint egymillió forinttal tartozik a tatabányai cég. A szervező úgy nyilatkozott: korábban volt szerződése a szóban forgó utazásközvetítővel, mivel azonban nem fizettek a tour-operátornak, felbontották a szerződést, és a rendőrségen tettek feljelentést az iroda ellen.
Füri Mihályné dr., a Magyar Utazási Irodák Szövetsége (MUISZ) etikai és jogi bizottságának vezetője elmondta: jelen jogszabályok szerint, amennyiben a tour-operátor és az utazásközvetítő között szerződéses viszony áll fenn, valamint a közvetítő lefoglalta az általa értékesített utazási csomagot az utazásszervezőnél, úgy utóbbi köteles elutaztatni az utast abban az esetben is, ha a közvetítőtől nem érkezett meg a pénz az utazásszervezőhöz. Füri Mihályné hozzátette: az utasok még egy ilyen helyzetben is biztonságban vannak, ha utazási irodánál fizetnek be, hiszen ha közvetítő megy csődbe, akkor is elutaztatja őket a tour-operátor, ha pedig szervező iroda megy csődbe, akkor megnyílik a vagyoni biztosíték és a biztosító fizet.
Azt egyelőre nem tudni, hogy pontosan hány utas – és utazásszervező – érintett az ügyben, szakmai körökben azonban úgy hírlik, hogy több millió forint is bent ragadhatott az utazási irodánál.
A hivatalos cégadatok szerint az utazási iroda főtevékenysége konferencia és kereskedelmi bemutató szervezése, további tevékenységei közé tartozik az utazásszervezés és az utazásközvetítés. A vállalat a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal augusztus 9-én frissített nyilvántartásában már nem található, azonban egy korábbi nyilvántartásból kiderül, hogy a tatabányai telephelyű irodának utazásszervezői engedélye nem volt, csak utazásközvetítői.
A Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivataltól (MKEH) megtudtuk, hogy a hivatalhoz eddig nem érkezett bejelentés utastól, a cég engedélyét idén áprilisban visszavonta az MKEH.
Forrás: Turizmus Online