Ahogy arról a Turizmus Online-on is beszámoltunk, a december 1-jei TDM konferencián dr. Princzinger Péter, a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgató-helyettese „Fókuszban a desztinációk fejlesztése” címmel tartott előadást, mely során felvázolta: az MTÜ a TDM-ek számára kiírt GINOP-pályázat visszavonását javasolja, és egy új kiírását sürgeti, annak ellenére, hogy az első körben pályázók már csak az eredményhirdetésre várnak.
Korábban a Magyar TDM Szövetség küldte meg állásfoglalását a témával kapcsolatban, most pedig a Turisztikai Tanácsadók Szövetsége Egyesület (TUTSz) reagált a GINOP-pályázat javasolt visszavonására. A közleményt változtatás nélkül közöljük:
"Megdöbbenéssel értesültünk arról, hogy a GINOP - 1.3.4-15 pályázat visszavonását javasolja az MTÜ, mivel:
- A 2014-es választások után felállt Parlament által megválasztott Kormány által kiírt pályázatról van szó.
- A pályázat tartalma a 2015-ös gyulai TDM konferencián megvitatásra került, a javító szándékú véleményeket többen is írásban juttatták el az NGM-hez, majd a pályázati kiírás ezek figyelembe vétele nélkül, változatlan formában maradt fent.
- Több tucat TDM-szervezet dolgozott megfeszített tempóban hónapokon keresztül, munkát-pénzt-energiát nem kímélve.
- A pályázó szervezetek teljesítették a hiánypótlás, a tisztázó kérdések és az adatszolgáltatási kötelezettségek követelményeit.
Az MTÜ javaslata – megvalósulása esetén – azt jelentené, hogy a játékszabályokat a játék közben változtatja meg. Futballpéldával élve a mérkőzés szabályai félidőben vagy akár játék közben kerülnek megváltoztatásra.
A jelenlegi játékszabályokat a 2014. évvel kezdődő kormányzati ciklus állami turizmusirányítása határozta meg. Erre tekintettel elvi kérdésnek tekintjük, hogy az új játékszabályokat ne a mérkőzés végéhez közeledve, – sőt, már a sok-sok hosszabbítás után – változtassák meg (40 napos pályázati értékelési határidő helyett jelenleg sok esetben 9 hónapja benyújtott pályázatokról beszélünk).
A kialakult helyzetben javaslatunk, hogy a TDM-rendszer szervezeti átalakítására vonatkozó MTÜ tervezett koncepcióját (és esetleges szövegtervezetét) a TUTSz számára elérhetővé tegye, hogy azt szakmailag mielőbb véleményezhessük.
A TUTSz – fennállásának 20 éve alatt – mindig is arra törekedett, hogy segítse a magyar turizmus fejlődését, ennek szellemében szeretnénk ehhez az igen fontos koncepcióhoz is szakmailag hozzájárulni."
Forrás: Turizmus Online