Egy évet csúszik a budapesti konferencia-központ átadása

A tervezett 2018 helyett most úgy néz ki, egy évvel később, 2019-ben fogják átadni a budapesti konferencia-központot. Az épületet tervező Finta Stúdió is várja, hogy zöld utat kapjanak a folytatásra.

Elakadt az új állami konferencia-központ beruházása, 2018 helyett 2019-es átadás várható, a vizes vb miatt kerülhetett ki a kormányfigyelem fókuszából a 25 milliárdos fejlesztés - olvasható a Népszabadság Online-on.

Bár tavaly nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű projektté nyilvánították, még mindig csak tervezés alatt áll a Művészetek Palotája melletti területre megálmodott konferencia-központ, vagyis komoly késésben van a beruházás. A csúszás azért is meglepő, mert a 2014-es tavaszi ­ülésszak nyitányán maga Orbán Viktor kormányfő jelentette be, hogy állami beruházásként építik meg a létesítményt, amelynek összköltségét korábban 20-25 milliárd forintra tették.

Annyi bizonyos, hogy a tervezői pályázaton nyertes Finta Stúdió eddig időben teljesítette a rábízott feladatokat. Jelenleg a koncepcióterv véleményezése zajlik, amelyhez nemzetközi szakértőket vonnak be.

Fürjes Balázs budapesti beruházásokért felelős kormánybiztos tavaly májusban a Népszabadság kérdésére azt mondta: abban bízik, hogy még ebben a kormányzati ciklusban felépül a központ, a húzóágazatnak számító hazai turizmus fellendítéséhez ugyanis nagy szükség lenne arra. A kormányfigyelem azonban időközben átsiklott a vizes világbajnokságnak otthont adó Dagály úszókomplexumra, illetve a Puskás stadionra irányul.

Ruszinkó Ádám, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) turizmusért felelős helyettes államtitkára még februárban is 2018. végi átadást ígért. A jelenlegi ütemezés szerint azonban csak 2019 végére készülhet el a létesítmény.

Az engedélyezések még váratnak magukra

Ahogy arról korábban beszámoltunk, a kongresszusi központot a Finta Stúdió tervezi. Az egyik főtervező, Guczogi György a Turizmus Online kérdésére most elmondta: a koncepciótervet tavaly júniusban készítették el, melyet különböző fórumokon is bemutattak. Ekkor elkezdődött egy konzultációsorozat, melyen több turisztikai szakmai szervezet képviselője is részt vett, a különböző vélemények alapján a Finta Stúdió átdolgozta a terveket, melyekkel a szereplők elégedettek voltak. Guczogi György hozzátette, ezeket a terveket egy nemzetközi szakértőnek is meg kell vizsgálnia és jóvá kell hagynia, ami elvileg meg is történt, egy brit szakértő már látta a terveket. Ha a tervezőiroda megkapja a meghatalmazást a folytatásra, akkor onnantól számítva három hónapjuk lesz arra, hogy elkészítsék az engedélyezési tervet, azonban még mindig a várakozás fázisában vannak. Így egyelőre természetesen az építési engedélyt sem kapták meg.


Új fejezetet nyit a Zsolnay Fényfesztivál

Új fejezetet nyit a Zsolnay Fényfesztivál 

Elképesztő látványvilág költözik a Zsolnay Negyedbe.
MME: ne etesse a vízimadarakat!

MME: ne etesse a vízimadarakat! 

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) hétfőn közzétett lakossági felhívásában arra kér mindenkit, hogy semmivel se etessék a vízimadarakat.
Nyíregyházán és Varsányban bírál a táj- és környezetszépítő verseny nemzetközi zsűrije

Nyíregyházán és Varsányban bírál a táj- és környezetszépítő verseny nemzetközi zsűrije 

Az egyik legjelentősebb nemzetközi környezetszépítő megmérettetés zsűrije június végén érkezett azért, hogy értékeljék a két települést.
Kerékpáros fejlesztés Szolnokon

Kerékpáros fejlesztés Szolnokon 

Új szolgáltatással gazdagodik a RepTár Szolnoki Repülőmúzeum.
Új kerékpáros térkép a Kis-Balatonnál

Új kerékpáros térkép a Kis-Balatonnál 

A kiadvány a kerékpárral és gyalogosan bejárható útvonalakat ábrázolja, megkönnyítve a természetbarát látogatók tájékozódását.
Ünnepi kavalkád a Mélyvölgyben

Ünnepi kavalkád a Mélyvölgyben 

Izgalmas sportprogramok, vidám zenei és gasztró élmények.
Több, mint tízezer nevező a Balaton-átúszáson

Több, mint tízezer nevező a Balaton-átúszáson 

Négy héttel a rajt előtt a 43. Balaton-átúszás összes távja elérte a létszámlimitet.
Éjszakai futóláz Budapesten – telt házas félmaraton napnyugtától

Éjszakai futóláz Budapesten – telt házas félmaraton napnyugtától 

Közel ötezer nevezővel rekordot döntött a 31. KIPRUN Futóest, ahol idén külföldi futóturisták is nagy számban indultak.
A magyar festészet ikonja – új megvilágításban

A magyar festészet ikonja – új megvilágításban 

Egyedülálló digitális művészeti utazás a veszprémi CODE-ban.
Jubileumi programok a 20 éves Kultkikötőben

Jubileumi programok a 20 éves Kultkikötőben 

Koncertek, színházi előadások és különleges programok.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.