Üzent a magyaroknak Drakula, azaz Lugosi Béla unokája

Szeretne egyszer Magyarországra látogatni és örül, hogy a Madame Tussauds Budapest viaszfigurával emlékezik meg nagyapjáról - nyilatkozta Lynne Lugosi, Lugosi Béla unokája, akinek komoly szerepe van abban, hogy hamarosan megjelenik a világtörténelem egyik legismertebb magyar emberéről szóló első hivatalos életrajzi könyv.   

 

Lugosi Bélának csillaga van a hollywoodi hírességek sétányán, szülőházát ezrek látogatják, a Madame Tussauds Budapest pedig élethű viaszfigurával tiszteleg Drakula megformálója előtt, aki 142 évvel ezelőtt október 20-án született. Az évforduló alkalmával a Madame Tussauds Budapesten keresztül megszólalt a színész unokája is.

Lugosi Béla 1920-ban kezdett új életet a tengerentúlon és soha többé nem tért haza. 1933-ban lett a felesége Lillian Arch, akitől egyetlen gyermeke, Lugosi Béla Jr. született. Jelenleg az ő lánya, Lynne Lugosi vezeti azt a céget, amely nagyapja hagyatékát gondozza. 

Lugosi Béla fiával, ifj. Bélával
Lugosi Béla fiával, ifj. Bélával
Fotó: Madame Tussauds Budapest

„Nagyapám és nagymamám, Lillian gyönyörű fényképalbumokkal dokumentálták a színész karrierjét és családi életét. Ezek valóságos kincsek a család és a filmtörténet számára. A legfontosabb emlékünk az a köpeny, amelyet Lugosi Béla az 1931-es Drakula filmben viselt” - mondta Lynne Lugosi. “Nagyapám a köpenyt egész hátralévő életében használta a színpadon és egyéb fellépésein. Nagymamám a köpenyt édesapámnak adta, ő pedig úgy érezte, hogy a különleges relikviát meg kell őrizni a jövő generációinak. A köpeny jelenleg a Los Angelesi Academy Museum gyűjteményének darabja” - nyilatkozta a Madame Tussauds Budapest felkérésére az Egyesült Államokban élő Lynne Lugosi, aki azt is felfedte, hogy a filmtörténet egyik leghíresebb magyar sztárja egész életében kötődött Magyarországhoz és Erdélyhez.

Lynne Lugosi
Lynne Lugosi
Fotó: Madame Tussauds Budapest

„Béla imádta a hazai ételeket, valamint az Egri Bikavért és a parádi ásványvizet is. Édesapám, Béla Jr. gyerekkorában értett egy kicsit magyarul, ám az évek múltán megkopott a nyelvtudása” - mesélte Lynne Lugosi. Az unoka még nem járt Magyarországon, sem a ma Romániához tartozó Lugoson, a sztár szülőhelyén, ám a tervei között szerepel, hogy Budapestre utazik. 

 

„Várom, hogy egy nap ellátogassak Magyarországra és a Madame Tussauds Budapestbe. A Lugosi család megtisztelőnek tartja, hogy Lugosi Béla ilyen prominens helyet kapott az attrakcióban”

 - tette hozzá Lynne Lugosi. A világon két helyen láthatják Lugosi viaszfiguráját a rajongók: Hollywoodban, néhány lépésre a sétánytól, valamint Budapest belvárosában. Az unoka mindent megtesz azért, hogy Drakula megformálóját ne feledjék el. 

A Madame Tussauds Budapestben nemcsak a születésnapon, hanem a mindennapokban is láthatják a vendégek Lugosi Bélát, aki a produkció diákoknak szóló élménypedagógiai programjában is szerepel


Vészhelyzet: befészkelte magát a kenyérbogár a Pannonhalmi Főapátság könyvtárába

Vészhelyzet: befészkelte magát a kenyérbogár a Pannonhalmi Főapátság könyvtárába 

Súlyos rovarfertőzés miatt hét hónapra bezár a Pannonhalmi Főapátság klasszicista teremkönyvtára.
Május végén nyit a Lupa

Május végén nyit a Lupa 

Idén immár 10. alkalommal nyitja meg kapuit az ország legnagyobb, természetes vizű strandja, a Lupa Beach.
Teltház a Nemzeti Atlétikai Központ futófesztiválján

Teltház a Nemzeti Atlétikai Központ futófesztiválján 

Fergeteges sportos hangulatban, több mint 3000 résztvevővel és teltházzal zárult az E.ON Business Run, Magyarország vállalati futó- és csapatépítő fesztiválja.
Növények napja Szegeden

Növények napja Szegeden 

Újra megrendezik a növények napját a szegedi egyetemi füvészkertben.
Családi programmal ünnepelnek a vízimentők

Családi programmal ünnepelnek a vízimentők 

A Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata (VMSZ) idén ünnepli fennállásának 25. évfordulóját, amelynek alkalmából különleges családi rendezvényre várják az érdeklődőket.
Hamarosan érkezik a nyár legnépszerűbb kulturális kalandja

Hamarosan érkezik a nyár legnépszerűbb kulturális kalandja 

Június 21-én újra Múzeumok Éjszakája.
14 helyszín 1 karszalaggal – videóval

14 helyszín 1 karszalaggal – videóval 

Programhegyek az esztergomi Múzeumok Éjszakáján.
Ha nyár, akkor KeszthelyFest

Ha nyár, akkor KeszthelyFest 

A szervezők bejelentették: már teljes a 2025-ös KeszthelyFest program.
Ecsetre kívánkozó fesztivál Budapesten

Ecsetre kívánkozó fesztivál Budapesten 

Egész napos akvarell bemutató a MagNet Közösségi Házban.
Több száz programmal vár Hajdúszoboszló

Több száz programmal vár Hajdúszoboszló  

A város turizmusa jelentős hatással van a kulturális programkínálatra.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.