170 ezer forintos számla miatt bezárattak egy belvárosi szórakozóhelyet

170 ezer forintot kértek egy József Nádor téri bárban két röviditalért és két üveg pezsgőért egy japán turistától, majd automatához kísérték, hogy pénzt vegyen fel. Nem kellett volna.

Újabb szórakozóhelyet számoltak fel a belvárosi rendőrök túlszámlázás miatt - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a rendőrség honlapján.

A közlemény szerint a BRFK V. kerületi kapitányságának nyomozói több társszervvel együttműködve csütörtök éjszaka tartottak összehangolt ellenőrzést egy József Nádor téri szórakozóhelyen. Ott tetten érték az alkalmazottakat, akik egy japán állampolgárnak két rövidital és két üveg pezsgő elfogyasztása után 170 ezer forintról szóló számlát állítottak ki, majd egy utcai bankautomatához kísérték őt az összeg felvétele és átadása érdekében.

A belvárosi nyomozók már korábban, a felderítő munka során megállapították, hogy a bűnszövetségben működő csoport az elmúlt másfél évben legalább tizenhárom külföldit károsított meg. Ennek nyomán legalább egymillió forint többletbevételre tettek szert és tíz alkalommal számláztak ki aránytalanul a fogyasztott érték feletti összeget.

A BRFK azt írta: a szórakozóhely alkalmazásában álló nők az utcán szólították le a turistákat, beinvitálták őket, például egy születésnapi ünnepség ürügyén, ott pedig a személyzettel együtt történő italfogyasztás után a külföldieknek irreálisan magas összegeket kellett fizetniük. Előfordult olyan eset is, amikor két röviditalért, egy pohár pezsgőért és egy pohár narancsléért 150 ezer forintot kértek. Miután több turistánál nem volt annyi pénz, az alkalmazott nők elkísérték a vendégeket a legközelebbi pénzautomatához annak érdekében, hogy az összeget kifizessék. 

Az akció keretében a belvárosi rendőrök négy embert (a tulajdonost és három alkalmazottat) elfogtak, majd az V. kerületi kapitányságra előállítottak, ahol csalás bűntett és más bűncselekmények miatt gyanúsítottként hallgatták ki őket - olvasható a közleményben.

A nyáron szintén az V. kerületben, egy Váci utcai pubban érték tetten az alkalmazottakat túlszámlázás miatt. Június 11-ei közleményében a BRFK azt írta: ott másfél év alatt legalább 19 külföldi sértettet károsított meg a bűnszövetségben működő csoport. Példaként említették, hogy a nyomozás adatai szerint január 23-án éjjel egy koreai férfinak a szórakozóhelyen a fogyasztása után 623 ezer forintos számlát állított ki a pincér. Miután a turistánál nem volt ennyi pénz, elkérték az útlevelét, a bankkártyáját és egy bankautomatához kísérték, hogy kifizesse az összeget. Egy másik vendég pedig 250 ezer forintot fizetett két gulyáslevesért, egy üveg borért és két sörért.

Forrás: MTI


Hamarosan startol a 40. Vivicittá

Hamarosan startol a 40. Vivicittá 

Április 12-én startol Budapesten a tavasz legnépszerűbb szabadidősport-eseménye, a negyvenedik, jubileumi Telekom Vivicittá.
 Turizmusmarketing konferencia Pécsett

Turizmusmarketing konferencia Pécsett 

2025. április 11-én rendezik Pécsett a hazai turizmus- szakmai konferenciák zászlóshajójává vált évenkénti turizmusmarketing konferenciát.
MSZÉSZ régiós ülések: fenntarthatósági gyakorlatok, osztrák piac jelentősége

MSZÉSZ régiós ülések: fenntarthatósági gyakorlatok, osztrák piac jelentősége 

A március 27-28-i régiós üléseken több mint 150 szállodaipari szakember vett részt.
Újabb két magyarországi szarvasmarhatelepen lehet száj- és körömfájásjárvány

Újabb két magyarországi szarvasmarhatelepen lehet száj- és körömfájásjárvány 

A helyzet azért is aggasztó, mert a két telep a magyar-szlovák határ közelében van.
A hazai munkavállalók fele nyitott egy új munkalehetőségre

A hazai munkavállalók fele nyitott egy új munkalehetőségre 

A fizetés mértéke és a juttatási csomag a legfőbb vonzerő.
Digitális színház, történelmi tárlat és időutazás: nyílik a Time Machine

Digitális színház, történelmi tárlat és időutazás: nyílik a Time Machine  

Április 8-án Budapest legújabb attrakciója egy egyedülálló időutazásra hív.
Nyomozós játék, cellalátogatás, börtönkoszt, tombolanyeremények a Várbörtönben

Nyomozós játék, cellalátogatás, börtönkoszt, tombolanyeremények a Várbörtönben 

Egyéves születésnapját igencsak különleges módon ünnepli a veszprémi Várbörtön Látogatóközpont.
Békéscsabán kezdődik a tavaszi fesztivál

Békéscsabán kezdődik a tavaszi fesztivál 

Csaknem harminc rendezvényt kínál a Békéscsabai Tavaszi Fesztivál.
Ennyit költött a rendezvényszektor 2024-ben

Ennyit költött a rendezvényszektor 2024-ben 

A rendezvényszektor vállalati eseménymarketing piacának árbevétele 2024-ben 78,4 milliárd forint volt és 4,3 százalékos növekedést mutatott.
Különleges programokkal ünnepel a Folly Arborétum

Különleges programokkal ünnepel a Folly Arborétum 

Idén 120 éves a badacsonyörsi botanikus kert.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.