Mint elhangzott,
a kiállítás sokoldalúan, érzékenyen és emberien világítja meg az éhezés összetett kérdéskörét. A jelenséget többféle nézőpontból mutatja be, hogy mélyebb megértést nyújtson a mindnyájunkat érintő "időtlen témáról.
Anja Jelavic, a horvát kulturális és médiaminisztérium nemzetközi kulturális együttműködési és európai ügyek igazgatóságának igazgatója szerint az éhezés témája napjainkban is aktuális, ezért is érdemes beszélni és elgondolkodni róla. Emlékeztetett arra, hogy tavaly a két kulturális miniszter együttműködési megállapodást írt alá és annak keretében valósult meg ez a kiállítás is.
Mladen Andrlic, a Horvátország budapesti nagykövete szerint az éhség témaköre nemcsak a történelem része és nemcsak távoli földrészeken jelentkezik, hanem közvetlen környezetünkben is.
Kemecsi Lajos, a Néprajzi Múzeum főigazgatója felidézte a zágrábi és a budapesti néprajzi múzeum együttműködésének hosszú múltra visszatekintő kapcsolatát, amelynek újabb állomása ez a kiállítás.
Zvjezdana Antos, a zágrábi Néprajzi Múzeum igazgatója elmondta:
a vándorkiállítás Horvátország-szerte bemutatkozott és több díjat nyert. Ez a kiállítás az éhség jelenségének témájából néhányat mutat be, és az emberi természet és lakosság sötét oldala mellett a szolidaritásról, humanizmusról, reményről, az egymásért és a bolygóról való törődésről, a problémák közös felismeréséről és az ellenük való közös küzdelemről is beszél.
A tárlat az éhség témáját három oldalról közelíti meg. A kiállítás kiterjedtebb része az éhség elleni küzdelemhez kapcsolódik, a második rész az éhséget mint eszközt, a harmadik pedig az éhség és a test viszonyát mutatja be.
A zágrábi Néprajzi Múzeum vendégkiállítása magyar gyűjteményi tárgyakkal és történetekkel kiegészülve február 13-ig látogatható Budapesten.