A falu vezetője elmondta, hogy egyre több érdeklődőt látnak vendégül a rendezvényeiken. Az utóbbi időben felújították az utakat, a járdákat és egyes épületeket. Ezek mellett két étterem is működik a településen. A tiszta, rendezett, jó levegőjű falu központjához közel panorámás kilátóval ellátott rendezvényparkot alakítottak ki. Ott korszerű játszótér várja a gyerekeket, térkövezett parkoló az autósokat és szabadtéri színpad a programok iránt érdeklődőket. A rendezvényparkban négy kemencét is elhelyeztek, ahol süthetnek, főzhetnek a vendégek.
A majális után a Falunap következik
Április végén tartották a tavaszköszöntő majálist, melynek nagy részét főzőversennyel töltötték, a legjobb csapatokat pedig díjazták, az alapanyagokat az önkormányzat biztosította. A gyermekek számára is szerveztek programokat, miközben a Zsérci Summás Együttes dalos műsorát is élvezhették.
Legközelebb június 18-án Falunapra várják az érdeklődőket a rendezvényparkba. Idén újdonságként régiós néptánctalálkozót és -versenyt is tartanak a szabadtéri színpadon. Ennek házigazdája az önkormányzat és a helyi Meszes Néptánc Együttes, a bemutatót és a versenyt követően táncházat tartanak. A rendezvénysorozat másnapján kerül sor a már hagyományos lovas díjugrató versenyre, amely egyben a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei verseny második fordulója lesz.
Trófeabemutató és fotókiállítás a település múltjáról
Az idei legnagyobb és várhatóan leglátogatottabb eseményüket augusztus 27-én tartják a már szokásos favágó-, illetve lovas rönkhúzó versennyel, amely a régió vadászainak napja is lesz. A bükkzsérci programhoz kapcsolódik az akkor Egerben megrendezésre kerülő országos erdészeti sporttalálkozó, melynek résztvevői is favágóversenyre érkeznek a faluba. A megmérettetést a nemrég több mint egy hektárral bővült rendezvénytéren, a Bükk erdeinek közelében tartják. Tavaly háromezer vendég volt kíváncsi a favágóversenyre, a rendezők most abban bíznak, hogy az ideire még többen látogatnak el. A helyszínen kiállított trófeákban is gyönyörködhetnek majd a látogatók.
Egy kis ízelítő a tavalyi favágóversenyből:
{youtube|id=1WJavDi2N8Q}
Mindezek mellett a faluban több nevezetességgel is találkozhatnak a turisták. Megnézhetik például a műemlék katolikus, illetve a református templomot, utóbbi bejárata előtt virágos parkot létesítettek A templom harangtornyát, valamint a külső homlokzatát még az idén felújítják, az ülőpadokban elektromos fűtőtesteket helyeznek el.
Bükkzsércen külön látványosság a főút mentén emelkedő gémeskút is, illetve az emlékház, ahol a régi zsérci jellegzetességekkel találkozhatnak a vendégek. Az udvarán például egy valamikor meszet szállító lovaskocsit, kemencét, valamint sertésólat is láthatnak. Emellett a korábbi idők helyi eseményeit felidéző fotókiállításon ismerhetik meg a falu történetét.
Szoborpark a Hét vezérrel és Árpáddal
A központban újdonságként szoborparkot is láthatnak a vendégek. 2018-ig összesen nyolc, fából faragott alkotás díszíti majd ezt a helyet: a Hét vezér és Árpád fejedelem. Közülük három - Árpád, Álmos és Előd - már látható.
A polgármester arról is tájékoztatott, hogy a közmunkaprogram keretében látványpincét alakítanak ki a baglyosi történelmi pincesoron, a felső pincéknél pedig a Pelyhe-család múzeuma látogatható, melynek érdekessége, hogy a falait faragásokkal díszítették. Bükkzsérc arról is nevezetes, hogy az utóbbi években sok hétvégi házat építettek főként az Alföldön élők.
Várható, hogy 2020-ig Bükkzsérc is becsatlakozhat a Mezőkövesd-Bogács-Cserépfalu között megépítésre kerülő, mintegy 25 kilométer hosszú kerékpárútba. Emellett pályázatot nyújtottak be a település képét meghatározó épületek felújítási programjára is. Terveik szerint renoválják a községháza melletti régi tornácos parasztházat, amelyben jelenleg irattár van, illetve ahol a helyi polgárőrség és a tűzoltó egyesület irodája működik. Megújul a parkoló, továbbá a házat ölelő kőkerítést és új kaput is kap az épület.