A legvagányabb fesztiválozók

Eldőlt, kik bulizhatnak a Metropollal négy hazai fesztiválon. A zsűri, Zságer Balázs (Zagar), Vitáris Iván (Ivan & The Parazol), Zacher Gábor toxikológus, Barota László (EFOTT) és Erdei Tamás, a Metropol főszerkesztője fesztiválonként a 10-10 legtöbb lájkot begyűjtő videója közül választotta ki azt, amelyik a legjobb, legvagányabb, legígéretesebb.

Végül négy fiatalembert találtak legjobbnak a maga kategóriájában, így a Voltra Dömötör Tamás Albert, az EFOTT-ra Szánthó Márton, a Balaton Soundra Farkas Ádám, a Szigetre pedig Elődi Marci csomagolhat.

„Voltak kiugró és átlagos videók is, de minden fesztiválnál volt két-három olyan pályamű, amely nagyon jól sikerült, amely megragadott bennünket" – mondta Vitáris Iván a végeredmény megszületése után. „Nyolcvan százalékban egyetértettünk, az utolsó körben vitáztunk egy kicsit" – árulta el a zsűrizés menetéről Zacher Gábor. „Az lett a nyertes, aki a pályázók közül a legjobb fej fesztiválozó érzetét keltette" – mondta Zságer Balázs, a Zagar alapító tagja.

A kiválasztottak nyereménye: bérlet a fesztivál teljes idejére VIP-pass kíséretében, kiemelt sátorhely és sátor, 15 ezer forint költőpénz minden napra, Metropol Fesztiválozója felszerelés (hálózsák, pólók, pulóver, törölköző, fesztiválkalap, papucs, polifoam). A nyertesnek az ajándékokért cserébe napi feladatokat, „különleges küldetéseket" kell végrehajtania, valamint vállalnia, hogy élményeit publikálják a Metropol Facebook-oldalán illetve a Metropolban is.

Az első képek a Voltról már láthatók.

A győztesek

Dömötör Tamás Albert - Volt

„Mindig is halogató típus voltam, de pont az elmúlt időszakban vettem rá magam, hogy minél több dologba kezdjek bele, és minél intenzívebben éljem meg az életet. Sopronban, a kedvenc fesztiválomon a Metropol segítségével azon leszek, hogy tökéletesen eleget tegyek ennek az elhatározásnak.”

{youtube|id=oLCpPMb4Fgg}

Farkas Ádám - Balaton Sound

Mindenképpen a Soundra szerettem volna eljutni, elsősorban az előadók és az ott uralkodó hatalmas hangulat miatt. Szerencsére sok haver tart velem! Mint a  Metropol fesztiválozója, garantálom azt a szintet, amit a videóban is láthattak tőlem, bevállalok a móka kedvéért elég sok mindent. Ez egy remek lehetőség kicsit belevetni magam a nagybetűs életbe.

{youtube|id=kuQPMwJoeL8}

Szánthó Márton - EFOTT

Azért az EFOTT-ot választottam, mert imádom a főiskolai életet, a magyar zenét. Itt mind a kettőt megtalálom, ez egy hatalmas buli, új kapcsolatokat, barátokat és rengeteg kihívást keresek benne. Folyamatos pörgésre, tenni akarásra, bulizásra, jó poénokra, egy igazi energiabombára számíthat tőlem mindenki. Mindig ott leszek, ahol valami jó sztori keletkezik, és persze megpróbálok a szereplője lenni.

{youtube|id=plINnuAZxLM}

Elődi Marci - Sziget

Több éve járok fesztiválozni, de a Szigeten még sose voltam egy hét hosszan, bár az egész hangulata nagyon közel áll hozzám. Az emberek kedvessége, a zene változatossága, valamint a kulturális sokszínűség egyaránt vonzó számomra. A diplomatikus válaszokat félretéve: garantáltan ez a legjobb hét a nyáron! Ez a lehetőség egy hét ultimate jókedvet jelent, ami, reményeim szerint, nemcsak nekem, de a környezetemben élőknek is örömet fog szerezni. Nem tudom, lejött-e a videóból, de minden őrültségben benne vagyok, amivel megnevettetünk valakit. Ezt az egy hetet szeretném felhasználni a világ és a benne élő emberek boldogabbá tételére!

{youtube|id=BDapuTB6LAo}

Flash Award: lezárult a jelentkezés, már bírálják a pályázatokat

Flash Award: lezárult a jelentkezés, már bírálják a pályázatokat 

Hatvanhárom pályázat érkezett a MaReSz idei versenyére.
Első önálló koncertjét adja Budapesten a skót sztárzenekar

Első önálló koncertjét adja Budapesten a skót sztárzenekar 

Június 11-én először lép fel önálló koncerttel Magyarországon a Biffy Clyro.
Újabb hazai telepen ütötte fel a fejét a száj-és körömfájás járvány

Újabb hazai telepen ütötte fel a fejét a száj-és körömfájás járvány 

A Győr-Moson-Sopron vármegyei Rábapordányban is találtak ragadós száj- és körömfájásban fertőzött szarvasmarhát.
Májusban jön a Budapest100

Májusban jön a Budapest100 

Rekordmennyiségű ház- és közösségi kert nyitja meg idén a kapuit.
Húsvéti tojáskeresés a DinoParkban

Húsvéti tojáskeresés a DinoParkban 

Izgalmas kalanddal várja a DinoPark KÖKI látogatóit a húsvéti ünnepek alatt.
Kényelmes megoldások kis lakásokba: a sarokkanapé

Kényelmes megoldások kis lakásokba: a sarokkanapé 

Az apró lakásokban gyakran megtapasztalható, hogy a hely kihasználása szinte művészetté válik.
Vízi, szárazföldi és légi járművek főszerepben: jönnek az Esztergom Napok

Vízi, szárazföldi és légi járművek főszerepben: jönnek az Esztergom Napok 

Két hétvége, négy rendezvény: tavaszi pezsgés Esztergomban.
Új világsztárokat és az E.T. -t is elhozta a húsvéti nyúl a Madame Tussauds-ba

Új világsztárokat és az E.T. -t is elhozta a húsvéti nyúl a Madame Tussauds-ba 

Húsvét a Madame Tussauds Budapestben: programok és új figurák várják a látogatókat.
A szendvicspanelek előnyei és lehetőségei a modern építészetben

A szendvicspanelek előnyei és lehetőségei a modern építészetben 

A modern építkezési gyakorlatokban a szendvicspanel technológia egyre népszerűbbé válik Magyarországon. Bár az Egyesült Államokban és más nyugati országokban már régóta előszeretettel használják ezt az építési metódust, hazánkban még sokan kételyekkel szemlélik. 
Nincs húsvét Tojás-kút nélkül

Nincs húsvét Tojás-kút nélkül 

Húsvét és tavaszi szünet Székesfehérváron.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.