A Ruefa Reisen Utazási Iroda nyilatkozata a Thomas Cook konszern csődjével kapcsolatban

Segítségnyújtásként, szakmai összefogásként intézik az utasok, partnerek átfoglalását.

"A Ruefa Reisent is meglepte a nagy múltú utazásszervező csődje, annak ellenére hogy hallottunk a britek anyagi gondjairól nem gondoltuk volna, hogy ilyen hamar és ilyen nagyot robban a bomba. Egyértelmű, hogy ennek az eseménynek, mint mindig most is a szakma a nagy vesztese. Az a szakma, amelyről oly keveset gondolnak azok az utasok, akiknek számtalan örömteli pillanatot okozunk a munkánkkal, az a szakma, amely a legjobban ki van téve a világban történő politikai és gazdasági eseményeknek, az időjárásnak. Fontos lenne a kamuhírek, a találgatások megelőzése és ezért az utasok számára érthető szakmai közlemények megjelentetése. Menjünk a baj elébe, lépjünk mi előbb! Ne a Neckermann bajáról írjunk, hanem arról, hogy közben mi mit teszünk az utasokért, a háttérben a Neckermann mit tesz az utasokért!

Irodánk ugyan nem MUISZ tag, de nagyon szívesen segíti a MUISZ munkáját, ha szükség van rá: ötletekkel, sajtófigyeléssel, közleményekkel. A német és osztrák Neckermann cégcsoportok egy része (osztrák és német Thomas Cook Toursitik GmbH, Bucher Reisen, Öger Tours, Thomas Cook Austria) csődöt jelentett, de a Neckermann Utazás Szolgáltató Kft működik tovább. Bíznak abban, hogy rendezni tudják soraikat. Folyamatosan egyeztetünk a Neckermannal a továbbiakról, ....és bízunk, bízunk abban hogy az utas jövőre is visszatér hiszen sem a Neckermann, sem a Ruefa nem hagyta magára.

Most szükséges igazán a szakmai összefogás! Most mindenkinek helyt kell állni, ez egy szerelemszakma, amit mi választottunk! Kolléganőink 9-18-ig az irodában intézik az utasok, a partnerek átfoglalásait. Ahogy eddig is továbbra is foglalunk a Neckermann irodáknak, hiszen ők is menthetik a menthetőt a saját utasaik vonatkozásában is! Minden kedves kollégának és kolléganőnek főleg a Neckermanosoknak kitartást és türelmet kívánunk! Reméljük jövő ilyenkor már arról beszélget az egész szakma, hogy 2019/2020 milyen sikeres év volt!" - küldte el nyilatkozatát szerkesztőségünknek Bartha Gabriella, a Ruefa Reisen Utazási Iroda Kft ügyvezető igazgatója.

Forrás: Turizmus Online


Rekordszámú résztvevő a LIDL Balaton-átúszáson

Rekordszámú résztvevő a LIDL Balaton-átúszáson 

A Balaton-átúszás 5,2 km-es távján 10500-an vágnak majd neki, hogy Révfülöpről átússzanak Balatonboglárra.
Ízek, illatok, zongora, Balaton

Ízek, illatok, zongora, Balaton 

Nem minden nap láthatunk olyan zongorát a balatoni utcákon, amelyet külön biztonsági szakemberek őriznek.
Fiatal vitorlázók és liberázás Balatonfüreden

Fiatal vitorlázók és liberázás Balatonfüreden 

Közel kétszáz, a Balaton térségében tanuló általános és középiskolás ismerkedhetett meg a vitorlázással három napon keresztül Balatonfüreden, a Kékszalag Portban.
Karikó Katalin Nobel-díját is kiállítják a Múzeumok Éjszakáján

Karikó Katalin Nobel-díját is kiállítják a Múzeumok Éjszakáján 

Van egy hely Budapesten, ahol a tudomány több száz éves öröksége, legendás történetek és modern kérdések találkoznak.
Kína üzleti világa és kultúrája Budapesten

Kína üzleti világa és kultúrája Budapesten 

Június 26–27-én Budapestre érkezik a China Brand Fair, Közép-Európa egyik legnagyobb kínai üzleti és kulturális rendezvénye.
Muzsikaszó csendült fel az ország több helyszínén

Muzsikaszó csendült fel az ország több helyszínén 

Mintegy 140 cigányzenekar szórakoztatta a magyar vendéglátóhelyek közönségét a Dankó Pista Emléknapon.
Panaszkodnak a Balaton zöld vízére

Panaszkodnak a Balaton zöld vízére 

Az összegyűlt algatömeg a szél keltette áramlások hatására gyorsan el is tűnhet, míg más tóterületeken akár meg is jelenhet.
Életmű-kiállítás Szipál Márton fotóiból

Életmű-kiállítás Szipál Márton fotóiból 

A tárlaton Hollywood magyar királyának műtermét is megidézik.
Magyar siker a nemzetközi ingatlanfejlesztési élvonalban

Magyar siker a nemzetközi ingatlanfejlesztési élvonalban  

A világ legjobb városrész-fejlesztése díjat nyerte el a Liget Budapest Projekt az ingatlanok Oscar-díjának is hívott megmérettetésen.
Rejtett veszély a Balaton déli oldalán

Rejtett veszély a Balaton déli oldalán 

A marásvonal mintegy 60 kilométer hosszú, víz alatti árok, amely Balatonkeresztúr és Balatonvilágos között található, jellemzően 500-1000 méterre a parttól.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.