Autómentes város lehet Hévíz

Radikálisan lecsökkentenék a Hévízen áthaladó gépjárműfogalmat, a belső autóközlekedést is a lehető legalacsonyabb szintre szorítanák, hogy egyre jobban megfeleljenek az európai színvonalú üdülővárostól elvárható feltételeknek, derül ki többek között abból, amit Papp Gábor polgármester mondott a Balatontippnek az önkormányzat terveiről.

– Számos pályázatot adtunk be, és egyes pályázatok beadása még folyamatban van. Egy fő gondolat határozza meg meg mindegyiket, a város közlekedési koncepciója, amiben összegződnek a különböző céljaink – emelte ki Papp Gábor. – A fő célunk, hogy Hévíz egy európai színvonalú fürdővárossá tudjon válni. Bővíteni szeretnénk a belvárosunkat, funkcióiban, lehetőségeiben egy gyógyüdülőhelynek megfelelően szeretnénk kialakítani. Ehhez az átmenő autóforgalmat le akarjuk venni a városról, és a belvárosból ki akarjuk hozni azt a belső forgalmat, ami máshogy is megoldható. Az utakat, közlekedést a város minden részén ahhoz a szemlélethez szeretnénk igazítani, hogy Hévíz a gyógyfürdőről, a gyógyászatról, a pihenésről szól. Ezért előnyben részesítjük a természetközeli közlekedési formákat, a gyalogos, kerékpáros közlekedést és a környezetbarát tömegközlekedést. Ennek megfelelően tervet dolgoztunk ki az buszpályaudvar áthelyezésére. Azt gondoljuk, hogy egy napi háromszázhetvenöt autóbuszt fogadó állomásnak nincs helye egy gyógyfürdő közvetlen szomszédságában – tette hozzá a polgármester.

– A távolsági járatokat fogadó új “nagypályaudvar” a város délnyugati részén, az elkerülőút mellett kap helyet, és már készen vagyunk egy kis “alpályaudvarral”, ami lent van a nagyparkoló mögött. A kettő össze lesz kötve helyijáratú busszal, hogy a távolabbi pontokon üdülők is bárhová eljuthassanak. Kibővítjük a belvárosi kerékpáros rendszert, ide is teszünk dokkolóállomást, hogy aki ezt akarja használni, legyen rá lehetősége.

Mint elmondta, a jelenlegi buszpályaudvar környéke egy nagy térré, sétálóutcává alakul át vizes attrakciókkal, különböző szökőkutakkal. Megmarad a jelenlegi épület, de mind a megjelenését, mind a belső részét korszerűsítenék. Ide kerülne a Tourinform iroda, kerékpáros állomás és egy állandó kiállítás Hévízről. (...) Le szeretnénk zárni az Ady Endre utca tó alatt elmenő alsó szakaszát. A tó kifolyójától a hévízi bekötőútig terjedő szakaszt teljesen ki szeretnénk venni a forgalom alól, hogy ezzel is csökkentsük a városon átmenő autók számát. Lehet, hogy emiatt az elkerülő úton egy-másfél kilométerrel hosszabb lesz az útvonala azoknak, akik eddig Hévízen keresztül jártak Zalaegerszegre, vagy távolabbi helyekre, de meg kell érteniük, hogy a városunknak másképp kell működnie.

Olvassa el az interjút teljes terjedelmében a Balatontippen!


Fiatal vitorlázók és liberázás Balatonfüreden

Fiatal vitorlázók és liberázás Balatonfüreden 

Közel kétszáz, a Balaton térségében tanuló általános és középiskolás ismerkedhetett meg a vitorlázással három napon keresztül Balatonfüreden, a Kékszalag Portban.
Karikó Katalin Nobel-díját is kiállítják a Múzeumok Éjszakáján

Karikó Katalin Nobel-díját is kiállítják a Múzeumok Éjszakáján 

Van egy hely Budapesten, ahol a tudomány több száz éves öröksége, legendás történetek és modern kérdések találkoznak.
Kína üzleti világa és kultúrája Budapesten

Kína üzleti világa és kultúrája Budapesten 

Június 26–27-én Budapestre érkezik a China Brand Fair, Közép-Európa egyik legnagyobb kínai üzleti és kulturális rendezvénye.
Muzsikaszó csendült fel az ország több helyszínén

Muzsikaszó csendült fel az ország több helyszínén 

Mintegy 140 cigányzenekar szórakoztatta a magyar vendéglátóhelyek közönségét a Dankó Pista Emléknapon.
Panaszkodnak a Balaton zöld vízére

Panaszkodnak a Balaton zöld vízére 

Az összegyűlt algatömeg a szél keltette áramlások hatására gyorsan el is tűnhet, míg más tóterületeken akár meg is jelenhet.
Életmű-kiállítás Szipál Márton fotóiból

Életmű-kiállítás Szipál Márton fotóiból 

A tárlaton Hollywood magyar királyának műtermét is megidézik.
Magyar siker a nemzetközi ingatlanfejlesztési élvonalban

Magyar siker a nemzetközi ingatlanfejlesztési élvonalban  

A világ legjobb városrész-fejlesztése díjat nyerte el a Liget Budapest Projekt az ingatlanok Oscar-díjának is hívott megmérettetésen.
Rejtett veszély a Balaton déli oldalán

Rejtett veszély a Balaton déli oldalán 

A marásvonal mintegy 60 kilométer hosszú, víz alatti árok, amely Balatonkeresztúr és Balatonvilágos között található, jellemzően 500-1000 méterre a parttól.
Jön a fővárosi öbölúszás

Jön a fővárosi öbölúszás 

Több mint 1600 fős mezőnnyel rendezi meg a Budapest Sportiroda 2025. június 21-én, szombaton a 3. MOL Campus Öbölúszást.
Múzeumok Éjszakája a pesti belvárosi templomban

Múzeumok Éjszakája a pesti belvárosi templomban 

2025. június 21-én a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templom is csatlakozik a Múzeumok Éjszakája ’25 elnevezésű országos eseménysorozathoz.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.