Mint kifejtette, a 21 tóparti, BAHART-kikötővel rendelkező balatoni önkormányzat tulajdonában lévő társaság az év második felében a kedvező folyamatok folytatódásában bízik, tekintettel a végrehajtott fejlesztésekre és a balatoni turizmusban tapsztalható pozitív tendenciára.
A társaság több változást is bevezetett idén kompközlekedtetésben, amelyek meghozták a várt eredményt. A korábbiakhoz képest két hónappal előbb megkezdték a járatok sűrítését, a nyári hónapokban pedig az igényekhez alkalmazkodik, hétvégenként szinte folyamatos az üzemelés. A kompokra az első félévben valamivel több mint 300 ezer utas váltott jegyet. Több mint 100 ezer gépjárművet, ezen belül közel 89 ezer személygépkocsit szállítottak a kompok, ami 13 százalékos emelkedés. A kerékpáros utasok száma 5 százalékkal 17 ezerre csökkent. Ez Veigl Gábor szerint a hosszú-hétvégekre eső kedvezőtlen időjárás következménye.
A BAHART menetrend szerint közlekedő és sétahajóin június végéig 138 ezer ember utazott. A kedvezőtlen időjárás miatti elmaradást július első három hetében már sikerült behoznia a társaságnak, sőt július közepén már 10 ezerrel meghaladta az utazók száma az előző év hasonló időszakában mértet.
A cég 12 tagú vitorláskikötő-láncának bevétele változatlan díjak melett 7 százalékkal emelkedett. Ez részben az első ütemben 51 férőhellyel bekapcsolódó új alsóörsi kikötőnek, részben a szolgáltatások (mosatás, daruzás, stb.) bővítésének köszönhető.
A társaság két kempingje hetek óta teltházzal üzemel. A tavalyi adatokhoz képest június végéig 18 százalékkal nőtt a vendégforgalmuk, részben az új mobilházak telepítésének, részben a kedvező időjárásnak köszönhetően. A vendégek 40 százaléka érkezett külföldről, többségük Németországból és Ausztriából.
A legsikeresebbnek a társaság rendezvényhajói bizonyultak, 50 százalékos forgalomnövekedést produkálva. Ez a megújult catering (étel- és italválaszték) szolgáltatásoknak, valamint az erőteljes reklámkampánynak és partnerkörbővítésnek tudható be. A rendezvényhajózás unikális lehetőségeit főként konferenciák, tréningek, esküvők szervezői veszik igénybe, elsősorban tavasszal és ősszel - a tapasztalatok szerint.
A vezérigazgató-helyettes elmondta, a balatoni fejlesztésekről szóló 300 milliárd forintos programot felülvizsgáló szakemberekkel folyamatosan egyeztetnek, hogy az újratervezés során ne essen ki a BAHART-ra szánt forrás, sőt a források esetleges bővítésével a társaság még jobban hozzájárulhasson a régió turisztikai vonzerejenek növeléséhez.
A visszavont programban kétszer két milliárd forintot nevesítettek a társaság hajóflottájának és kikötőhálózatának fejlesztéseire, ami elengedhetetlen a versenyképesség megőrzéséhez és a minőségi turizmus megfelelő kiszolgálásához - hangsúlyozta Veigl Gábor.
Forrás: MTI