Budapesten és Pécsett toboroz légiutas-kísérőket az Emirates

Tavaly októberben Budapesten és Szegeden keresett fedélzeti munkatársakat a fővárosban európai ügyfélközponttal rendelkező, dubaji székhelyű Emirates. Most ismét Budapesten toboroz, Pécsett pedig nyílt napot tart a légitársaság.

Az Emirates világszerte elismert fedélzeti csapatába a világ 135 országából érkeznek légiutas-kísérők, akik több mint 55 nyelven segítik az utasokat. A légitársaság jelenleg több mint 19.500 légiutas-kísérőt foglalkoztat, akik az Emirates Aviation College légiutas-kísérő tréningen szerezték meg a szakmai oklevelüket.

Az Emirates folyamatosan keresi légiutas-kísérő csapatának új tagjait. A következő magyarországi légiutas-kísérő toborzást 2015. február 7-én Budapesten, a Sofitel Budapest Chain Bridge szállodában tartja a légitársaság, amelyre a jelentkezés már lezárult. A főváros után pedig Pécsett, 2015. február 12-én jövendő légiutas-kísérőknek szóló nyílt napot szervez az Emirates, ahol mindazok jelentkezésére számít, akik a továbbiakban a légitársaság nemzetközi csapatában szeretnék építeni a karrierjüket.

A pécsi nyílt nap időpontja: 2015. február 12., 9:00
Helyszín: Pécs, Corso Hotel (7626 Pécs, Koller utca 8.)

Bővebb információ: www.emirates.com/careers



Egy családtörténet az Emirates fedélzetéről

A mondás úgy tartja, hogy az alma nem esik messze a fájától. Különösen igaz ez Sue Abdulra és fiára, Karim Hollosira, akik mindketten az Emirates világszerte elismert légiutas-kísérő csapatát erősítik.

Sue Dubajban csatlakozott az Emirates csapatához, miután egy nyaralás alkalmával ellátogatott egy jövendő légiutas-kísérőknek szóló nyílt napra. „1994-ben még csak 500-an voltunk a légitársaság csapatában. Karim tapasztalatai viszont minden tekintetben eltérnek az enyémtől: ő már így, a karrierje kezdetén is egzotikus országokba repülhet a nemzetközi csapat tagjaként, és Dubajban él, amely ma már egy teljesen más város, mint amit jómagam megismertem, hiszen az elmúlt 20 évben igazi pezsgő metropolisszá vált.”

Karim 2014 júniusában csatlakozott az Emirates fedélzeti csapatához. Elmondása szerint a repülés szeretete a génjeiben van: „Szüleim szenvedélyesen szeretik a repülést, így nem meglepő, hogy én is az ő útjukat követem. Édesanyám és édesapám sokat mesélt nekem az Emirates-ről, így számomra nem is volt kérdés, hogy ennél a légitársaságnál szeretném építeni a karrieremet.”

Sue szerint hamar nyilvánvalóvá vált, hogy a fia is az ő hivatását követi majd: „Nem olyan rég, takarítás közben megtaláltam Karim gyerekkori füzeteit. Mindegyikben volt egy kis Emirates repülőgéprajz.”

Sue Dubajba látogatott, hogy részt vegyen Karim légiutas-kísérő oklevélátadó ünnepségén. „Nagyon boldog pillanat volt, és nagyon büszke voltam rá” – mondta el Sue. „Jó érzés visszatekinteni 20 év távlatában a karrierem kezdetére, és megnyugtató érzés számomra, hogy Karim jövője is biztonságban van, és a világ egyik legjobb csapatában kamatoztathatja a tehetségét.”


Ennyit költött a rendezvényszektor 2024-ben

Ennyit költött a rendezvényszektor 2024-ben 

A rendezvényszektor vállalati eseménymarketing piacának árbevétele 2024-ben 78,4 milliárd forint volt és 4,3 százalékos növekedést mutatott.
Különleges programokkal ünnepel a Folly Arborétum

Különleges programokkal ünnepel a Folly Arborétum 

Idén 120 éves a badacsonyörsi botanikus kert.
Hagyományőrző húsvéti napok Matyóföldön

Hagyományőrző húsvéti napok Matyóföldön 

Matyó Húsvét Mezőkövesden április 20-21-én.
Ilyen lesz a Debrecenbe költöző Természettudományi Múzeum

Ilyen lesz a Debrecenbe költöző Természettudományi Múzeum 

Eredményt hirdettek a múzeum megjelenésére kiírt pályázaton: az első helyet a világ egyik vezető irodája szerezte meg.
A Káli-medence egyik legkisebb településére költözik nyáron a Thália Színház

A Káli-medence egyik legkisebb településére költözik nyáron a Thália Színház 

Július 5. és augusztus 17. között Salföldön várják a közönséget.
Újra nyit a Dinó Park

Újra nyit a Dinó Park 

Megkezdi az idei szezont Budapest egyik kedvenc élményparkja, a DinoPark KÖKI 25 helyszínnel és 80 dinoszaurusszal várja látogatóit.
Majomtúra a Richter Safari Parkban

Majomtúra a Richter Safari Parkban 

Pénteken nyitja meg újra kapuit a nagykőrösi Richter Safari Park, ahol az idei szezonban majomtúra is várja az érdeklődőket .
Tradicionális húsvéti vásár Budapest kellős közepén

Tradicionális húsvéti vásár Budapest kellős közepén 

Nyit a Vörösmarty Tavasz. Még locsolkodás is lesz a pesti Belvárosban.
Magyar design a nemzetközi élvonalban

Magyar design a nemzetközi élvonalban 

A Magyar Divat & Design Ügynökség (MDDÜ) immár negyedik alkalommal biztosít megjelenési lehetőséget a kreatívipari szereplőknek a designipar egyik legnívósabb szakmai eseményén, a Milan Design Weeken április 7-13. között.
Mátraszentistváni Sípark: soha ennél rosszabb szezont!

Mátraszentistváni Sípark: soha ennél rosszabb szezont! 

Közel ötvenezer vendéget fogadott a Sípark a 2023-2024-es téli szezonban.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.