1972-ben Csók Csaba hozta létre a Magyar Utazási Irodák Szövetségét, amire méltán lehetett büszke, hiszen akkoriban civil szervezetek csak elvétve működtek Magyarországon.
Szakmai tudásával és műveltségével hozzájárult ahhoz, hogy a Szövetség néhány év alatt egy erős szervezetté váljon, ahol tagnak lenni elismerést jelentett.
Javaslataival részt vett a turizmus életét meghatározó jogszabályok kialakításában. Folyamatosan lobbizott a szakma érdekében itthon és külföldön egyaránt. Szoros kapcsolatot épített ki az ECTAA-val, és személyén keresztül a MUISZ az európai szövetség elismert partnerévé vált. 1970-73 között az Országos Idegenforgalmi Tanács főtitkára mellett idegenforgalmi szakértőként dolgozott.
Az Országgyűlés Idegenforgalmi Bizottságának és más szakmai szervezeteknek is tagja volt. Fontosnak tartotta a jövő szakembereinek képzését; a Kereskedelmi és Vendéglátóipari Főiskola Idegenforgalmi tanszékén docensként oktatott, és mindezek mellett rendszeresen publikált szakmai cikkeket.
Nemzetközi szinten folytatott tudományos, pedagógiai és szakírói tevékenységének elismeréseként 1974-ben az Idegenforgalmi Tudományos Szakértők Nemzetközi Szövetségének egyéni rendes tagjainak sorában választották.
Szakmai elismerésként megkapta a Pro Turismo és Pro Merito díjakat, valamint 1994-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend Kiskeresztjének kitüntetésében részesült Magyarország idegenforgalma érdekében kifejtett kimagasló munkásságáért.
Széles körű tudásával és tapasztalatával mindig rávilágított változó, modernizálódó világunk összefüggéseire. Mindenkit ismert és mindenki ismerte, eleganciája, csokornyakkendője védjegyévé vált. Így marad meg emlékünkben, örökre beírva magát hazánk turizmusának történelmébe.
Forrás: MUISZ