Csülköt sörrel csütörtöktől!

Csütörtökön nyílik a XIV. Csabai Sörfesztivál és Csülökparádé, Magyarország egyik legnagyobb, négy napon át tartó kulturális és gasztronómiai fesztiválja.

Farkas Zoltán, a Békés Megyei közgyűlés elnöke a rendezvényről tartott szerdai sajtótájékoztatón kiemelte: Magyarország egyik legnagyobb fesztiválja keretében, a megyei önkormányzat társzervezésében Kárpát-medence Nemzeti Értékei és Hungarikum Kiállítás és Vásár is nyílik. Hasonló címmel pénteken szakmai konferenciát rendeznek Békéscsabán. A konferencián határon túli előadók a Székelyföld és a Vajdaság helyi értékeikről is beszámolnak.

Hungarikumok is helyet kapnak

A mintegy négyszáz négyzetméteres kiállítási területen a Békéscsabai Sportcsarnokban az érdeklődők és a szakmai közönség megtekintheti a megye kiemelkedő történelmi, gasztronómiai és kulturális értékeit. Az elnök szólt arról, hogy a megye több mint hetven településéről eddig 31 településen alakult meg a helyi értéktár bizottság. A megyei önkormányzat saját standján mutatja be Békés megye hungarikumait, a Csabai és a Gyulai kolbászt, a nyolctojásos tésztát, az akácmézet és a leveles tésztából készített szilvapapucsot, valamint a biharugrai halból készített halpogácsát.

Fontos találkozóhely a fesztivál

Bora Imre, a fesztivál főszervezője a sajtótájékoztatón a fesztivál gazdasági jelentőségét emelte ki, a rendezvény ma már az agrár- és élelmiszergazdaság, valamint az üzleti élet szereplőinek fontos találkozó helye. A csülökfesztivál a sertéshúst népszerűsíti, közvetve elősegíti Békés megyében a sertéstartás bővülését, amelyet a kormány kiemelten kezel.
A főszervező szólt arról, hogy a rendezvény százféle sörrel és csülökből készített gasztronómiai különlegességekkel várja a közönséget. A rendezvény négy napján esténként koncertek lesznek, fellép a Csík Zenekar, az Edda Művek, Csordás Ákos, Tóth Gabi, Rúzsa Magdi, a Hooligans, Kállay-Saunders András, az R-Go, a Saragossa Band és a Kaláka.

Fekete Péter, a Békéscsabai Jókai Színház igazgatója azt hangsúlyozta: a teátrum a rendezvény ideje alatt naponta népszerű énekes, zenés táncos előadásokkal és műsorokkal várja a közönséget, a családosoknak pedig gyermekszínházi előadásokkal kedveskednek. A kulturális rendezvények zárásaként a közönség a Fölszállott a páva című televíziós tehetségkutató gálaműsorát láthatja.

Forrás: MTI


Indul a Muslinca Bringakör

Indul a Muslinca Bringakör 

A Muslinca Bringakör egy ingyenes, játékos, felfedező jellegű kerékpáros kihívás.
 Érdekes belföldi úti célok a hosszú hétvégén

Érdekes belföldi úti célok a hosszú hétvégén 

Siófok a legnépszerűbb pünkösdi úti cél belföldön az egyik szállásfoglaló portál friss foglalási adatai szerint a közelgő hosszú hétvégén.
Közel félezer pályázat az idei Virágos Magyarország versenyen

Közel félezer pályázat az idei Virágos Magyarország versenyen 

Az országos környezetszépítő verseny legnépszerűbb kategóriái 2025-ben az Év főtere és az Év fasora.
 Nyugdíjasok megpróbálják beállítani Phileas Fogg rekordját

Nyugdíjasok megpróbálják beállítani Phileas Fogg rekordját 

Negyven nap, majdnem 30.000 kilométer, 3274 gyalogló.
Kulturális randevú Göcsejben

Kulturális randevú Göcsejben 

Az eseménysorozat a göcseji dombok között idén 22 településen több mint 60 programot és közel 100 élményt kínál a „fenntartható lassúság” jegyében.
Indul a nyári szezon a Tisza-tó fővárosában

Indul a nyári szezon a Tisza-tó fővárosában 

Ezen a nyáron is rengeteg kalanddal és élménnyel vár Tiszafüred.
Megvan az Év kerékpárútja

Megvan az Év kerékpárútja  

Az Év kerékpárútja címet hatodik éve dönti el szavazással a nagyközönség, idén a Murakeresztúr kör nyerte el a címet 2938 szavazattal.
Nosztalgiagőzös és galambröptetés Fehérváron

Nosztalgiagőzös és galambröptetés Fehérváron 

A pünkösdi hétvégén tovább pezseg a székesfehérvári kulturális élet.
Felgyorsult a Balaton vizének melegedése

Felgyorsult a Balaton vizének melegedése 

A klímaváltozás nemcsak a vízmelegedést hozta el.
Zárva marad a hévízi tófürdő központi épülete

Zárva marad a hévízi tófürdő központi épülete 

Szigetfürdőt terveznek a látogatóknak.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.