A termékfejlesztés keretében zajló széles körű kutatási tevékenység, a szakemberekkel, döntéshozókkal történt egyeztetések és az érintett egészségturisztikai desztinációkat – Hévíz, Kovászna – felkeresők tapasztalatai egyaránt abba az irányba mutatnak, hogy a célterületek egészségturisztikai kínálatában az élménynek kiemelt szerepe van - tájékoztatott az egyetem.
A fogadóterületek méltán elismert, az egészség megőrzését, betegségek gyógyítását támogató szolgáltatásainak új szegmensek – így a projektben érintett észak-európai utazók – számára vonzó tovább fejlesztése során figyelmet kell szentelni az egyes gyógytényezőknek (például hévízi iszap, mofetta) a potenciális utazók számára is könnyen érthető megismertetésére.
Az újdonságokra nyitott, széles körű utazói tapasztalattal rendelkező senior szegmens egyértelműen pozitív attitűdjei remek lehetőséget teremtenek az érintett úti célok számára. Az egészségturisztikai szolgáltatások mellett az utazási élményhez szorosan kapcsolódhat a gyönyörű természeti környezet, a kiváló gasztronómia és borok, valamint a kulturális értékek.
A projekt következő szakaszában, 2015 májusában a projektben részt vevő szervezetek képviselői Kovásznán (Románia) tanácskoznak, a projektet záró egészségturisztikai szakmai konferenciára pedig 2016 őszén Hévízen kerül sor.
A 2015 augusztusától 2016 szeptemberéig tartó, Európai Uniós támogatással megvalósuló projekt (676737/COSME Programme) fő célja új, az idősebb korosztályok számára a nyári főszezonon kívüli időszakban vonzó egészségturisztikai termék létrehozása. A konzorcium tagjai: Pannon Egyetem (Veszprém, Magyarország), AGE Platform (Belgium), Hévízi Turisztikai Nonprofit Kft. (Hévíz, Magyarország), Consilul Judetean Covasna (Románia), Asociatia pentru Desvoltarea Turimuslui in Judetul Covasna (Románia), Travel Specialist Group Sweden AB (Svédország), Zala Megyei Önkormányzat (Magyarország).