Harmincezer hazai és a fővárosba érkező futóturista az idei Budapest Maratonon

Az idei legnagyobb futófesztiválra több mint 60 ezren látogattak ki hétvégén, közülük mintegy 30 ezren teljesítették a futó-, illetve sétatávok valamelyikét. Megdőlt a külföldi résztvevők száma, eddig més egy hazai sporteseményen sem volt még 6300 külföldi induló, ami a velük érkező rokonokkal, barátokkal, segítőkkel együtt több mint 15 ezer futóturistát jelent, több mint 50 ezer vendégéjszakát hozva.

A Budapest legszebb részein futó útvonalon és a versenyközpont körül kialakított fesztiválterületen szenzációs számban gyűltek össze szombaton és vasárnap, hogy részt vegyenek a színes programokon, illetve szurkoljanak a futóknak. Fantasztikus volt a hangulat az ELTE Lágymányosi Campusánál felállított rajt-cél területen, ahogy a váltópontoknál, Budapest hídjain és a Parlament előtt is. Zenekarok, szurkolói csoportok, rokonok és egyszerű érdeklődők figyelték a futók tömegét és tapsoltak a versenyzőknek.

A német Carlo Nenasto nyerte a férfiak mezőnyében a vasárnapi versenynap maratoni számát, a nőknél pedig Garai Ágnes Szonja érkezett be elsőként a célba. 

Magyarország legnagyobb szabadidős sporteseménye megmozgatta az egész országot

több, mint 1000 településről érkeztek a résztvevők. Rajtuk kívül rekord számban jöttek külföldi futók is, több mint 6300-an, többségük brit, olasz, francia, de sokan érkeztek a szomszédos országokból is.

A 42 kilométeres táv mezőnyében minden második induló külföldi volt.

Nagyon büszkék vagyunk rá, hogy a 40 éves történelmi maraton fesztiválon ilyen sokan vettek részt, fantasztikus volt látni a népes szurkolótábort is az egész városban 

mondta Kocsis Árpád, a szervező Budapest Sportiroda vezetője.

A futók összesen 18 táv közül választhattak a két napos eseményen, a legrövidebb, 1000 méteres NESTLÉ Családi Futástól egészen a klasszikus 42 kilométeres maratonig. Ahogy az az utóbbi években már megszokott, sétálni, túrázni is lehetett a SPAR Városi Túrák valamelyikén, vagy a 2,3 kilométeres Gondosóra Gyalogláson, amelyhez idén a Mellrákinfo Egyesület is csatlakozott.

A 39. SPAR Budapest Maraton (42,195 km) dobogósai:

Férfiak

  1. Carlo Nenasto (Németország) - 2:28:35

  2. Vásárhelyi Máté (Castor SE) - 2:29:37

  3. Jenkei Péter (Vasas) - 2:32:43

Nők

  1. Garai Ágnes Szonja (ELTE SE – Sashegyi Gepárdok) - 2:54:46

  2. Héléne Dassy (Belgium) - 2:56:19

  3. Kovács Éva Margit - 2:57:59


Ünnepel a Cserkeszőlői Fürdő

Ünnepel a Cserkeszőlői Fürdő  

Május 1-jén a jubileumi ünnepség keretében izgalmas programokkal és kedvezményekkel várják a látogatókat.
Előremutató tanúsítvány a Cityrama DMC-nek

Előremutató tanúsítvány a Cityrama DMC-nek 

A díj a Cityrama DMC hosszú távú erőfeszítéseit ismeri el a fenntarthatóság és a vállalati, társadalmi felelősségvállalás (CSR) terén.
Extra kényelmes lábbelik kicsiknek

Extra kényelmes lábbelik kicsiknek 

A gyerekek még rengeteg szabadidővel rendelkeznek, amit aktív tevékenységgel, sok-sok futással és játékkal töltenek. Ezért egyáltalán nem mindegy az, hogy mit viselnek a lábukon. Jöjjön most egy olyan márka, amelynek modelljeit bátran ráadhatjuk a kicsik lábára, hiszen a magas minőség garantált!
Körkép Budapest gyógyfürdőiről – ez várható 2025-ben

Körkép Budapest gyógyfürdőiről – ez várható 2025-ben 

Tény, hogy egyik legfontosabb turisztikai vonzerőnk, a fővárosi történelmi fürdőinek egy része felújításra szorul.
Kakasozás és pittyezés: majális a Skanzenben

Kakasozás és pittyezés: majális a Skanzenben 

Májust gyakran nevezik zöld hónapnak, hiszen a természet, a fák és virágok újjászületésének ideje.
A gyönyörködtetés művészete – kiállítás Budapesten

A gyönyörködtetés művészete – kiállítás Budapesten 

Három nő, három művészeti ág, egy közös nyelv: megnyílt a PRIMAVERA kiállítás a FISE Galériában.
Idén is Háromváros Kerékpáros Fesztivál

Idén is Háromváros Kerékpáros Fesztivál 

Június 7-én és 8-án rendezik meg negyedik alkalommal Békéscsabán, Békésen és Gyulán a Háromváros Kerékpáros Fesztivált .
Programhegyek az Európa-napon

Programhegyek az Európa-napon 

Izgalmas programokkal és hasznos információkkal várják a szervezők az érdeklődőket az Európa-napon és az immár hagyományos EU-s futáson.
Kék Zóna Noszvajon

Kék Zóna Noszvajon  

Különleges eseménynek adott otthont a Nomád Hotel & Glamping.
Flash Award: lezárult a jelentkezés, már bírálják a pályázatokat

Flash Award: lezárult a jelentkezés, már bírálják a pályázatokat 

Hatvanhárom pályázat érkezett a MaReSz idei versenyére.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.