„Ez az összeállítás sem minőségében, sem szándékában nem csekélyebb, mint a minden évben megszervezett Magyarország 365 fotókiállítás. Nem létezik külön gyermekeknek és felnőtteknek készített természetfotó, csak fotográfia van” – hangsúlyozta megnyitóbeszédében Kaiser Ottó fotográfus.
A Magyarország 365 zsűrielnöke, a kiállítás kurátora kitért arra, hogy a tárlat célja egyfajta szabadtéri mesekönyv bemutatása a gyerekeknek. Hozzátette: a tárlat gondolata akkor fogalmazódott meg bennük, a fotópályázat zsűrijének tagjaiban, amikor a gazdag, több tízezer darabos anyagban nagyon sok kiemelkedő, az állatok csodálatos életébe bepillantást nyújtó fotóval találkoztak.
A december 8-ig megtekinthető fotótanösvény 81 képet vonultat fel.
A kiállított természetfotók elrepítik a látogatókat a madarak, szarvasok, kis szőrmés jószágok és a megannyi kedves állatka birodalmába. A képek azért is különlegesek, mert mindegyiket a természetet szerető és kutató fotósok készítették.
Potyó Imre környezetkutató, természetfotós, a Magyarország 365 zsűritagja elmondta: Magyarország vadon élő állat- és növényvilága kiemelkedőnek számít Európában, illetve a szűkebb régióban, hiszen rengeteg élőhely, táj találkozik itt.
„Hatalmas erdőségeink, sziklaformációink, barlangjaink, óriási kiterjedésű pusztáink, tavaink, a vizes élőhelyek, mocsarak hihetetlenül változatos élővilágot hoztak létre. Nagyon fontos, hogy a gyerekek mielőbb megismerjék állatainkat, mert amit megismerünk, azt előbb-utóbb meg is fogjuk védeni” – fejtette ki a környezetkutató.