Karácsonykor kezdődik a szezon a mátrai Síparkban

Most még az országban sok helyen tavaszias az időjárás, de az előrejelzések szerint hamarosan visszatér a téli hideg a Mátrába, így újra be lehet indítani az idén 20 éves Sípark energiatakarékos hóágyúit. A karácsonyi szezonkezdés már biztos, ám az csak később derül ki, hogy pontosan hány pályát lehet megnyitni.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Jó hír a téli szünetre készülő családoknak: karácsony második napján elkezdődik a 2024/25-ös síszezon a mátraszentistváni Síparkban. Az idén 20 éves, hóágyúzható síterep csapata hetek óta azon fáradozik, hogy az ünnepek alatt itthon is síelhessenek a magyar családok, ne kelljen feltétlenül külföldre utazniuk. Az előző héten gyártott hó átvészelte az utóbbi napok tavaszias időjárását, és a friss előrejelzések szerint hamarosan visszatér a hideg, sőt hóesés is várható a Mátrában.

A Síparkban tehát biztosan fehér lesz a karácsony, és nincs akadálya, hogy december 26-án, az ünnep második napján megnyisson a legmodernebb felvonókkal rendelkező hazai síterep.

A tervek szerint a téli szünet végéig minden nap várják a vendégeket, az időjárás függvényében esti síelésre is lesz lehetőség. Szintén az időjárás alakulásától függ, hogy pontosan hány pályát lehet megnyitni és hány felvonó működik majd.


Fotó: Sípark Mátraszentistván

Az aktuális információk elérhetőek lesznek a mátraszentistváni Sípark honlapján, valamint a síterep Facebook felületén.

A Síparkban balesetvédelmi okokból nem megengedett a szánkózás!

Nem drágulnak a síbérletek

A síbérletek ebben a szezonban sem drágulnak, az árakat a két évvel ezelőtti szinten befagyasztották. A nagycsaládosok, a gyerekek, a diákok és a 62 évnél idősebbek kedvezményt kapnak, a Sípark ebben a szezonban is elfogadja a SZÉP-kártyákat.

A legtöbb szolgáltatást nyújtó hazai síterep

December 26-tól a Sípark többi szolgáltatása is elérhető: kinyit a kölcsönző, ahol síléc, bakancs, bot, snowboard, snowboard cipő és bukósisak is bérelhető; a megszokott kínálattal és alpesi hangulattal várja a vendégeket a Hóhatár hütte, a Rönkbár és a napozóterasz; képzett oktatók segítségével sí- és snowboardoktatásra is lesz lehetőség;


Fotó: Sípark Mátraszentistván

20 éves a mátraszentistváni Sípark

A Felső-Mátra szívében található, a fővárosból és több megyeszékhelyről is könnyen elérhető, hóágyúzható síterep 2004 decemberében nyitott. Itthon páratlan alpesi hangulatával, kilenc sílifttel, köztük a magyar hegyek egyetlen új építésű négyüléses felvonójával, négy kilométeres, változatos pályarendszerrel és két szintes, varázsszőnyegekkel felszerelt síoktatóparkkal várja a kezdő és haladó síelőket, valamint snowboardosokat. 


Merre tart a hazai rendezvényszakma?

Merre tart a hazai rendezvényszakma?  

Június 3-án tartották a hazai rendezvényszervező ágazat legnagyobb szakmai eseményét, a MaReSz Event Touch konferenciát. Helyszíni tudósításunk.
Fürdőszövetség: mi kell a fürdőágazat fellendüléséhez?

Fürdőszövetség: mi kell a fürdőágazat fellendüléséhez? 

A hazai fürdőágazat előtt álló gazdasági, energetikai és turisztikai kihívások és lehetséges megoldások.
Kutyabarát Balaton: egyre több hely várja a kutyás nyaralókat

Kutyabarát Balaton: egyre több hely várja a kutyás nyaralókat 

A megújult weboldalon számos hasznos információ érhető el, többek között kutyabarát látnivalókról, strandokról, szálláshelyekről, éttermekről és vendéglátóhelyekről.
Ízek, történetek a múzeumok mélyén: programhegyek a Múzeumok Éjszakáján

Ízek, történetek a múzeumok mélyén: programhegyek a Múzeumok Éjszakáján 

Több mint 450 intézmény közel 3000 programja közül válogathatunk június 20-án, a Múzeumok Éjszakáján.
Aggteleken jár? Számoljon medvével!

Aggteleken jár? Számoljon medvével!  

Medveveszélyre figyelmeztet az Aggteleki Nemzeti Park.
Régészet Napja: különleges régészeti helyszínek, kulisszatitkok

Régészet Napja: különleges régészeti helyszínek, kulisszatitkok 

Országszerte régészeti lelőhelyek nyílnak meg a látogatók előtt júniusban.
Piknik, design és kortárs kultúra: érkezik a FIKSZ

Piknik, design és kortárs kultúra: érkezik a FIKSZ 

Június 6–7-én újra életre kel a FIKSZ (Független Iparművészeti Kortárs Szalon), ezúttal nyári kiadásban.
Veszprém és az op-art: kiállítás keretek nélkül

Veszprém és az op-art: kiállítás keretek nélkül 

A CODE új produkciója Victor Vasarely világába kalauzolja a látogatókat.
Káosz Travis Scott budapesti koncertjén

Káosz Travis Scott budapesti koncertjén 

Komoly szervezési problémák árnyékolták be Travis Scott amerikai rapper május 30-i csepeli fellépését a Barba Negra Red Stagen.
GKI: 50 milliárd forintot hozhat a fővárosnak a budapesti BL-döntő

GKI: 50 milliárd forintot hozhat a fővárosnak a budapesti BL-döntő 

A BL-döntő nem csupán rövid távú bevételeket generálhat, hanem hosszabb távon is hozzájárulhat Budapest nemzetközi turisztikai pozíciójának erősítéséhez.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.