Közép-Európa meghatározó kerékpáros versenyévé válna a Tour de Hongrie

A csapatok részéről is óriási az érdeklődés a 2017-es Tour de Hongrie iránt: a legnagyobb magyar kerékpárverseny szervezői akár háromszor is meg tudnák tölteni a megemelt létszámú mezőnyt az eddig beérkezett jelentkezések alapján.

Több város jelentkezett rajt-, illetve célállomásnak a 2017-es Tour de Hongrie versenyére, mint ahány helyszínt fel tud keresni hat nap alatt a Magyar Kerékpáros Körverseny. Ha pedig a jelentkező csapatokon múlna, akár már ma rajtolhatna a rangos viadal.

A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) novemberben hozta nyilvánosságra jövő évi versenynaptárát, amelyben 2.2-es kategóriával szerepel a Tour de Hongrie, ám alig egy hónap elegendő volt arra, hogy háromszoros túljelentkezést hozzon a külföldi klubok részéről.

„A csapatok által indítható versenyzők számán egyelőre nem változtatunk, vagyis 2017-ben is hat fős együttesek szerepelhetnek majd a Magyar Körversenyen, a mezőny létszámát viszont növelni szeretnénk – mondta Eisenkrammer Károly, a Tour de Hongrie szervezőbizottságának elnöke. – Ez lehetővé teszi, hogy akár húsz-huszonkét csapat is rajthoz állhasson, ami tovább növelné versenyünk ázsióját.”

Amint ismeretes: a szervezők célja, hogy a Tour de Hongrie néhány éven belül Közép-Európa egyik meghatározó versenyévé váljon, egy olyan eseménnyé, amelyen a legnagyobb körversenyek, a Tour de France, a Giro d’Italia vagy a Vuelta a Espana menői is részt vesznek, és amelyet élőben közvetítenek a kontinens sportcsatornái.

A jelentkező csapatok közül néhány már a napokban megkapja majd a hivatalos meghívót a 2017-es viadalra. Nem titok, hogy köztük lesz a címvédő észt Mihkel Raim együttese, a Cycling Academy, amelynek mentora a kerékpársport szlovák szupersztárja, a kétszeres világbajnok Peter Sagan.

Ugyancsak meghívást kap a Tour de France egyik kiemelt szponzorának csapata, a Dimension Data for Qhubeka, amely már 2016-ban is indulhatott volna a Magyar Körversenyen, ám egy sajnálatos baleset miatt végül erről le kellett mondania. A Tour de Hongrie 163-as rajtszámát viselte volna a 19 esztendős Keagan Girdlestone, aki néhány nappal a magyarországi esemény előtt egy olasz viadalon bukott, s heteken át harcolt az életéért. A hírek szerint Keagan már sokkal jobban van, kerékpározni is tud, de az ifjúsági világbajnokság negyedik helyezettjének a versenyzésről egyelőre le kell mondania.

Egy igazi szupersztár, a Tour de France-győztes Sir Bradley Wiggins klubja, a Team Wiggins is megkapja a Tour de Hongrie szervezőinek meghívását, óriási megtiszteltetés lenne a magyar viadal számára, ha az olimpiai és világbajnok csapatfőnök is eljönne a 2017-es versenyre.

Ami a többi meghívottat illeti, a Tour de Hongrie szervezői természetesen számítanak a magyar érdekeltségű külföldi csapatok érkezésére, így egy év kihagyás után ismét ott lehet a mezőnyben a Kusztor Pétert és Pelikán Jánost foglalkoztató Amplatz-BMC, illetve a Lovassy Krisztiánt és Rózsa Balázst, valamint a 2015-ös Tour de Hongrie-győztes luxemburgi Tom Thillt is soraiban tudó Differdange-Losch is.

A jövő évi, hatnapos Tour de Hongrie 2017. június 27-én, kedden rajtol és július 2-án, vasárnap ér véget, a nemzetközi versenynaptárban UCI 2.2-es kategóriával szerepel, a résztvevők világranglistapontokért is harcolhatnak majd.

2016-ban a Szombathely–Fertőd–Keszthely–Siófok–Cegléd–Karcag–Kékestető–Gyöngyös–Budapest útvonalon hat nap alatt 740 kilométert tett meg a nemzetközi mezőny, az összetett győzelmet a Cycling Academy Team észt versenyzője, Mihkel Raim szerezte meg.

A Tour de Hongrie hivatalos honlapja: www.tdh.hu


Gyógyvizek birodalma:  célcsoportok és gyógyturizmus – tudósítás a konferenciáról 2. rész

Gyógyvizek birodalma: célcsoportok és gyógyturizmus – tudósítás a konferenciáról 2. rész 

A beszélgetés célja volt annak bemutatása, hogy a fürdőgyógyászat nemcsak hagyomány, hanem komoly tudományos potenciállal rendelkező, jövőformáló ágazat is.
Nyár a szolnoki RepTárban

Nyár a szolnoki RepTárban 

A gyerekek örömére egész nyáron nyitva a tematikus repülős játszótér, ahol játékos formában ismerkedhetnek a repülés világával.
Miért távozott a Hagymatikum vezetője?

Miért távozott a Hagymatikum vezetője? 

A távozás hátterében az elmúlt másfél-két év intenzív munkaterhelése áll.
Egész nyáron ingyenes tárlat a Brody House-ban

Egész nyáron ingyenes tárlat a Brody House-ban 

„Ha már itt vagyunk – Kristóffal” címen nyílik kiállítás.
Kerékpáros szakmai konferencia Balatonfüreden

Kerékpáros szakmai konferencia Balatonfüreden 

Három nap, több mint ötven nemzetközi szakértő és rengeteg inspiráló előadás.
Zseblámpával a székesegyházban

Zseblámpával a székesegyházban 

Többek között a Szent Mihály Főszékesegyház harangtornyát is felfedezhetik azok, akik a Múzeumok Éjszakáján a veszprémi várnegyedbe látogatnak.
Októberben indiai esküvő-workshop Budapesten

Októberben indiai esküvő-workshop Budapesten  

A brit-indiai Priti Raichura, a luxusesküvők nemzetközi szakértője a HotelPremio Group-pal együttműködve workshopot szervez.
Rangos díjat nyert a budapesti sportlétesítmény

Rangos díjat nyert a budapesti sportlétesítmény 

Budapest ikonikus sportlétesítménye, a Nemzeti Atlétikai Központ páratlan sikert aratott a világ egyik legjelentősebb építészeti megmérettetésén, a 13. Architizer A+Awards-on. 
Jubileumot ünnepel a hazai szafari park

Jubileumot ünnepel a hazai szafari park 

A Richter Safari Park az évforduló alkalmából ingyenes programokkal és születésnapi bulival ünnepel 2025. június 14-én.
Akadályfutás és sár – hétvégén jön a futók erőpróbája

Akadályfutás és sár – hétvégén jön a futók erőpróbája 

Futás, csúszás, kúszás, mászás, trükkös akadályok és rengeteg sár – hétvégén ismét megrendezik Nyáregyházán a Brutálfutást.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.