A közös projekt apropóját Vitéz Boleszláv megkoronázásának ezredik, valamint Szent István halálának 1025. évfordulója adja. A szervezők célja, hogy felhívják a figyelmet e két uralkodó történelmi jelentőségére és a két nép ezeréves kapcsolataira.
Fotó: Esztergomi Vármúzeum
A kiállítás bemutatatja a két ország és kapcsolatuk történelmi fejlődését: hogyan alakult ki a két állam, mesél Vitéz Boleszláv és Szent István tetteiről, amelyekkel megszilárdították apáik vívmányait, és amelyek elvezettek oda, hogy Lengyelország és Magyarország Európa egyik legjelentősebb államává vált.
Fotó: Esztergomi Vármúzeum
A 20 tablóból álló kiállítás Lengyelországban a dziekanowicei Első Piastok Múzeumában és annak giecz-i és grzybówi fiókjaiban, Magyarországon pedig Esztergomban lesz látható.
A megnyitó alkalmából bemutatják a múzeum új szerzeményét, a koronázási palást másolatát, melyet a sopronhorpácsi plébánia ajándékaként kapott az MNM KK Esztergomi Vármúzeum.